šeštadienis, gegužės 8 d.
Uždraudė kvietimą po „Brexit“ įsikurti ES
tiesa.com

Londono viešajame transporte uždrausta platinti reklamines brošiūras, kurios kviečia britų verslininkus palikti gimtąją šalį įsikurti Europos Sąjungoje taip išvengiant „Brexit“ keliamų nepatogumų.

Laikraščio tipo prancūzų leidinys „The Normandy Times“ kurį laiką buvo platinamas sostinės metro stotyse.

Pirmajame jo puslapyje išspausdinta skambi antraštė kviečia Britanijos verslininkus „balsuoti“ kojomis ir palikti už nugaros visas baimes, kurias kelia nenumaldomai artėjantis „Brexit“.

Siūloma išeitis – persikelti į greta esančią Prancūziją, kuri pristatoma kaip verslui draugiška šalis, kurioje savo gerovę laisvai gali kurti ir britai.

Twitter/AD Normandie nuotr.

Kitas kvietimas pateiktas pažinčių skelbimo forma ir pažymėtas raudonos širdelės forma.

„Ieškau karšto verslininko“, – skelbia antraštė, o susidomėjusiems keliama sąlyga – jie privalo būti alergiški po „Brexit“ įsigaliosiantiems papildomiems tarifams bei teisės aktams.

Šia žaisminga forma kaimynai prancūzai primena, kad Jungtinei Karalystei pasitraukus iš ES britai praras prieigą prie vieningosios rinkos, o norintys išlaikyti su bendrija prekybinius ryšius privalės mokėti papildomus mokesčius bei susidurs su griežtesne kontrole.

Twitter/Arnaud Leboucher nuotr.

Tačiau Londono viešąjį transportą administruojanti bendrovė „Transport for London“ (TfL) uždaudė šį leidinį platinti sostinės metro. Savo sprendimą ji grindžia tuo, kad tokia reklama pažeidžia taisykles, kurios draudžia platinti vaizdus ar žinutes, kurios gali būti susijusios su galimais nesutarimais visuomenėje arba padidinti jautrumą kai kuriais klausimais.

Reklamas platinusios Prancūzijos Normandijos regiono valdžios atstovai teigė apgailestaujantys dėl tokio TfL sprendimo, nes jie tikrai nenorėjo nieko blogo – tik pasiūlyti galimybę išlikti britų verslui eurozonoje.

Vos už kelių dešimčių kilometrų nuo JK krantų esančioje Normandijoje gyvena tūkstančiai britų, daugelis iš jų ten turi antruosius namus.

Prancūzija nuo pat 2016-ųjų vilioja britų verslą į savo šalį – kviečiamos ne tik smulkios įmonės, bet ir didžiosios korporacijos, šiuo metu įsikūrusios Londono Sityje. Joms siūlomos įvairios lengvatos dėl to, kad savo biurus perkeltų į Paryžių.

„Brexit”: Paryžius ruošiasi priimti verslininkus iš Londono
 
„Brexit“ pabūgęs verslas iš JK kviečiamas į Vilnių

2018 03 12 09:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt