antradienis, rugpjūčio 4 d.
Užimti JK Bendruomenių Rūmų pirmininko postą kandidatuos 7 politikai
tiesa.com
facebook nuotrauka

Septyni britų parlamento nariai varžosi dėl Bendruomenių Rūmų pirmininko posto, iš jo pasitraukus Johnui Bercow, atlikusiam vieną pagrindinių vaidmenų „Brexit“ sagoje.

Trumpai pristatome visus septynis kandidatus.

Lindsay Hoyle'as. Šis leiboristų atstovas parlamente dirba 22 metus. Nuo 2010 metų jis buvo J. Bercow pavaduotojas, neretai turėdavęs progą prabilti iš pirmininko vietos Lankašyro grafystei būdinga tarme. 62 metų L. Hoylas drąsiai tramdė įsitriukšmavusius įstatymų leidėjus ir yra griežtai išbaręs škotų nacionalistus už Europos Sąjungos himno „Odė džiaugsmui“ giedojimą Rūmuose. Lažybų bendrovių sąrašuose jis užima aukščiausią poziciją.

Harriet Harman. Ilgiausiai parlamente dirbanti moteris, 69 metų H. Harman, pirmą kartą į jį buvo išrinkta 1982 metais. Nuo 2007 iki 2015 metų ji buvo Leiboristų partijos lyderio pavaduotoja, o 2010 ir 2015 metais pakeitė partijos vadovą per partijos lyderio rinkimus. Buvusi teisingumo ministrė, dar vadinama „Rūmų motina“, garsėja savo feministinėmis pažiūromis. Lažybų bendrovių sąrašuose ji yra antra favoritė.

Chrisas Bryantas yra viena spalvingesnių asmenybių Bendruomenių Rūmuose ir karštas parlamentinių procedūrų šalininkas. 57 metų leiboristas, buvęs Anglijos Bažnyčios vikaras, neslepia savo homoseksualumo ir buvo pirmasis, įregistravęs civilinę partnerystę per ceremoniją Bendruomenių Rūmuose 2010 metais.

Ch. Bryantas dirbo Europos ministru ir dalyvavo aiškinantis 2006 metais kilusį telefoninio šnipinėjimo skandalą dėl kaltinimų vieno laikraščio reporteriams klausiusis balso pranešimų įžymybių, politikų ir net karališkosios šeimos atstovų telefonuose. 2017 metais šis rusvaplaukis politikas palinkėjo J. Bercow laimingos „pabučiuok rusvaplaukį dienos“.

Eleonora Laing. Į parlamentą 61-erių E. Laing renkama nuo 1997 metų, o nuo 2013 metų ji buvo J. Bercow antroji pavaduotoja. Prieš tapdama parlamento pirmininko pavaduotoja ji dirbo Konservatorių partijos atstove Škotijos ir moterų klausimais.

Rosie Winterton yra E. Laing vienmetė, parlamente taip pat dirbanti nuo 1997 metų. 2017 metais ji tapo trečiąja ir paskutine J. Bercow pavaduotoja. Šiai leiboristei keletą kartų buvo patikėtas jaunesniosios ministrės postas Gordono Browno vyriausybėje.

Edwardas Leigh – 69 metų konservatorius, į parlamentą išrenkamas nuo 1983 metų. Per tą laiką jis ne kartą maištavo, ypač Europos ir karo Irake klausimais. E. Leigh buvo ištikimas ministrės pirmininkės Margaret Thatcher šalininkas. Jo sutuoktinė, karaliaus Jurgio II palikuonė, yra viena sosto įpėdinių ilgoje paveldėtojų eilėje.

Meg Hillier. Ši 50 metų londonietė Bendruomenių Rūmuose dirba nuo 2005 metų. Ji priklauso Leiboristų partijai ir vadovauja parlamento išlaidų priežiūros institucijai. Anksčiau ji dirbo Leiboristų partijos atstove klimato kaitos ir tapatybės klausimais.

2019 11 04 16:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt