penktadienis, gegužės 7 d.
Užsieniečiams po „Brexit“ – laikinos darbo vizos
tiesa.com

Jungtinės Karalystės vyriausybė pranešė radusi būdą, kaip po „Brexit“ užpildyti laisvas darbo vietas žemės ūkio sektoriuje. Tiesa, valdžios idėją kritikuoja verslą.

Šiuo metu nemažai JK žembirbių yra tiesiog priklausomi nuo atvykėlių iš kitų Europos Sąjungos valstybių, kurie padeda ūkiuose atlikti jokios kvalifikacijos nereikalaujantį juodą darbą – rūpintis pasėliais ir nuimti derlių, paruošti jį prekybai, taip pat – gyvulininkystės fermose, kurios vidaus rinką aprūpina mėsos produktais ir kitu maistu.

Tačiau po „Brexit“ gerokai apribojus migraciją tarp ES ir JK, žemės ūkyje darbuotojų ims trūkti – tuo neabejoja nei verslas, nei valstybė.

Tai – rimta problema, mat šiame sektoriuje sezono metu dirba net apie 60 tūkst. ES piliečių, o žemės ūkio įtaka bendrai JK ekonomikai yra milžiniška ir vertinama milijardais svarų sterlingų.

Todėl vyriausybės atstovai pranešė, kad norint užpildyti laisvas darbo vietas norintiems dirbti bus išduodamos laikinos darbo vizos, kurios galiotų dvejus metus, tačiau atvykėliui po pusmečio reikėtų padaryti pertrauką.

Tai – bandomasis projektas, jis truks dvejus metus.

Žemdirbiai pasveikino šį valdžios žingsnį, tačiau negailėjo ir kritikos jam – mat, pagal planą, kai kuriems darbuotojams kasmet bus išduodamas ribotas vizų skaičius: pavyzdžiui, vaisių ir uogų rinkėjų po „Brexit“ bus įsileidžiama tik 2,5 tūkst.

Ūkininkai primena, kad vien šių darbuotojų šiemet trūko apie 21 tūkst., tad vyriausybės planas trūkumo nekompensuotų.

Atsakydamas į tai aplinkosaugos, maisto ir kaimo reikalų sekretorius Michaelis Gove’as tikino, jog žemdirbių argumentai bus išklausyti ir įvertinti, o esant reikalui strategija bus koreguojama.

Asociacijos „Britanijos vasaros vaisiai“ ( „British Summer Fruits“) vadovas Nickas Marstonas siūlo valdžios atstovams žvelgti plačiau ir dairytis ne tik į ES šalis: anot jo, su darbo jėgos trūkumu susidūrusi Vokietija šią problemą išsprendė šiemet išdavusi 60 tūkst. darbo vizų Ukrainos piliečiams.

Kokių darbuotojų JK trūks po „Brexit“?

2018 09 06 12:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt