pirmadienis, spalio 26 d.
Velse „išlik lokalus“ kelionių taisyklės turėtų baigtis po dviejų savaičių
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės dalyje Velse po poros savaičių ketinama atšaukti vadinamąją „išlik lokalus“ (angl. „Stay local) taisyklę, kuri pagaliau suteiks galimybę „žmonėms keliauti kur tik nori dėl betkokių priežasčių“, patvirtino regiono pirmasis ministras.

Portalo BBC duomenimis, pirmasis Velso ministras Markas Drakefordas pažadėjo peržiūrėti kelionių apribojimus švelninant šio regiono karantiną.

Pastarąsias savaites žmonėms buvo pasakyta likti savo gyvenamosiose vietovėse – nutolstant tik 5 mylias nuo namų, išimtį taikant, M. Drakefordo teigimu, lankant savo tolėliau gyvenančius giminaičius jei kyla grėsmė dėl jų gerbūvio.

Tačiau dabar pirmasis ministras pažadėjo peržiūrėti šias taisykles liepos 6 d.

„Jeigu mums pavyks tai galutinai patvirtinti, liepos 6 d. vietiniai apribojimai baigsis ir žmonės nusprendę keliauti į Velso kurortus galės tą daryti. Taigi, tos vietos turės dvi savaites tam pasiruošti“, – teigė M. Drakefordas.

Tačiau politikas perspėjo kol kas „toliau laikytis buvimo savo vietovėje taisyklių“.

„Tai padėjo suvaldyti virusą Velse, – tvirtino M. Drakefordas. – Mums reikia, kad jūs ir toliau tą darytumėte, ir jei darysite, tada po dviejų savaičių mes turėtumėme pasiekti poziciją kada viskas baigsis.“

Penktadienį spaudos konferencijos metu, pirmasis ministras informavo, kad yra leista nuo pirmadienio atsidaryti ir visoms parduotuvėms, kol jos laikysis socialinio atstumo taisyklių.

Lauke esančių sporto aikštynų, kuriuose nežaidžiamas kontaktinis sportas, atidarymas irgi tikėtinas.

Karantino taisyklės Velse yra tvarkomos Velso valdžios. Ji iki šiol laikosi gan atsargios apribojimų taisyklių švelninimo tvarkos, nors ligos atvejų skaičius stabiliai mažėja. Šios taisyklės yra tarsi kontrastas su šalia esančia Anglija, kur žmonės jau gali keliauti be jokių apribojimų. 

2020 06 19 15:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt