pirmadienis, sausio 25 d.
Verslas jau mato didesnę problemą nei „Brexit“
tiesa.com

Didžiausių Jungtinės Karalystės verslo kompanijų vadovai kaip didžiausią ateities riziką įvardija ne „Brexit“, nerimą jiems kelia kai kas kita.

Verslo konsultacijų ir audito bendrovės „Deloitte“ įvykdytos apklausos duomenimis, tarp verslo rizikų ilgai pirmavusi „Brexit“ – jai ne pagrindinis didžiausių šalies kompanijų vadovų galvos skausmas.

Šiuo metu labiausiai jaudinamasi dėl mažesnės prekių bei paslaugų paklausos vietinėje rinkoje.

„Tačiau tai gali būti susiję su „Brexit“, nes po referendumo staigiai krito svaro sterlingų kursas, lėmęs importinių prekių ir degalų kainų augimą, infliaciją ir vartotojų perkamosios galios mažėjimą“, – aiškino „Deloitte“ vyresnysis partneris David’as Sproul’as.

Anot apklausos rengėjų, be įvardintų priežasčių JK verslo gigantams nerimą taip pat kelia silpnas gamybos įmonių proguktyvumas ir darbo jėgos trūkumas.

Anksčiau atliktas Anglijos banko tyrimas parodė, kad apie 40 proc. JK įmonių vis dar neanalizuoja, kaip jų veiklą pakoreguos „Brexit“.

Tiesa, iki 2020 metų pabaigos jie gali būti ramūs – nors JK iš Europos Sąjungos oficialiai pasitraukia 2019 metų kovo 29 dieną, dar 21 mėnuo bus skirtas pereinamajam laikotarpiui, kurio metu galios ir šiandien įprasta tvarka.

Rytų Anglijos darbdaviai skundžiasi: lietuviai mus palieka

2018 04 09 09:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt