antradienis, rugpjūčio 4 d.
Verslas nebelaukia „Brexit": Londoną palieka viena didžiausių tarptautinių kompanijų
tiesa.com

Nerimaudama dėl galimų problemų dėl mokesčių, kurių gali atsirasti dėl „Brexit“, Japonijos elektronikos milžinė „Panasonic“ planuoja savo Europos būstinę iš Didžiosios Britanijos šiemet perkelti į Nyderlandus.

„Savo Europos būstinę perkelsime į Nyderlandus“, – pareiškė bendrovės atstovė spaudai, patvirtinusi japonų verslo dienraštyje „Nikkei“ kiek anksčiau paskelbtą pranešimą apie šį sprendimą.

„Panasonic Europe“ vadovas Laurentas Abadie verslo dienraščiui pareiškė, kad būstinė į Amsterdamą bus perkelta spalio mėnesį.

„Panasonic“ atstovė spaudai paaiškino, kad toks sprendimas buvo priimtas kilus nuogąstavimams, kad Japonija Didžiąją Britaniją po „Brexit“ gali priskirti prie vadinamųjų mokesčių rojų, jeigu Londonas nuspręs sumažinti pelno mokesčio tarifą, kad pritrauktų daugiau užsienio bendrovių.

Jeigu Japonija įtrauktų Didžiąją Britaniją į tokių šalių grupę, Tokijas iš „Panasonic“ galėtų reikalauti mokestinių nepriemokų.

Tuo tarpu L. Abadie verslo dienraščiui papasakojo, kad būstinės perkėlimo klausimą „Panasonic“ svarstė 15 pastarųjų mėnesių ir kad priimti sprendimą dėl perkėlimo taip pat paskatino nuogąstavimai dėl kliūčių darbo jėgos ir prekių judėjimui.

Didžioji Britanija iš Europos Sąjungos (ES) ketina pasitraukti 2019 metų kovo mėnesį ir ši perspektyva verslo sektoriuje sukėlė daug neaiškumų ir nuogąstavimų dėl tokio žingsnio pasekmių šalies ekonomikai.

Apie planus iškeldinti iš Londono savo pagrindines ES būstines jau paskelbė kelios Japonijos bendrovės, įskaitant bankininkystės milžiną MUFG, taip pat „Nomura Holdings“, „Daiwa Securities“ ir „Sumitomo Mitsui Financial Group“.

2018 08 30 08:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt