sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Verslininkas Egonas Jakimavičius: „Brexit žalos dar nepadarė“
tiesa.com

Po referendumo dėl „Brexit“ bei išankstinių rinkimų Jungtinės Karalystės verslininkai vis garsiau skundžiasi jų verslui keliama žala. Tuo tarpu kompanijos „Lithuanian Beer“ įkūrėjas Egonas Jakimavičius teigia didelių problemų dar nesulaukęs ir tikisi, kad netrukus vyksiančios derybos stiprios įtakos jo verslui neturės.

– Kokią įtaką referendumas dėl „Brexit“ pernai turėjo jūsų verslui?

– Didelės dramatiškos įtakos neturėjo, nelabai kas po paskelbimo dėl potencialaus „Brexit“ pasikeitė. Aišku, klientų mąstysena šiek tiek keitėsi, atsirado daugiau baimių. Tačiau didelės įtakos verslui dar nepadarė.

– Verslininkai skundžiasi, jog dėl nestabilios vyriausybės kenčia jų veikla, pajutote kokių nors pokyčių?

– Na, ar galėjo kas nors dramatiškai keistis per tokį trumpą laiką? Išskyrus tai, kad tą dieną smuko svaro kursas, kuris ir taip buvo žemas. Na, bet per savaitę dramos negalėjo nutikti. O kas bus toliau, bus matyti. Šiuo metu, neįžvelgiu priežasčių, dėl kurių reikėtų baimintis. Nors, žinoma, kiekvienas žmogus neprognozuotą rinkimų išeigą priima skirtingai. Žvelgiant istoriškai matau ir povandeninių akmenų, tačiau nenorėčiau apie tai kalbėti.

– Kiek žalos jums padaro pinganti valiuta?

– Mes stengiamės orientuotis pagal esamą politinę ir finansinę situaciją. Žalos daug nepridarė, bet darbą kiek pakoregavo. Šiuo metu nedarome didelių pinigų keitimų. Keičiame būtent tiek, kiek reikia konkrečiam mokėjimui. Stengiamės turėti labai limituotas sumas, prekių likučius.

Finansinė situacija nėra stabili, tačiau dramatiškai nekeliame kainų, turime išlikti konkurencingi rinkoje. Nekilnojame kainų kasdien, atsižvelgiant į esamą kursą. Nors viską perkame eurais ir parduodame svarais. Šiek tiek nujaučiame, kas keisis finansų sferoje, tačiau milijonų nelaikome ir nekeičiame tokių sumų, kokias keisdavome anksčiau.

– Derybos prasidės netrukus, kaip manote, keisis situacija verslininkams?

– Na, prognozės dar nėra aiškios. Nors pasitikėjimas Theresa May jau truputį „apsišlifavo“, bet jeigu ji eis tuo „kieto“ išstojimo keliu, gali būti visaip. Nors, kaip rodo istorija, britai visais laikais išlaukdavo ir vistiek gaudavo savo. Tad tikrai nemanau, kad išstojimas bus toks sunkus, kaip prognozuojama.

Nemanau, kad bus dramatiškai nutraukiami prekybos saitai. Numatyti labai sunku, gali būti, kad viskas spręsis vietoje, prie paties derybų stalo. Aišku, jau yra kai kas apmąstyta, patarėjai dirba. Manau, jie tikrai aukšto rango, nes sprendžiamas valstybės likimas Europos geopolitiniame žemėlapyje. Aš esu optimistas ir maksimalistas, tad man atrodo, kad viskas bus tvarkoj.

– Lietuvoje padidintas akcizas alkoholiui, JK pinga valiuta. Kaip stirpiai tai atsilieps jūsų pirkėjams emigrantams, kiek brangs gėrimai?

– Mes eksportavimui perkame be lietuviško akcizo, išvežimui jis negalioja. Mums įtakos turi tik britiško akcizo pokyčiai. Jis šiemet padidėjo 1 ar dviem pensais alui ir kažkiek stipriam alkoholiui, tiksliai nepamenu. Britai nepriiminėja tokių drąstiškų sprendimų, kaip Lietuvoje. Taip, kainas truputį didinome, bet labai neženkliai.

Pirkėjas tikrai nepajautė, pirkdamas mūsų produkciją. Tą skirtumą galbūt pajautė šešėlyje dirbantys kontrabandininkai, perkantys iš Lietuvos rinkos ir pervežantys čia. Tačiau čia jau kita medalio pusė. Legaliai atsivežantys alkoholį tikrai nepajautė kainų kėlimo.

2017 06 16 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt