ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Verslo nuotaika dėl „Brexit“ blogėja kasdien
tiesa.com

Pirmadienį didžiausia Jungtinės Karalystės verslą vienijanti organizacija bei verslininkų delegacijos iš Europos Sąjungos valstybių susitinka su premjere Theresa May. Tikslas – išreikšti susirūpinimą dėl dabarties ir netolimos ateities.

Premjerė priims Britų industrijos konfederacijos (Confederation of British Industry, CBI), Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Olandijos, Airijos, Švedijos, Lenkijos, Čekijos ir Belgijos verslininkų organizacijas.

Svečiai iš Th, May reikalaus atsakymų dėl JK ir ES santykių ateityje, po britų pasitraukimo iš sąjungos – nuo to priklauso daugelio verslininkų veiklos planai. Laiko iki derybų pabaigos lieka vis mažiau, todėl verslą jau pradeda nerimauti.

„Nerimas auga sulig kiekviena diena“, – taip apibūdinamos nuotaikos ES valstybėse įsikūrusio verslo, kurio veikla vienaip ar kitaip susijusi su JK.

Jeigu iki 2019 metų kovo pabaigus euroderybininkai su britais nesusitars dėl naujos prekybos sutarties, tarpusavio ekonominiai santykiai tarp abiejų šalių bus reguliuojami pagal pasaulio prekybos organizacijos taisykles, o tai reikš atgimusius muitus bei papildomą kontrolę ir apmokestinimą.

Dėl to kai kurie ES verslai gali ieškotis naujų rinkų arba bus priversti kelti kainas, o ši našta guls ant vartotojų pečių.

Tuo tarpu JK kas dešimta verslo organizacija jau ruošiasi nenumatytiems atvejams, tikino CBI vadovė Carolyn Fairbairn. Anot jos, kitų metų kovą bus matyti dar aktyvesni verslo veiksmai šiuo klausimu, jeigu iki to laiko „Brexit“ derybos nepasistūmės į priekį, ES rinką vertinantis britų verslas pradės imtis ir konkrečių veiksmų – veiklos perkėlimo į sąjungos šalis.

Kol kas derybos į priekį juda itin vangiai, kitas jų raundas prasidės gruodžio mėnesį.

ES ir JK tarpusavio prekyba vertinama milijardais svarų sterlingų, kai kurie abiejų pusių verslai yra gyvybiškai priklausomi vienas nuo kitų bei dabartinių prekybos sąlygų.

2017 11 13 08:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt