sekmadienis, kovo 7 d.
Vienas aukščiausių JK policijos vadovų: be sutarties su ES, šalis bus mažiau saugi
Alfa.lt

Jungtinė Karalystė bus mažiau saugi, jei jai nepavyks su ES pasirašyti saugumo susitarimo po „Brexit“, teigė vienas aukštas pareigas užimantis policijos pareigūnas.

Portalo BBC duomenimis, Metropoliteno policijos kovos prieš terorizmą skyriaus vadovas Neilas Basu tvirtino, kad susitarimas yra „gyvybiškai svarbus šalies saugumui“, o politikų tikslas turėtų būti esančio susitarimo gerinimas, o ne visiškas jo atmetimas nepavykus deryboms.

JK formaliai paliko ES sausio 31 d., tačiau iki šių metų galo dar paklūsta esamoms bendrijos taisyklėms iki kol bus pasirašytas naujas susitarimas dėl ateities santykių ir bendradarbiavimo, o šį galimą susitarimą dar turi patvirtinti abiejų pusių parlamentai.

Saugumo srityje, JK nori išlaikyti tą pačią prieigą prie bendrų duomenų bazių, tačiau ES atkerta, kad jų negali suteikti ne bendrijos nariams.

„Mums reikia pasiekti tokį saugumo susitarimą, kuris arba išlaikys, arba pagerins mūsų dabartinę turimą situaciją, – teigė N. Basu. – Tai yra ypatingai svarbu mūsų šalies saugumui. Ir aš žinau, kad tą supranta ir Vyriausybė. Ir aš žinau, kad to mes derybose ir siekiame.“

Paklaustas, ką valstybės saugumui reikštų „Brexit“ be susitarimo, policijos atstovas patvirtino, kad tai tikrai visiems šalies gyventojams nebūtų labai geras variantas. Jis taip pat išreiškė norą kuo greičiau sužinoti vis dar vykstančių derybų rezultatus.

„Mes pasakėme labai aiškiai, kad mums reikia pakankamai daug laiko, kad pagal naujas taisykles susitartume su savo kolegomis iš Europos. O to padaryti mes negalime kol derybos nesibaigė, – teigė N. Basu. – Mes tą sakėme mūsų valdžiai nuo pat šio proceso pradžios ir tikiu, kad jie mūsų susirūpinimą išgirdo.“

Tuo tarpu, Vyriausybės atstovas patikino, kad žmonių saugumas išlieka esminis valdžios prioritetas ir jie yra rimtai susikaupę susitarimą su ES visgi pasiekti – tam jie turi, jų teigimu, „gerai parengtą planą“.

Pirmadienį premjeras Borisas Johnsonas teigė, kad jis „yra užtikrintas, kad JK klestės už ES ribų, net nepavykus susitarti su bendrija dėl ateities santykių“. 

2020 11 19 18:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt