antradienis, lapkričio 24 d.
Visuotinę klimato veiksmo dieną – „Fridays for future“ kvietimas prisijungti prie protesto akcijų

Judėjimas Fridays For Future skelbia „Visuotinę klimato veiksmo dieną“ – 2020 metų rugsėjo 25-ąją. Visame pasaulyje šią dieną vyks protestai dėl klimato kaitos. Atsižvelgdami į koronaviruso grėsmę, aktyvistai naudos atitinkamas protestų formas ir laikysis higienos normų, kaip tai buvo daroma pastaruosius mėnesius, pasibaigus karantino laikotarpiui. 

Lietuvoje taip pat planuojamos protesto akcijos. Vilniuje vyksiančioje „Žemės laidotuvių" demonstracijoje 17.30 nuo Katedros aikštės iki Seimo bus nešamas karstas, taip pareiškiant nepasitenkinimą dabartine Lietuvos klimato kaitos politika. Protesto organizatoriai teigia, jog laidotuvių procesija pasirinkta, nes politikai, nesiimdami veiksmų kovoje su klimato krize, žudo Žemę, ir šiandienos, ir rytojaus kartų ateitį. 

Milijonai žmonių visame pasaulyje dalyvavo ankstesniuose klimato protestuose kartu su Fridays For Future ir reikalavo politinių veiksmų, kurie užtikrintų klimato teisingumą ir planetos temperatūros kilimo sulaikymą žemiau 1,5 laipsnių (ši riba buvo nustatyta Paryžiaus susitarime). Protestų organizatoriai teigia, kad per metus su puse visuomenė pademonstravo, jog pritaria klimato kaitos stabdymo ambicijoms. 

Nepaisant to, jokia vyriausybė nepateikė plano, kuris galėtų išlaikyti žemesnį negu 1,5 laipsnių planetos atšilimą, o politinis atsakas į pandemiją vis dar neatsižvelgia į kovą su socialinėmis problemomis ir klimato krize. „Tam, kad sukurtume ateičiai tinkančią visuomenę, turime tvariai atsigauti po pandemijos - klausydamiesi žmonių poreikių, o ne didžiųjų verslų.“ - praneša aktyvistai. Ekstremali koronaviruso situacija parodė, kad politikai gali sparčiai imtis veiksmų ir remtis mokslo rekomendacijomis. 

Tačiau, protestuotojų nuomone, per pandemiją klimato krizė buvo tarytum užmiršta. Fridays For Future judėjimas siekia, kad milijardinės investicijos, skirtos pandemijai suvaldyti, neprieštarautų Paryžiaus susitarimui ir užtikrintų judėjimą link tvarios visuomenės. 

2020 09 04 14:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt