pirmadienis, liepos 13 d.
Žinia iš Briuselio: imigrantų iš ES neįsileidę britai kentės
tiesa.com

Jeigu po „Brexit“ Jungtinėje Karalystėje įsigalios nauja imigracijos kontrolės sistema, ji atitinkamai pakenks patiems britams, o ne Europos Sąjungos piliečiams, tikina bendrijos atstovas.

Šios savaitės pradžioje Theresos May vadovaujamas ministrų kabinetas palankiai sutiko migracijos patariamojo komiteto siūlymą atvykėlius po „Brexit“ vertinti pagal turimus įgūdžius.

Ši strategija turėtų būti išsamiau pristatyta jau šį savaitgalį vyksiančios konservatorių partijos konferencijos metu Birminghame. Jeigu ją bus nutarta įgyvendinti, nuo 2021 metų ES piliečiai privalės paklusti tokioms pačioms imigracijos taisyklėms, kurios taikomos imigrantams iš viso likusio pasaulio.

„Bus svarbios užsieniečio gebėjimai, o ne tautybė“, – taip dirbti ir gyventi JK norinčių žmonių vertinimą apibrėžia naujoji tvarka.

Tačiau ES politikai su tuo nesutinka – jie tokį žmogaus skirstymą laiko diskriminaciniu. Tai vidaus reikalų ministrui Savidui Javidui pranešė Europos parlamento atstovas „Brexit“ derybose Guy’us Verhofstadt’as.

„Nekantraujame išgirsti, ką jūs nuspresite. Sprendimas taps svarbiu ateities ES ir JK santykių elementu. Europos parlamentui būtų sunku patvirtinti dabartinį jūsų pasirinkimą, kuris pagrįstas diskriminacija.

Esame įsitikinę, kad yra ir daugiau įvairių būdų migracijai įteisinti.

Nepriklausomai nuo to, ką nuspręsite, prisiminkite, kad tai bus abipusė tvarka – kaip ES piliečiai bus įleidžiami į JK, taip britai keliaus į Europą“, – rašoma G. Verhofstadt’o laiške.

Anot politiko, tai ne vieno jo ir jo bendraminčių pamąstymai, o visos ES pozicija – būtent to pageidavo visų bloko valstybių diplomatai.

G. Verhofstadt’as taip pat užsiminė, kad britai pakeistų dabartinę nuolatinio JK rezidento statuso suteikimo tvarką – norima, kad jis būtų suteikiamas visam gyvenimui.

Dabar statusas prarandamas tuo atveju, jeigu rezidentas iš JK išvyksta ilgesniam nei 5 metų laikotarpiui.

ES piliečiams lengvatų nebus?

2018 09 28 15:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt