ketvirtadienis, birželio 24 d.
Žiniasklaida: Skripaliai persikėlė į Naująją Zelandiją
Alfa.lt

Buvęs rusų dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija, kurie 2018 metais buvo apnuodyti Solsberyje Pietvakarių Anglijoje nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, persikėlė į Naująją Zelandiją, sekmadienį pranešė leidinys „Sunday Times“.

Pasak laikraščio, jie pradėjo gyvenimą naujais vardais. Leidinys remiasi aukšto rango pareigūnu Jungtinės Karalystės vyriausybėje, kuris sakė, kad Skripaliams buvo suteikta pagalba pradėti naują gyvenimą.

Rusijos šnipai kaltinami 2018-ųjų kovą apnuodiję S. Skripalį ir dukterį Juliją Anglijos mieste Solsberyje, panaudoję Sovietų Sąjungoje sukurtą medžiagą „Novičiok“.

Rusija neigia tvirtinimus, kad jos karinės žvalgybos agentūros GRU karininkai panaudojo prieš Skripalius „Novičioką“ ir kad tai buvo kerštas už jo darbą britų ir kitoms Vakarų agentūroms.

S. Skripalis ir jo duktė daug dienų buvo komos būsenos, bet pasveiko ir dabar gyvena slaptai. Viena moteris, kurią taip pat paveikė toji Sovietų Sąjungoje gaminta nervus paralyžiuojanti medžiaga, mirė, be to, nukentėjo dar keli kiti žmonės.

S. Skripalis, buvęs GRU karininkas, 2006 metais savo šalyje buvo nuteistas už valstybės išdavystę, bet vėliau paleistas per apsikeitimą šnipais tarp Maskvos, Londono ir Vašingtono.

2020 06 07 17:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt