penktadienis, rugsėjo 25 d.
10 naudingų psichologinių triukų
tiesa.com

Bendrauti su kitais žmonėmis kartais gali būti labai sunku. Kiekvienas nori būti pripažįstamas ir mėgstamas, o tam, kad tai įvyktų, būtina mokėti komunikuoti. Šie 10 psichologinių faktų gali jums pagelbėti.

1. Kai žmogus supyksta ant jūsų ir pradeda šaukti, tiesiog išlikite ramus. Tai rėksniui sukels dar didesnį pyktį, akimirksniu pavirsiantį į gėdą, kuri, kaip tikėtina, jam vaidensis dar ilgai.

2. Pirmosios pažinties su žmogumi metu kreipkitės į jį vardu. Žmonės mėgsta, kai į juos kreipiamasi asmeniškai, tad labai tikėtina, kad toks jūsų gestas jiems sukels pasitikėjimo ir draugystės jausmą.

3. Jei jums labai sunku mokytis arba bandote išmokti kažką naujo, pabandykite viso to pirmiausia išmokyti savo draugą. Taip daug įdomiau, o naudos gausite abudu. Kažką aiškindamas kitam, žmogus pats įgauna daug žinių apie tai, kartais pradžioje to net nepastebėdamas.

4. Jeigu norite paprašyti didelės paslaugos iš nepažįstamo asmens arba nesenai susipažinę su žmogumi, nedarykite to. Pirmiausia pabandykite paprašyti kažko labai mažo (pavyzdžiui, rašiklio), ką tikrai sugebėsite grąžinti. Žmogus iš šio pasiskolinimo susidarys nuomonę, kad jūs neužmiršote, tad labai tikėtina, jog jums paprašius tos didelės paslaugos, jis ir šį kartą sutiks padėti.

5. Ar žinote, kad geriausias pasirinkimas pirmam pasimatymui yra siaubo filmas, atrakcionai ar bet kokia veikla, sukelianti adrenaliną? Gavę adrenalino, asmenys labiau susijaudina, jų širdys plaka greičiau, tad galų gale jie galvoja, kad buvo labai smagu leisti laiką su kitu žmogumi. Kai tuo tarpu tą įspūdį gali sudaryti išsiskyręs adrenalinas. Žinoma, kad išvengtumėte fiasko, reikėtų įsitikinti, kad asmuo, kurį pasikvietėte į pasimatymą, mėgsta siaubo filmus.

6. Daugeliui žmonių rytai būna sunkūs, o žadintuvas, nenustodamas čirkšti, tik ir gadina nuotaiką. Pabandykite iškart po pirmojo jo nuskambėjimo atsisėsti, iškelti rankas į viršų ir sušukti „Jėė!“. Po tokio lengvo „energiser‘io“ nebesinorės grįžti į miego būseną.

7. Keli naujausi tyrimai parodė, kad vaikui nereikėtų sakyti „koks tu protingas!“. Tokia frazė vaikui duoda suprasti, kad jis viską padarė puikiai, tad lyg ir nebėra kur tobulėti. Vietoj to, tėvams patariama vaikus pagirti už jų sunkų darbą.

8. Jeigu esate žmonių grupėje ir visi pradeda dėl kažko juoktis, atkreipkite dėmesį į žmogų, instinktyviai žiūrintį į jus. Sakoma, kad šis žmogus toje grupėje jaučiasi jums artimiausias.

9. Jeigu atsidūrėte „karštoje“ situacijoje, kai, rodos, bet koks netinkamas žodis gali sukelti sprogimą, venkite žodžio „tu“ arba „jūs“. Tokiu atveju, šie žodžiai yra smerkiantys, tad asmenys, į kuriuos nukreipiate juos, pasijaus apkaltinti.

10. Pastebėję kažką neteisingo, geriau neišrėžkite savo pastebėjimų tiesiai šviesiai. Bandykite „švelniai“ apžvelgti ar nupasakoti galimą klaidą. Blogas pavyzdys: „Tomai, manau tu visiškai neteisus šiuo klausimu.” Geras pavyzdys: „ Nemanau, kad supratau viską teisingai. Iš to, ką aš matau, tai... ar aš neteisus šiuo klausimu?”

2015 08 16 12:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt