ketvirtadienis, liepos 9 d.
25-ečio automobilių paradas
tiesa.com

Geras automobilis visuomet yra vertinga investicija. Taip pat, kaip gero batsiuvio pasiūti batai visada nustelbs nuo konvejerio į didelį konteinerį krentančius pigius gaminius. Tiesa, patikimas ir geras daiktas gali kainuoti gerokai brangiau už prastesnės kokybės gaminį. Ši taisyklė galioja ir automobiliams. Tačiau net ir jie, metams bėgant dažnai praranda dalį savo pradinės vertės, nors kokybės santykis su kaina ir toliau išlaiko juos geriausiųjų sąrašo viršuje. Šiandien pažvelkime iš arčiau į žurnalo „Auto Express“ vykdytos apklausos rezultatus ir įvertinkime dešimt geriausių automobilių, pagamintų per paskutiniuosius 25-erius metus.

 Žvelgiant į kokybės ir kainos santykį, visi į pirmąjį dešimtuką išrinkti automobiliai gali pasigirti esantys nugalėtojai. Kai kurių iš jų vertė sumažėjo daugiau, kai kurių – mažiau, tačiau faktas yra tas, jog beveik visų jų kaina šiandien skiriasi pastebimai. Vairuotojų išrinktus geriausius praėjusio šimtmečio pabaigos bei šio amžiaus pradžios automobilius šiandien galėtumėte įsigyti turėdami nuo 395 iki pusės milijono svarų sterlingų. Tad nuleiskime uždangą.

10 vieta: “Rover Mini Cooper” (1990-2000)

Kainavo naujas: £8 995

Šiandieninė kaina (nuo): £1 800 (80% pigiau)

Ištikimybė automobiliams „Mini” yra įaugusi į britų vairuotojų kraują panašiai, kaip tautos simpatijos karališkajai šeimai, kaip futbolas anglams ar krepšinis lietuviams. Apklausos dalyviai nedvejodami tvirtino, kad praėjusiame dešimtmetyje pagaminti mažieji „Mini Cooper“ automobiliukai iki šiol stebina patikimumu bei kokybe.

9 vieta: „Aston Martin“ DB 9 (2004 -)

Kainavo naujas: £103 000

Šiandieninė kaina: £31 950 (70% pigiau)

“Aston Martin” DB 9 – tikras britų svajonių automobilis. Šio autogamintojo produkciją vairuoti nebuvo gėda ir pačiam Džeimsui Bondui. Modelis DB 9gaminamas iki šiol, jo kaina taip pat verta garsiojo britų agento, tačiau už beveik dešimtmečio senumo mašiną sumokėsite gerokai mažiau, kiek virš drisdešimties tūkstančių svarų.

8 vieta: Alfa Romeo 156 (1998-2006)

Kainavo naujas: £17 972

Šiandieninė kaina: £695 (96% pigiau)

Šis italų autogamintojų pasidižiavimas tebėra prisimenamas ir vis dar mėgiamas Europoje. Nors šiandien „Alfa Romeo 156” nebesutiksime kelyje taip dažnai, kaip prieš dešimtmetį, naujų „Alfa Romeo“ modelių pardavimo sėkmė taip siejama su puikiai užsirekomendavusiu jų pirmtaku. Šiandien senesnius 156 modelius rinkoje galėtume atrasti nuo £695.

7 vieta: „Bugatti Veyron“ (2005-)

Kainavo naujas: £839 300

Šiandieninė kaina: £585 000 (30% pigiau)

Dar vienas super automobilis, krepšininko Jono Valančiūno bei tūkstančių kitų greičio mėgėjo svajonė. Sukurtas ir pagamintas „Volkswagen“ autokoncerno, šis automobilis yra oficialiai greičiausias keliuose riedanti mašina pasaulyje. Beje, gatve skriejančio „Bugatti“ dažnai išvysti nesitikėkite ne tik dėl įspūdingos jo kainos, bet ir dėl to, jog „Veyron“ modelio automobilių gaminama itin nedaug.

6 vieta: „Audi“ TT Mk1 (1998-2006)

Kainavo naujas: £24 050

Šiandieninė kaina: £1 995 (92% pigiau)

Dar vienas Didžiojoje Britanijoje buvęs populiarus futuristinio dizaino elementų turintis automobilis buvo gaminamas iki praėjusio dešimtmečio vidurio ir pelnytai gerbėjų išrinktas į šeštąją populiariausiųjų vietą. Šiandieninė jo kaina rinkoje dar geresnė: šiandien įsigyti „Audi“ TT Mk1 galima vos už dešimtadalį jo buvusios vertės.

5 vieta: „Nissan“ GT-R (2008-)

Kainavo naujas: £52 000

Šiandieninė kaina: £31 750 (39% pigiau)

“Nissan” toliau sėkmingai įrodinėja, jog superautomobilių kaina gali būti skaičiuojama toli gražu ne šimtais tūkstančių svarų, ką šiuo metu galime pastebėti dažniau negu rečiau. Nors kiek daugiau nei trisdešimt tūkstančių svarų sterlingų už penkerių metų Japonų greičio ir technikos šedevrą taip pat nėra maža suma, tačiau būtų sunku surasti kitą vertą dėmesio konkurentą šiam automobiliui už tokią kainą.

4 vieta: „Volkswagen“ Golf Mk7 (2012-)

Kainavo naujas: £16 495

Šiandieninė kaina: -

Nenuostabu, jog “Golf” klasės pradininką ir „Vokswagen“ aukso arterija tapusią legendą randame ir šiame dešimtuke. Būtų keista, jeigu būtų kitaip. Tiesa, ketvirtoje vietoje atsidūrė naujausias Mk7 modelis, tad duomenų apie minimalią šio modelio rinkos vertę dar nėra daug arba jie nėra pakankamai tikslūs. Kaip bebūtų, didelio kainų skirtumo jau šiemet nesitikėkite, nes„VW Golf” dar kartą įrodo savo vertę būdamas ketvirtas geriausių automobilių sąraše ir trečias pagal perkamumą Jungtinėje Karalystėje.

3 vieta: „McLaren F1“ (1992-1998)

Kainavo naujas: £634 500

Šiandieninė kaina: - teiraukitės pardavėjo... Jeigu tokį sugebėsite surasti.

Šis technikos šedevras neabejotinai buvo, yra ir dar ilgai bus geriausia, ką super automobilių kūrėjai yra pristatę pasauliui. Žinoma, yra dar „Formulės-1” lenktyniniai bolidai. Jeigu pastarieji yra lyg iš kitos planetos nužengę tobuli technologijų kūriniai, kuriuos vairuoja dvi dešimtys geriausių pasaulio lenktyninkų-pilotų, tai “McLaren F1” yra arčiausias jos palydovas, prie kurio dar gali prisiliesti paprasti mirtingieji. Nė kiek nestebina tai, jog tokių nėra daug, o norėdami įsigyti šį modelį turėtumėte tiesiogiai susirasti vieną iš nedaugelio automobilių kolekcionierių pasaulyje, kurių garaže surastumėte šį erdvėlaivį.

2 vieta: „Lancia Delta Integrale“ (1979-1994)

Kainavo naujas: £25 500

Šiandieninė kaina: - £8 990 (64% pigiau)

Nusileiskime atgal į Žemę ir į antrąją apklausoje dalyvavusių vairuotojų vietą. Joje sutinkame kitą populiarų ir ganėtinai kokybišką (to meto standartais) automobilį – italų “Lancia Delta Integrale”. Šį populiarų devintojo dešimtmečio automobilį tuomet akimis palydėdavo tiek praeiviai gatvėse, tiek žiūrovai pasaulio ralio čempionato kovose. Nestebina tai, kas šis automobilis nepaisant savo amžiaus išlaikė beveik trečdalį savo vertės iki pat šių dienų.

1 vieta: „Ford Focus“ Mk1 (1998-2005)

Kainavo naujas: £13 350

Šiandieninė kaina: - £395 (97% pigiau)

Jūsų dėmesiui pirmoji vieta – Ford Focus Mk1. Šis automobilis nuo pat pirmųjų savo dienų Jungtinėje Karalystėje tapo klasikiniu šeimos automobiliu, puikiai pakeitusiu iki tol mėgiamus ir masiškai čia parduotus „Ford Escort“ modelius. „Focus“ lyderiauja ne viename reitingų dešimtuke, jis yra ir perkamiausias metų automobilis šalyje. Manau sutiksite, kad „Focus“ modelis gali be baimės lygiuotis su kitais populiariais rinkos grandais, tokiais kaip „Volkswagen Golf“ bei „Wauxhall Corsa“ automobiliais. Tam, kad jį įsigytumėte, dėl didžiulio „Focus“ automobilių skaičiaus keliuose, neturėtumėte nei sugaišti daug laiko, nei drastiškai patuštinti piniginės. Senesnis modelis prieinamas vos už kiek mažiau nei keturis šimtus svarų.

2013 09 24 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt