trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
3 efektyvūs pratimai tiems, kurie nori išmokti mylėti save
Alfa.lt

Kaip išmokti mylėti save? Rimtas ir dažnas klausimas. Galima atsakyti gražiais žodžiais apie teisingą požiūrį į save, tačiau žmogui, kuris savęs niekada nemylėjo, bus sunku suprasti jų prasmę. 

Siūlome tris veiksmingus psichologinius pratimus, kurie padės pakeisti požiūrį į save. Kad būtų rezultatas, juos reikėtų daryti kasdien.

1. Dėkokite sau

Kasdien suraskite ne mažiau kaip 5 dalykus, už kuriuos galite padėkoti sau. Dėkokite sau už viską – už praeitį, dabartį ir ateitį. Nepraleiskite smulkmenų. Nemanykite, kad dėkingumą reikia jausti tik už globalinius dalykus: pastatytą namą, parašytą romaną, sukonstruotą laiko mašiną. Svarbu yra viskas. Pavyzdžiui:

*Ryte pabėgiojau – ačiū sau! Rūpinuosi sveikata!

*Perskaičiau 4 knygos puslapius – ačiū sau! Vystau intelektą!

*Neįsivėliau į konfliktą su pardavėja – šaunu! Tausoju savo nervus!

Galite net apdovanoti save meduoliu ar medaliu.

Kai kas gali pamanyti, kad dėkoti sau nėra už ką. Netiesa, kad nėra už ką sau pasakyti „ačiū“. Jeigu dar gyvi, turite, kur gyventi, laikote rankose išmanųjį telefoną, turite kompiuterį, vadinasi, jums sekasi gerai. Jeigu išgyvenate sunkų etapą, dėkokite sau, kad sugebėjote oriai atsilaikyti.

Prisiminkite, kad tai, į ką sutelkiate savo dėmesį, dauginasi. Jeigu sąmoningai stengsitės sau dėkoti, tai atsiras vis daugiau progų tai padaryti. Ir imsite mylėti save.

2. Matykite savyje gėrį

Ir nuolat priminkite sau apie tai. Įprotis sukoncentruoti savo dėmesį į trūkumus (savus ir svetimus) yra toks pat žalingas kaip rūkymas. Tik nikotinas nuodija kūną, o trūkumų ieškojimas – nervų sistemą.

Geriau išsiugdyti įprotį matyti žmonėse tik gerą. Ypač savyje. Surašykite 100 savo gerų savybių ir laimėjimų. Ir papildykite tą sąrašą kasdien. Būtinai perskaitykite periodiškai – nuo to jums pagerės nuotaika ir savo vertės pojūtis.

3. Palaikykite save, kai suklystate

Ar mokate save palaikyti? Kai padarote klaidą, kai atsiranda gyvenimo problemų. Gal negailestingai barate save už klaidas, kad daugiau jų nekartotumėte?

Kaip vaikystėje, kai jus bausdavo? Apie ką galvodavote, kai pastatydavo į kampą už nusižengimus? Tikrai negalvojote apie tai, kad daugiau niekada nenusižengsite. Jūs tik pykote ant tų, kurie jus nubaudė.

Ką iš tikrųjų reikėtų daryti, kai suklystate, kai viskas nesiseka? Reikia padrąsinti save. Švelniai ir su meile. Kaip mažą vaiką, kuris susimušė parkritęs. Mylintys tėvai jį apkabina ir paguodžia: „Viskas gerai. Pasitaiko pargriūti. Praeis“. Jie nebara vaiko už tai, kad parpuolė.

Reikia palaikyti save gražiuoju, atlaidžiai, geranoriškai, ra6o portalas „Econet“ Reikia tikėti savimi, kad po šios nesėkmės viskas pavyks gerai. Visiems pasitaiko suklysti.

Kartokite tuos tris pratimus kasdien ir kuo dažniau, mažiausiai 21 dieną iš eilės. Ir jūs pradėsite jausti sau gerus, šiltus jausmus.

Mylėkite save! Tai malonus jausmas, kuris padarys jūsų gyvenimą dar gražesnį ir malonesnį.

2020 07 10 08:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt