ketvirtadienis, liepos 29 d.
3 receptai ir dvi raugintų agurkų stovyklos: kuriai priklausote jūs?
Alfa.lt
Organizatoriai
Rauginti agurkai

Vasarai įpusėjant agurkų derlius tampa vis gausesnis, todėl dalis šių daržovių jau konservuojami. Tradiciniai agurkų rauginimo receptai vėl keliauja iš lūpų į lūpas, nors visada galima atrasti ir naujovių. 

Su svogūnais rauginti agurkai

Reikės: 1 kg agurkų, 2 svogūnų, 2 šaukštų nemaltų garstyčių sėklų, šaukštelio ciberžolės miltelių, 2 šaukštų druskos, 2 stiklinių virinto, bet atvėsinto vandens.

Šviežius agurkus gerai nuplauti, nupjauti galiukus. Supjaustyti svogūnus. Vandenyje ištirpinti druską, suberti prieskonius, išmaišyti. Į stiklainius sudėkite agurkus ir užpilkite sūrymu. Tada ant viršaus uždėkite stiklinę su vandeniu, kad ji šiek tiek slėgtų agurkus ir svogūnus – jie turi būti panirę. Tik pažiūrėkite, kad sūrymas neišbėgtų pro stiklainio kraštus. Palikite stiklainyje šiek tiek vietos skysčiui, kuris papildomai susidarys vykstant fermentacijos procesui. 

Stiklainius pastatykite atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Rūgimas prasidės per maždaug dvi paras – ims išsiskirti burbuliukai. Agurkai ir svogūnai pakils į viršų. Aktyvi fermentacija baigsis maždaug po savaitės – tada daržovės nusileis ant dugno. Galite jas ragauti dabar arba sandariai uždarykite stiklainius dangteliais ir laikykite šaltame rūsyje arba šaldytuve.

Mineralais papildyti trumpai rauginti agurkai

Reikės: 1 kg agurkų, 1 litro gazuoto mineralinio vandens, 2 šaukštų druskos, 3 skiltelių česnako, žiupsnelio aitriųjų pipirų, krapų.

Agurkams raugti naudokite visą krapo stiebą su žiedynu – jis geriausiai papildys skoniu. Įdėkite krapus į stiklainį, tada sudėkite agurkus, kurie neturėtų būti dideli. Ant viršaus suberkite pjaustytą česnaką ir aitriuosius pipirus. Druską ištirpinkite mineraliniame vandenyje ir sūrymą užpilkite ant agurkų.

Stiklainį pastatykite į šaldytuvą ir mėgaukitės trumpai raugintais agurkais jau po 12–15 valandų.

Obuolio rūgštele papildyta klasika

Reikės: 1,5 kg agurkų, 1,5 litro virinto šalto vandens, nedidelio rūgštaus obuolio, 4 šaukštų druskos, saujos juodųjų serbentų ir vyšnios lapų, kelių lauro lapų, 2 stiebų krapų, 6 skiltelių česnako, šaukštelio kalendros grūdelių.

Gaminant pagal šį receptą, svarbiausia daržoves į stiklainį dėti sluoksniais. Iš pradžių – dalis lapų, krapų ir česnakų. Tada – agurkai ir obuolio gabaliukai. Tada – vėl lapai ir prieskoniai. Ir taip – trys skirtingi sluoksniai. Viršuje agurkus turi uždengti lapai.

Viską užpilkite sūrymu, bet ne iki kraštų – palikite maždaug 3–4 centimetrus. Uždenkite plastikiniu dangteliu ir rauginkite kambario temperatūroje kelias dienas. Galite kasdien nuimti ir vėl uždėti dangtelį, kad išeitų perteklinis slėgis. Jeigu laikysite šaltai, taip raugintais agurkais galėsite mėgautis visą žiemą.

2021 07 12 19:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt