pirmadienis, liepos 13 d.
3 veikimo būdai, kai situacija nepatinka
Alfa.lt

Jeigu patekote į nemalonią situaciją, yra trys veikimo galimybės. Tik trys. Tarkime, jums nepatinka darbas. Mažai moka, verčia daug dirbti. Kolektyvas nedraugiškas, vadovas nepakenčiamai priekabus. Arba vyksta dar kokie nors negeri dalykai.

Ką daryti? Tokioje situacijoje yra trys galimybės. Psichologė Ana Kirjanova paaiškino, kaip galima pasielgti tokiu atveju:

*galima išeiti iš darbo ir susirasti sau geresnę vietą. Tai yra, nutraukti darbinius santykius:

*galima susitaikyti su savo padėtimi ir liautis laukti pagerėjimo. Tai bus jūsų lubos šiuo metu. Daugiau tikėtis neverta. Geresnio varianto kol kas nėra . Reikia susitaikyti, vykdyti nurodymus, kentėti ir tyliai daryti ką nors, pavyzdžiui, mokytis, įsigyti kitą specialybę, neskubant ieškotis kito darbo.

*galima stoti į kovą už savo teises. Pradėti reikalauti ir konfliktuoti. Tai įmanoma. Bet tada nebus prasmės skųstis dėl atsakomųjų smūgių ir blogo elgesio su jumis. Jūs žinojote, ką darėte, kai stojote į kovą. Rezultatas neaiškus. Tačiau jūs išsaugosite savigarbą, žmogišką orumą ir žinosite, ką ir kodėl darote.

Šitas algoritmas veikia bet kokioje situacijoje. Nepatinka santykiai ir mylimo žmogaus ar giminaičio elgesys? Štai jums trys išeitys! Išsiskirti, susitaikyti arba kovoti, nepaisant ot, kad būsite sužeisti ir patirsite nuostolių.

Nepatinka įstatymai ar kokios nors instancijos reikalavimai? Yra trys veikimo būdai: uždaryti savo verslą, išvažiuoti į kitą šalį, kovoti arba susitaikyti. Variantai tie patys.

Ir vis dėlto kiek daug žmonių skundžiasi, dejuoja ir graužiasi nieko nespręsdami!

Blogas darbas, bet išeiti nenoriu. Iš ko tada gyvensiu?

Ne, verčiau kentėsiu ir susitaikysiu. Bet ir geresnio darbo neieškosiu. Puikiai suprantu, kad nieko gero nerasiu. Neverta ir stengtis. Bet man blogai! Aš kenčiu. Kaip tai ištverti? Kodėl jis su manimi taip elgiasi?

Arba lyg ir stoja į kovą. Tačiau piktinasi, kai gauna atsakomuosius smūgius ir įstringa konflikte. Ir vėl žmogus nepatenkintas: „Aš juk teisus! Kodėl jie pradėjo su manimi peštis? Kodėl jis manęs neklauso ir įžeidžiamai atsikerta?“

Kiekvienas variantas turi savo pasekmes. Teks kažką paaukoti ir kažką padaryti.

Jeigu to nesuvoksite, galite susigadinti sau gyvenimą ir tapti aplinkybių auka. Tai neišvengiamai įvyksta. Žmogus skundžiasi ir ieško atsakymų, o atsakymai yra. Jų trys, bet jis neišsirenka nė vieno.

Tada už jį pasirenka kiti žmonės. O jis praranda savo energiją. Prasideda ligos ir nesėkmės. Ir vėl reikėtų prisiminti tris veiksmų būdus bei kiekvieno jų pasekmes.

2020 06 03 07:49
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt