ketvirtadienis, liepos 9 d.
33 netikėti stebuklingosios sodos panaudojimo būdai. I dalis
tiesa.com

Daugelis iš mūsų mano, jog sodą galima naudoti tik ką nors gaminant. Kai kurie galbūt žino net tai, kad ji taip pat padeda pnaikinti ir nemalonų kvapą iš šaldytuvo. Tačiau nepatikėsite, bet soda gali praversti net ir prižiūrint namus bei savo sveikatą!

Šis stebuklingas ir nebrangus produktas gali būti naudojamas kasdieniai higienai palaikyti, žaizdoms, virškinimo sutrikimams, pilvo skausmui, kosuliui bei gerklės skausmui gydyti.

Dažniausiais sodos panaudojimo būdas - kildinti tešlai. Soda - tai natrio bikarbonatas. Sumaišius ją su rūgštimi, soda suburbuliuoja ir išleidžia anglies dioksido dujas, kurios ir iškelia tešlą, kepiniui suteikia pūrumo.

Soda yra žinoma kaip dalis natūralaus mineralo – natrio karbonato. Natrio karbonatas susideda iš didelio kiekio natrio bikarbonato ir jau nuo senovės yra naudojamas dėl savo raminančių savybių, kaip dezodorantas ar valiklis.

Sodos naudojimas ir jos nauda

Soda yra puikus įrankis pašalinti dėmėms, tačiau tai dar ne viskas – jos naudojimas taip pat labai naudingas ir sveikatai. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių pavyzdžių:

• Palengvina pilvo skausmą;

• Padeda virškinti;

• Apmalšina pilvo pūtimą ir dujų kaupimąsi;

• Kovoja prieš ligas;

• Neutralizuoja rūgštį;

• Užmuša grybelius, pelėsį ir parazitus;

• Sumažina kosulį bei gerklės skausmą;

• Sumažina gripo arba peršalimo trukmę;

• Padeda išlaikyti pH balansą;

• Sumažina podagros simptomus;

• Skatina inkstų sveikatos išsaugojimą;

• Gydo šlapimo takų infekcijas;

• Sumažina raumenų skausmą ir nuovargį.

Sodos naudojimas grožio procedūroms

1. Natūralus dezodorantas – pasigaminkite dezodorantą pačios, sumaišydamos arbatinį šaukštelį sodos su tiek vandens, kad gautųsi pieniškos konsistencijos pasta. Tada ja įtrinkite pažastis ar net savo pėdas.

2. Veido šveitiklis – atsikratykite sausos odos, susikurdama savo pačios šveitiklį. Sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį sodos su puse puodelio vandens, sukamaisiais judesiais įtrinkite gautą masę ant veido ir nuplaukite.

3. Rankų šveitiklis – kad nušveistumėte nuo savo rankų visą purvą ir kvapus, sumaišykite sodą su šiltu vandeniu ir įtrinkite tai į savo rankas. Po šio natūralus šveitiklio jūsų rankos ne tik taps švarios, bet ir švelnios.

4. Kojų valiklis – paruoškite vonelę pėdoms – į šiltą vandenį įberkite šaukštelį sodos – ji panaikins ant pėdų esančias bakterijas bei kvapus ir užkirs kelią nagų grybeliui.

5. Panaikinkite odos niežėjimą – soda jums padės sumažinti diskomfortą, jaučiamą nudegus saulėje arba išbėrus, esant alergijai. Taip pat prisilietus prie nuodingosios gebenės ar nuodingojo ąžuolo. Sumaišykite arbatinį šaukštelį sodos su šiek tiek vandens, kol gausis į pastą panaši masė ir užtepkite ją ant odos.

6. Rakščių šalintoja – kelias dienas, dukart per dieną palaikius vietas, kuriose turite rakštį kepimo sodos tirpale (šaukštelis sodos ir šilto vandens) ji išeis pati savaime.

7. Nuramina vabalų įkandimų skausmą – įtrinkite sodos ant įkandimo vietos, kad nuramintumėte niežėjimą. Jums prireiks šaukštelio sodos ir vandens, kuriuos sumaišius turėtumėte gauti pastos pavidalo masę. Šią masę tepkite ant įkandimo vietos tris kartus per dieną iki tol, kol sumažės įkandimo žymė.

8. Nudegus saulėje – jūsų nusilpusi oda tikrai jums padėkos už šiltą sodos vonią (į vandenį įberkite puodelį kepimo sodos). Taip pat galite sumaišyti sodą su savo mėgstamiausiu kūno losjonu.

Sodos naudojimas plaukams ir dantims

9. Plaukų valiklis – į savo įprastą plaukų šampūną įmaišykite šaukštelį sodos ir įtrinkite į plaukus. Tai puikus būdas pašalinti nešvarumams ir riebalams ar plaukų produktų likučiams.

10. Šepečių ir šukų valiklis – išvalykite šepečius bei šukas nuo juose susikaupusių kenksmingų chemikalų, patekusių į juos iš plaukų priežiūros priemonių. Pasidarykite natūralią pastą, sumaišydami du šaukštelius sodos su puodeliu vandens. Tada įtrinkite gautą pastą į plaukų priežiūros priemonę ir išskalaukite.

11. Naminė dantų pasta – soda dar yra pagarsėjusi dėl apnašų šalinimo, štai kodėl ją taip dažnai galima aptikti dantų pastų sudėtyje. Gryna soda turi šlifuojamųjų savybių ir po kurio laiko gali pažeisti dantų emalį. Taigi, kad nesužalotumėte savo dantų ir išlaikytumėte gaivų burnos kvapą, valydami dantis sumaišykite įprastą dantų pastą su soda arba prieš valant dantis į ją įmerkite dantų šepetėlį, tačiau tai atlikite ne dažniau nei kelis kartus per savaitę.

12. Dantų baliklis – kad jūsų dantys išliktų balti it perlai, pasigaminkite savo dantų pastą, sumaišydami šaukštelį sodos su vandeniu. Kartą per savaitę įtrinkite šią pastą į dantis, palaikykite 5 minutes ir išskalaukite burną.

2016 02 27 08:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt