antradienis, liepos 5 d.
4 dalykai, kuriuos mes galime išmokti tik santykiuose su partneriu
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay
Santykiai

Sveiki santykiai su partneriu padeda mums jaustis laimingiems ir suteikia jėgų. Be to, bendraudami su partneriu mes gauname svarbių pamokų ir išmokstame tokių dalykų, kurie mums labai praverčia kitose gyvenimo srityse.

Santykiai gali būti nepaprastai varginantys ir sudėtingi. Pagaliau jie ryja mūsų laiką ir energiją. Mes turime leistis į kompromisus. Be to, dažnai kyla nesusipratimai ir konfliktai, kuriuos mes būname priversti spręsti.

Mūsų santykiai veikia mūsų emocijas ir užima tam tikrą vietą mūsų gyvenime – tiek viduje, tiek išorėje. Nepaisant to, mūsų draugystė, partnerystė ir socialiniai ryšiai yra bene didžiausias turtas, kurį mes turime.

Psichologai, sociologai, medikai, laimės tyrinėtojau ir visi kiti, kurie rūpinasi žmonių sveikata, vieningai sutaria, kad be santykių mes negalime gyventi. Vienišumas mus susargdina ir net gali mus nužudyti. Mūsų sugebėjimas puoselėti socialinius santykius yra viena pagrindinių mūsų savybių. Jai turime būti dėkingi ir už mūsų evoliucijos vystymąsi.

Geri mūsų asmeniniai santykiai daro mus ne tik laimingais, sveikais ir žmogiškais. Per juos mes įgauname daug sugebėjimų, kurie mums padeda kitose gyvenimo srityse.

4 dalykai, kuriuos galime išmokti savo santykiuose

1. Nustatyti sveikas asmenines ribas

Santykiuose su žmonėmis, kurie mums yra artimi, galime išmokti rūpintis savimi ir parodyti kitiems savo asmenines ribas, kai to reikia. Galėdami pasitikėti ir žinodami, kad mūsų brangieji neilgai pyks, jeigu mes pasakysime „Ne“ arba aiškiai parodysime, kad jie peržengė ribas ir dėl to mums sukelia nemalonumų.

Sveikuose santykiuose mes sužinome, kad yra normalu pasakyti „Ne“. Ir ta patirtis padeda mums atitinkamai elgtis kitose situacijose, pavyzdžiui, darbe, arba tada, kai susiduriame su tokiomis visuomeninėmis normomis ir vertybėmis , kurios mums yra nepriimtinos.

2. Sužinoti, kas mes esame!

Savo intymiuose, privačiuose santykiuose mes išsiaiškiname, kuo mes dar esame ypatingi, išskyrus profesinius sugebėjimus, discipliną ir produktyvumą. Mes sužinome, ką kiti vertina mumyse, kaip jie mus suvokia, kokius mus mato ir kokios situacijos mums gali kelti iššūkius.

Mūsų vaizdas, kurį mums atspindi draugai, partneriai, tėvai, broliai ir seserys bei kiti, praturtina ir stiprina mūsų savimonę. Tai padeda mums suvokti savo identitetą ir vertę.

Per mūsų santykius mes galime išmokti jausti ir tikėti, kad esame unikalūs ir nepakeičiami. Ir kad mums visai nebūtina kovoti dėl savo vietos šioje žemėje.

3. Atpažinti ir išreikšti savo jausmus

Mes galime stropiai rašyti dienoraštį ir tokiu būdu atspindėti ir surūšiuoti savo jausmus. Tačiau galimybė juos aptarti su kitu žmogumis ar išgyventi juos visuomenėje yra visai kitas dalykas, suteikiantis kur kas daugiau aiškumo už „savo sielos pokalbį su savimi“, kaip tai pavadino Platonas.

Pavyzdžiui, draugė gali paklausti tokių dalykų, kurie mums vieniems niekada neateitų į galvą ir kurie mums padėtų daug ką geriau suprasti.

Įžvalgos, kurias mes gauname, gali mums padėti judėti į priekį ir nuimti emocinę naštą. Kita perspektyva praplečia mūsų akiratį. Mūsų santykiai padeda mums susidoroti su savo jausmais ir išmokti jais dalytis su kitais. Mes sužinome, kad atskleisti savo jausmus yra geras dalykas.

4. Atleisti

Savo santykiuose mes patiriame, kad žmonės daro klaidų ir kartais gali mus sužeisti, bet paprastai niekas nelinki blogo. Per mūsų klystančius mylimuosius mes išmokstame atleisti kitiems. Mes mokomės įsijausti į kitą ir suprasti, tuo pačiu mes suvokiame, kad niekas nėra tobulas ir neprivalo toks būti.

Mes sužinome, kaip gerai ir kaip svarbu yra atleisti kitiems ir sugyventi taikiai. Pagaliau tai padeda mums išmokti atleisti sau pačiam, kai mes nepatenkiname kitų reikalavimų ir lūkesčių.

Šaltinis: : Huffpost.co, medium.com

2022 01 29 16:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt