trečiadienis, sausio 27 d.
4 patarimai, kaip po švenčių atgauti meilę darbui
Alfa.lt

Šventėms ir laisvadieniams pasibaigus daugelį vėl užklumpa nuovargis, žiemiška tamsa bei stresinės situacijos darbe. Dažnai tai lemia ne tik suprastėjusią darbuotojų nuotaiką pirmosiomis naujųjų metų dienomis, bet ir motyvacijos stoką, sakoma pranešime spaudai. 

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ žmonių ir organizacijos vystymo direktorė dr. Raimonda Alonderienė siūlo keturis esminius patarimus, kaip palengvinti darbuotojų emocinį diskomfortą.

Kalbėkitės ne apie darbą

R. Alonderienės teigimu, jei įprasti vadovo pokalbiai (1-on-1) vyksta kartą per mėnesį, nuotolinius susitikimus, kad ir trumpesnius, reikėtų organizuoti dažniau. Pasitarnauti gali nuotolinė kavos pertrauka, bendri pietūs bei dažnesni pokalbiai ne apie darbą. Komunikuokite atviriau ir įvairiau, organizuokite bendrus nuotolinius vakarėlius, o komandų rytiniuose susirinkimuose trumpai aptarkite ir asmenines pozityvias patirtis, kaip sekasi išgyventi karantiną. Emocinės savijautos klausimą dažnai nulemia ne tik aplinka, bet ir geri santykiai komandoje.

„Praėjusiais metais darbuotojai turėjo staiga prisitaikyti prie niekada anksčiau nepatirtos situacijos, nors ir buvo daug nežinomybės, tačiau bendravimas buvo kiek pozityvesnis. Šie metai jau kitokie, vargina ir neigiamos emocijos, ir pervargimas nuo įsisiautėjusio karantino. Tad norint išlaikyti tokį kolegų įsitraukimą, kokį turėjome praėjusiais metais, reikės dar daugiau pastangų ir įdirbio efektyviai komunikuojant. Vadovui svarbu ne tik motyvuoti siekti rezultatų, bet ir padėti darbuotojui surasti balansą, tarp poilsio ir darbo režimo. Naujus metus būtina pradėti kaip įmanoma pozityviau, o tam pasitarnauti gali ir nuoširdus bendravimas, ir nuolatinis dėmesys“, – įsitikinusi R. Alonderienė.

Dalyvaukite komandinėse veiklose

Anot personalo direktorės, metų pradžia nelengva tiek dėl įvestų griežtų apribojimų, tiek ir dėl labai išsiilgto gyvo bendravimo. Todėl verta su komanda išnaudoti naujas patirtis bei palaikyti šviesią nuotaiką įvairiausiomis bendromis, visus įtraukiančiomis, iniciatyvomis.

„Darbuotojų nuotaikas praskaidrinti galima, rengiant įvairius nuotolinius renginius – protmūšius ar klausantis kviestinių svečių pasakojimų, taip pat siunčiant darbuotojams į namus dovanas ir linkėjimus. Galima sukurti patirčių pasidalijimo renginius – kaip pasigaminti greitus pietus namuose, kartu dalyvauti gurmaniškoje degustacijoje, žaisti žaidimus online. Verta pagalvoti ir apie nuotolines veiklas su vaikais“, – įsitikinusi „Devbridge“ žmonių ir organizacijos vystymo direktorė.

Skatinkite fizinį aktyvumą

R. Alonderienės teigimu, kompiuterio ekraną galima puikiai panaudoti ne tik nuotoliniams susirinkimams, bet ir vienijančioms sportinėms veikloms.

„Devbridge“ įmonėje skatiname sveiką gyvenseną. Jogos ritualus ir bendras treniruotės pakeitėme į nuotolines, kviečiame jose dalyvauti su šeimos nariais, siekiame ir dar daugiau sporto treniruočių perkelti online. Kadangi karantino metu negalime vaikščioti į sporto klubus, fizinę formą šiuo metu palaikome su „Propusher“ programėle. Karantinui pasibaigus, net ir individualūs pokalbiai su vadovu gali būti įgyvendinti, kartu einant pasivaikščioti. Tad nors ir dėl įvestų apribojimų ko nors laikinai netekome, verta pasidairyti aplinkui ir su komanda išnaudoti naujas patirtis“, – patirtimi dalijasi moteris.

Gerinkite emocinę savijautą

Anot pašnekovės, emocinės savijautos klausimą šiek tiek nulemia ir žiemos laikotarpis. Esant sunkiai prognozuojamai aplinkai žmonės tapo dar labiau jautresni ir įsitempę.

„Šiuo atveju gali padėti psichologinės priemonės ir įvairios emocinę nuotaiką gerinančios iniciatyvos. Reikėtų įsivertinti ir, poreikiui esant, organizacijoje inicijuoti psichologo konsultacijas, surengti meditacijos užsiėmimus nuotoliniu būdu. Mūsų darbuotojų psichologine sveikata padeda rūpintis „Mindletic“ programėlė, taip pat padengiame psichologų, psichoterapijos konsultacijų išlaidas. Organizuojame mokymus vadovams ir darbuotojams, kaip lengviau išgyventi karantiną. Darbuotojų emocinę sveikatą pagerinti gali ir drauge žiūrimi kino filmai, kompiuteriniai stalo žaidimai, perskaitytų knygų aptarimas ar tiesiog įdomūs pašnekesiai, skanaujant su visa komanda drauge užsisakytą maistą. Šias iniciatyvas skatiname, nes esame tikri, kad psichologinis palaikymas šiemet bus dar reikalingesnis“, – pabrėžia R. Alonderienė. 

2021 01 08 07:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt