šeštadienis, sausio 16 d.
5 būdai atstatyti gyvenimo pusiausvyrą
Alfa.lt

Pusiausvyra – tai, kas yra jūsų viduje. Ir nelabai svarbu, kas vyksta aplinkui. Svarbiausia užsiimti tuo, kas jums patinka, išmokti paskirstyti prioritetus, puoselėti sveiką gyvenimo būdą. Tada jūsų energija neišseks ir nuolat pasipildys.

Gyvenimas apima daug sferų: santykių, finansinę, sveikatos, darbo, poilsio, buities. Mes visi siekiame vieno tikslo – sėkmės kiekvienoje iš jų.

Dažnai mes už tai mokame per didelę kainą, aukodami savo gerovę. Sunkiu metu nualinama psichinė, fizinė ir dvasinė sveikata. Gyvenimas netenka pusiausvyros.

Sakoma, kad reikia pasiekti nevilties tašką anksčiau, nei būsite priversti pasirinkti – tęsti taip toliau ar pabandyti atstatyti gyvenimo pusiausvyrą. Geriau yra pastarasis variantas.

Penki patarimai, kurie padės atstatyti gyvenimo pusiausvyrą

1. Išsiaiškinkite, ką jums reiškia subalansuotas gyvenimas.

Surasti gyvenimo pusiausvyrą, vadinasi, surasti tašką, kur jausitės patenkinti ir laimingi. Todėl jums reikia išsiaiškinti, ką jums reiškia subalansuotas gyvenimas.

Sudarykite sąrašą dalykų, kuriuos jums patinka daryti. Jau pats tas veiksmas nuramins jus, suteiks džiaugsmo ir gerą savijautą.

Toliau reikia išrinkti penkis prioritetinius užsiėmimus. Pavyzdžiui:

*kasdienės treniruotės po 60 minučių,

*sąmoningumas – medituoti po 10 minučių per dieną,

*dėkingumo dienoraštis – kas vakarą įrašyti po penkis dalykus, už kuriuos esate dėkingi,

*atprasti žiūrėti televizorių ir naudotis išmaniuoju lovoje,

*svarbiausias prioritetas – sveika mityba, saldumynų bei alkoholio ribojimas.

2. Atpraskite vienu metu spręsti daug užduočių ir išmokite nustatyti prioritetus.

Mūsų smegenys nėra sukurtos daugybei užduočių vienu metu. Kuo daugiau darbų darome iškart, tuo daugiau streso patiriame, nes tuo metu mūsų galvoje sukasi šimtai minčių ir mūsų aktyvumas sulėtėja.

Užuot susitelkę į vieną dalyką, mes blaškomės šokinėdami nuo vieno prie kito ir nuveikiame labai mažai. Dienos pabaigoje dėl to jaučiamės išsunkti.

Pusiausvyra nereiškia, kad reikia į savo gyvenimą įtraukti kuo daugiau dalykų. Priešingai, reikia suvokti, kas svarbu, o kas ne.

Prioritetų suvokimas padeda susikoncentruoti ir racionaliai valdyti savo laiką.

3 .Išmokite sakyti „Ne“ ir atsisakykite nuolatinio laimėjimų vaikymosi.

Sugebėjimas pasakyti „Ne“ – svarbus žingsnis link gyvenimo pusiausvyros. Kai nebeįstengiame sukontroliuoti savo gyvenimo, mes imame dažniau sakyti „Taip“ nei „Ne“. Mes negalime atsisakyti dar vieno projekto ar galimybės tik todėl, kad norime įrodyti kitiems, jog esame pajėgūs ir sėkmingi. Sakykite „Ne“, kad galėtumėte užsiimti tuo, kas jums iš tikrųjų patinka.

4. Sukurkite tylias erdves gyvenime ir savo prote.

Kai prarandame pusiausvyrą, mes gyvename pagreitintu tempu. Vyksta daug įvykių, laukia tiek daug darbų, jog atrodo, kad niekaip neįveiksime.

Kūnas pasako mums, kai prarandame gyvenimo kontrolę. Vienas iš pirmųjų požymių būna prasta miego kokybė. Galvoje sukasi tiek daug minčių, kad negalime užmigti, energingumas sumažėja. Atrodo, kad pasaulyje viešpatauja tokia pat netvarka ir chaosas kaip mūsų galvoje.

Geriausia išeitis iš tokios padėties – ieškoti būdų sukurti savo gyvenime tokią erdvę, kur jaustumėmės ramiai ir jaukiai. Staigiai pasiekti santarvės su savimi ir pasauliu bei proto aiškumo mums nepavyks. Tai ilgas procesas.

Kokie metodai gali jums padėti? Kasdien po dušo išgerkite puodelį raminančios arbatos ir pamedituokite. Gal būt jums padėtų atsipalaiduoti masažas? Dienoraščio rašymas reikalauja mažiausiai pastangų, bet duoda gerą rezultatą. Užrašai padeda suvokti, kas vyksta galvoje, atsikratyti nereikalingų minčių ir pajusti ramybę.

5. Puoselėkite sveiką gyvenimo būdą, kuris apimtų teisingą mitybą ir reguliarų fizinį krūvį.

Sveika mityba suteikia energijos ir sustiprina pasitikėjimą savimi. Fiziniai pratimai skatina endorfinų išsiskyrimą, kurie nelemia gerą savijautą.

Disciplina

Jeigu jūsų gyvenimas praranda pusiausvyrą, jums gali trūkti disciplinos. Disciplina – svarbus dalykas siekiant užsibrėžtų tikslų. Be jos, tuščiai gaištame laiką , neatliekame to, ką reikėtų, ir nusimename, jaučiamės kalti ir prislėgti.

Gyvenimo pusiausvyra reikalinga ne tik dėl sveikatos, laimės ir gerovės, bet ir dėl produktyvumo padidinimo, streso sumažinimo ir savo potencialų realizavimo.

Šaltinis: Muz4in.net  
2020 12 31 06:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt