sekmadienis, lapkričio 28 d.
5 būdai gana greitai atsikratyti blogos nuotaikos
Gražina Vasiliauskienė
Unsplash.com
Prasta nuotaika

Šiandien este prastos nuotaikos? Kam to nepasitaiko?!  Deja, neigiamos mintys gali padaryti daugiau žalos, nei įsivaizduojate. 

Jeigu jus dažnai persekioja neigiamos mintys, tai rizikuojate ne tik savo nuotaika. Jos gali sukelti nemigą, apetito praradimą ir net depresiją. Tikrai verta išmokti suvaldyti savo įkyrias mintis, kad gyventi taptų maloniau.

1 būdas

Draugo pagalba

Tokioje būsenoje, kai niūrios mintys nei6eina i6galvos kaip nesibaigianti kramtomoji guma, sunku adekvačiai įvertinti, kokios jos yra neproduktyvios ir net kvailos.  Tarkime, jūs pripažįstate: „Tai, kad mane rytoj gali atleisti iš darbo, yra kvailystė“. O vidinis balsas prieštarauja: „Ne, tokia yra gyvenimo realybė.“

Tokiais atvejais naudinga  pasiklausyti eksperto iš šalies – žmogau, kuriuo jūs pasitikite ir kurio nuomonę vertinate.  Geras draugas jums sugebės įrodyti, kad jūsų nerimas neturi pagrindo. Jo argumentus geriausia būtų užsirašyti, kad kitą kartą, kai vėl į galvą ims lįsti tos pačios mintys, galėtumėte perskaityti jo žodžius.

2 būdas

Racionalizavimas

Įkyrios mintys dažnai neturi nieko bendro su tikrove.  Jas būna pagimdę jūsų pakrikę nervai ir neigiamos emocijos, pavyzdžiui, baimė ar nerimas.  Kai jos nuolat lenda jums į galvą, jūs dar labiau įbauginate save. Pabandykite paanalizuoti logiškai, ar jos turi kokį nors pagrindą.  Pažvelkite į situaciją tarsi iš šalies ir pastebėsite, kad naujas požiūris gali pakeisti jūsų būseną. Atsakykite sau į tokius klausimus:

*Ar tai yra tiesa?

*Kokie faktai gali patvirtinti, kad tai yra tiesa?

*Ką aš jaučiu, kai apie tai galvoju?

*Kaip aš jausčiausi, jeigu apie tai negalvočiau?

*Ką man reikėtų padaryti, kad tos mintys nuo manęs atstotų?

Tokia racionalizacija parodys jums konkretų  būdą, kaip išspręsti problemą, jeigu ji iš tikrųjų egzistuoja, arba padės suprasti, kad problema yra išgalvota.

3 būdas

Vizualizavimas

Jus gąsdina ar neramina koks nors įvykis, kuris gali įvykti ateityje?  Pavyzdžiui, jūs baiminatės, kad nesugebėsite išlaikyti egzamino, arba kad mėgstamas sijonas gali suplyšti per siūles tiesiog gatvėje, arba kad anyta vėl ims priekabiauti, kai grįšite namo, ir jūs neišvengsite skandalo. Užuot stūmę šalin nuo savęs tas mintis, pabandykite įsivaizduoti, kad tas įvykis, kurio taip bijote, jau įvyko.

Pajunkite savo fantaziją, įsivaizduokite tą vaizdą kuo realesnį ir tikslesnį. Pajauskite viską, ką jaustumėte tokioje situacijoje: pyktį, neviltį, apmaudą, gėdą, skausmą. Kuo ryškesni bus jūsų vaizdai, tuo geriau. Galėsite net pravirkti nuo stiprių išgyvenimų, tačiau netrukus pavargsite nuo jų ir persijungsite į kitus dalykus. Tos neigiamos mintys jūsų nebekankins.

4 būdas

Sava mantra

Tai gali būti koks nors devizas, eilutė iš mėgstamo eilėraščio, filosofo citata, koks nors giliai prasmingas posakis. Pasirinkite žodžius, kuriai galėtumėte nuraminti save, ir pakartokite juos sau, kai į galvą ims lįsti nemalonios mintys. Nuraminti gali ir paprasti žodžiai: „Nebijok“, „Viskas praeina“, „Viskas – laikina“.

5 būdas

Susikoncentruokite į darbus

Negeros mintys paprastai persekioja mus tada, kai galva nėra užimta kitais rūpesčiais, didesnėmis problemomis.  Pabandykite išstumti neigiamas mintis. Užsiimkite  tokiu darbu, kuris visiškai įtrauktų jus.  Galima padėti vaikui nupiešti katiną, sutvarkyti rūbų spintą, palyginti skalbyklių kainas  skirtingose parduotuvėse – tiks bet koks užsiėmimas, kuris atitrauks jūsų mintis.

2021 07 01 19:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt