šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
5 įpročiai, kurie išgelbės nuo santykių rutinos
tiesa.com

Kas gi nenorėtų, kad medaus mėnuo truktų visą gyvenimą? Deja, seksologų nuomone, tam trukdo mūsų įgyjami blogi įpročiai. Kaip gi išlikti geidžiamiems ir mylimiems?

1. Pridenkite savo kūną

Jei paklausite nevedusio vyriškio, kaip jis žiūri į merginą, Ievos kostiumu vaikštančią bute visą dieną, jis neslėps susižavėjimo, bet jei to paties pasiteirautumėte šeimyniško vyro... Jis veikiausiai liūdnai atsakytų, kad ir pats nuostabiausias grožis, jei jis kasdien šmėžuoja prieš akis, gali pakyrėti.

Mūsų gyvenimo paradoksas: eidami į miestą, kur būsime tarp nepažįstamų žmonių, mes puošiamės, o štai namuose, šalia savo brangiausio žmogaus, leidžiame sau atrodyti, švelniai tariant, visai kitaip, kartais ir labai prastai. O juk mažų mažiausiai tai nepagarba jam (jai), kuri anksčiau ar vėliau atneš santykių krizę.

Taigi, graži apranga namuose, beje, ir gražūs naktiniai, – auksinė taisyklė, jei norite ilgo ir sėkmingo bendro gyvenimo.

2. Šioks toks drovumas – tik į naudą

Kas žmogiška, ir vyrams, ir moterims nesvetima, bet vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad moteriškos higienos priemonės neturėtų puikuotis labai jau akivaizdžioje vietoje, o ir tualeto duris geriausia visada užsidaryti. Nešvarūs baltiniai ir kitokia gyvenimo proza – tai anaiptol ne geriausias būdas pabrėžti savitarpio supratimą, o vienas didžiausių poros seksualumo žudikų.

Be abejo, visi mes gyvi žmonės su savo fiziologiniais poreikiais, o ne bekūniai angelai, bet... niekas neturi apie tai žinoti! Gerbkite vienas kitą ir nepalikite po savęs nemalonių pėdsakų nei vonioje, nei juo labiau tualete. Beje, jei vyras „nesusipranta“, o iš tiesų apie tai net nepagalvoja, moteris tiesiog privalo jį „išauklėti“, draugiškai pastebėdama, kad nesmagu po jo užsukti į šią vietą...

3. Neužkraukite vienas kito savo problemomis

Na, kam gi dar pasiguosi, jei ne jam, savo vieninteliam? Be abejo, jis ir išklausys, ir galvą palinguos, ir net savo petį išsiverkti „paskolins“, bet argi tokios vakarinės dejonės gali uždegti aistrą? Tikrai ne, veikiau užgesins ir jos likučius. Visi problemų neišvengiame, bet tas, kuris nuolat inkščia, nustoja žadinti aistrą. Tai pasakytina tiek apie vyrus, tiek apie moteris – labai sunku galvoti apie erotiką, kai tavo dienotvarkėje – ekonominė situacija šalyje ir kitokia beviltiška krizė.

Užuot kas vakarą kalbėjęsi apie gyvenimo sunkumus, paieškokite vietų, kur galėtumėte kartu pasisemti įspūdžių. Tuomet rasite ir bendrų gyvenimo džiaugsmo kupinų temų. Teatras, kinas, koncertai – juk tai puiku! Gavę gerų emocijų užtaisą dalykitės su mylimuoju, o jei jų daug – nebeliks vietos ir laiko pokalbiams apie buities sunkumus. Ir dar: pamėginkite vienas kitam garsiai paskaityti vaikiškų knygelių ar pasakų – tai puikus būdas grąžinti švelnumą į jūsų gyvenimą.

4. Neslėpkite nuoskaudų

Tikra tiesa – niekas taip neužmuša potraukio, kaip nutylėtos nuoskaudos. Tai veikia lėtai, nepastebimai, bet, deja, užtikrintai ir smogia pačiu netikėčiausiu metu. Tada prasideda draugai, tarsi nusileidžia bendro gyvenimo uždanga... Iš tiesų, sunku mylėtis su žmogumi, kuris ir vėl pamiršo jūsų vestuvių metines, kuris grubiai kalbėjosi su tavo mama ir be perstojo bendrauja su savo buvusia drauge. Todėl jei jau su šiuo žmogumi, kuris taip įžeidė, vis dėlto atsidūrėte lovoje, tai visus tuos niekus (o gal ir ne niekus) tenka palikti už miegamojo durų. Arba – neiti su juo į miegamąjį apskritai!

Nes vienąkart išmėginę seksą su senų nuoskaudų „įdaru“ vargu ar dar kada nors vėl panorėsite tai padaryti. Ir būtinai mokykitės atskirti „musę nuo kotletų“: pirmiausia – santykių išsiaiškinimas ir dialogas, o jau tik paskui – romantiškas susitaikymas.

5. Išlaikykite reikiamą distanciją

Miegoti vienoje lovoje – šis reiškinys turi tiek pat priešininkų, kiek ir šalininkų. Pirmuosius santuokos metus naktis galima leisti kartu, bet vėliau, ko gero, geriau jau kiekvienam turėti savo „atskirą čiužinį“. Ne visuomet malonu moteriai, kai vyras mato ją išsitaršiusiais plaukais ar „suglamžytu“ veidu, bet iš įpročio ar tradicijos poros miega kartu – ir, beje, blogiau išsimiega. Įdomu, kad aristokratai ir kitos visų laikų įžymybės miegojo atskiruose miegamuosiuose. Ir tai turėjo visiškai akivaizdžią prasmę: išsaugoti savo asmeninę erdvę. Taigi, jei tik nespaudžia gyvenamojo ploto problemos, miegoti vertėtų atskirai.

Čia yra ir kitas momentas: mes taip įpratome įsiveržti į vienas kito asmeninę erdvę, kad jau nė nebesuvokiame, jog tam tikra „laisvės“ zona tiesiog būtina sveikiems ir visaverčiams santykiams. Mantra „Aš negaliu be tavęs gyventi“ iš esmės ydinga. O štai: „Aš GALIU gyventi be tavęs, bet su tavimi man geriau, o tau gerai su manim“ – sutikite, tai jau visai kitas santykių lygmuo.

2012 08 26 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt