šeštadienis, spalio 16 d.
5 kliūtys, kurios trukdo protingiems žmonėms tapti sėkmingiems
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Kelias į sėkmę

Visiems žinoma, kad geri pažymiai mokykloje, pažymėjimai ir apdovanojimai negarantuoja sėkmės gyvenime.

Net labiausiai apsiskaičiusius genijus aplenkia niekuo neišsiskiriantys trejetukininkai, kurie uždirba didelius pinigus ir užima vadovaujančius postus. Kodėl taip atsitinka?  Kas negerai su tais protingais pirmūnais? 

Priežastis yra ta, kad intelektas bus privalumas tik tada, kai žmogus mokės juo teisingai pasinaudoti ir žinos tikrąją savo vertę. Kokios kliūtys kelyje į sėkmę trukdo aukšto intelekto žmonėms prasiveržti?

Kompetencijos spąstai.  5 aukšto intelekto minusai

1. Dunningo– Krugerio efektas

Protingi žmonės dažnai sumenkina savo talentus, nuvertina pasiekimus, kenčia dėl nepasitikėjimo savimi. Dėl to kaltas kognityvinis iškraipymas, nulemtas aukšto intelekto. Žemos kompetencijos žmonės paprastai būna pernelyg geros nuomonės apie savo sugebėjimus, nebijo imtis rizikingų projektų, kai protingieji liekas skeptiški ir abejoja savo kompetencija.  Jie bijo nepatenkinti didelių lūkesčių, susilaukti kritikos, patirti nesėkmę. Ši baimė trukdo jiems realizuoti savo vidinį potencialą.

2. Polinkis į refleksiją

Žmonės su aukštu intelektu neįpratę veikti impulsyviai, jiems reikalingas planas, gili situacijos analizė, apmąstyta strategija. Smulkmeniškumas darbuose, vaikščiojimas aplinkui virsta nesveika manija – jie per daug susikoncentruoja į problemą, skiria jai visą savo laisvą laiką ir visai nesidairo į šalis.   Kartais reikia sugebėti paleisti situaciją, persijungti į ką nors kitą, mažiau galvoti ir daugiau veikti.  Jeigu negalite kam nors ryžtis – nesikapstykite smulkmenose, paprasčiausiai imkitės darbo ir proceso metu išsiaiškinsite.               

3. Nesugebėjimas dirbti komandoje       

Protingi žmonės viską suokia sparčiai, būna produktyvūs savo reikaluose, greičiau susidoroja su jiems tenkančiomis užduotimis.  Tai yra ir privalumas, ir prakeiksmas, nes kiekviename komandiniame darbe  jie įsisavina informaciją greičiau už kitus, po to sėdi ir nuobodžiauja.  Kol visi kiti gilinasi į problemą, ieško esmės, intelektualai nutolsta nuo jų per dešimt žingsnių į priekį, atlieka didžiąją darbo dalį, prisiima padidintą atsakomybę.     

Žinoma, protingiems žmonėms yra paprasčiau viską daryti vieniems, jie negali pakęsti, kai reikia kam nors kitam perduoti užduotis, prisiderinti prie komandos, pastebėti „menką“ aplinkinių indėlį. Už tai jie dažniausiai būna nemėgstami, jiems primetamos nemaloniausios pareigos, kas baigiasi profesiniu perdegimu.

4. Kitų svarbių savybių nuvertinimas

Dar viena protingųjų klaida – jie panaudoja vienintelį savo kozirį – aukštą intelektą, ignoruodami visas kitas savo reikšmingas savybes, rašo portalas „Flytothesky“. Kad pasiektume sėkmės gyvenime, neužtenka turėti daug žinių, reikia teisingai jomis pasinaudoti, pademonstruoti diplomatinius sugebėjimus, sužavėti klientus savo produktu. Šiuo atžvilgiu emocinis intelektas yra svarbesnis už logiką.

Mokėjimas suprasti kitų norus ir motyvus, valdymo įgūdžiai, sugebėjimas įkvėpti ir vesti paskui save komandą yra aukščiau vertinami darbo rinkoje už profesinį meistriškumą.  Reikia būti lyderiu, pionieriumi, pardavėju su šmaikščiu liežuviu, tada jūs tikrai turėsite šansų sėkmei.

5. Greitas susidomėjimo praradimas

Protingi žmonės lengvai įsisavina reikiamus įgūdžius, sparčiai sprendžia sudėtingus uždavinius, todėl darbas jiems virsta rutina – nebelieka įdomių iššūkių, kūrybos, galimybių pranokti save. Tenka kasdien atlikti panašius veiksmus, darbas pasidaro nuobodus, monotoniškas, greitai pradingsta susidomėjimas juo.  Kad taptumėte ekspertu, uždirbtumėte daug pinigų, būtina ištverti tą rutiną, tęsti vystymąsi pasirinktoje nišoje, o ne blaškytis iš vienos veiklos į kitą, ieškant malonių emocijų. Kaip kovoti su nuoboduliu?  Reikia nukreipti savo potencialą į įvairius hobius, sportą, asmeninį vystymąsi, kuris patenkins naujų žinių poreikį.

Ar atpažinote save? Galima pakeisti elgsenos paternus. Intelektualai iš tikrųjų turi daugiau šansų pasiekti sėkmės. Svarbiausia nukreipti energiją tinkama linkme ir nebijoti veikti.

2021 06 10 17:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt