antradienis, spalio 19 d.
5 priežastys gerbti žmones, kurie jums nepatinka
Gražina Vasiliauskienė
Unsplash.com
Pagarba žmogui

Kiekvienas nori, kad kiti su juo elgtųsi pagarbiai. Tačiau mes vertiname žmones subjektyviai, remdamiesi savo patirtimi ir pasaulėžiūra.  Ne visi, mūsų manymu, yra verti pagarbos.

Kodėl vis tiek reikia elgtis su visais kitais pagarbiai?

Visuomenės jėga glūdi abipusėje pagarboje. Pagarba aplinkiniams – taikos ir tvarkos garantas. Tačiau ne visi rodo pagarbą žmonėms, su kuriais susiduria.  Mes valingai ar nevalingai paniekiname artimųjų interesus, skriaudžiame juos, elgiamės netinkamai. Tačiau gerbti žmones būtina. Ir štai kodėl.

1. Be pagarbos nebus sėkmingos visuomenės.

Skiriamasis sėkmingos, išsivysčiusios visuomenės bruožas yra pagarba kiekvienam žmogui. Ir neturi reikšmės, koks to žmogaus statusas, pragyvenimo lygis, išsilavinimas.

1948 metais Suvienytųjų Nacijų  Organizacija priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją. Jos uždavinys buvo ginti planetos žmonių teises ir laisvę. Viena iš pagrindinių šio dokumento minčių buvo ta, kad kiekvienas žmogus jau savaime nusipelno pagarbos.

2 .Pagarba dauginasi.

Kai kas nors jums parodo pagarbą, jūs iškart norite atsakyti tuo pačiu. Arba kai jūs pasielgiate korektiškai, mandagiai, jums atsako tuo pačiu. Štai ir išeina, kad pagarbus elgesys dauginasi, kad vienas žmogus užsikrečia nuo kito.

Rodydami pagarbą nelabai to vertam žmogui, jūs tuo pačiu išaukštinate jį jo paties akyse ir skatinate jį keistis į gerąją pusę.

3. Pagarba – bet kokių santykių pagrindas

Neįmanoma įsivaizduoti tvarių, visaverčių santykių be abipusės pagarbos. Visi mes norime, kad mūsų emociniai poreikiai būtų patenkinti. Ir kiekvienam žmogui būtina jaustis asmenybe, turėti gerą savivertę, suprasti, kad jis yra gerbiamas.

Jeigu jūs ir jūsų partneris nepakankamai gerbiate vienas kitą, tai su laiku sukels nuoskaudas, barnius, nutylėjimus.

4. Pagarba gimdo pasitikėjimą.

Pagarba padeda pamatus abipusei simpatijai ir tolimesniems, pasitikėjimu grindžiamiems santykiams. Rodydami pagarbą, mes leidžiame žmogui pajusti savo vertę. Tai padeda užmegzti naujus ryšius ir sureguliuoti kontaktus.

5. Pagarba – stipraus charakterio požymis

Kiekvienam žmogui būdingas savo vertės pojūtis. Jeigu jį kažkas užgavo, jis įsižeidžia, supyksta, nusimena.

Stiprūs žmonės tai žino. Todėl jie stengiasi gerbti ne tik tuos, kas įeina į jų socialinį ratą. Jie rodo pagarbą ir aptarnavimo sferos darbuotojams: padavėjams, taksi vairuotojams, kirpėjams, kasininkams. Stiprus žmogus gerbia kitus ne pagal tai, kokią vietą jie užima visuomenėje, o apskritai.

Kiekvienas žmogus turi kažką, už ką jį galima gerbti. Be to, mes be didelio vargo galime rodyti pagarbą. Ir žmonės atsidėkos mums tuo pačiu.

„Econet“

2021 07 26 17:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt