penktadienis, vasario 26 d.
5 psichologiniai efektai, kurie remiasi bumerango dėsniu
Alfa.lt

Žmonės sako: „Ką pasėsi, tą ir pjausi“. Kaip mes žiūrime į pasaulį, ką siunčiame jam, tą ir gauname. Norite gyventi sėkmingai? Nieko ypatingo tam nereikia. Tik elkitės su žmonėmis gerai, būkite jautrūs, dėmesingi. Ir rezultatas neišvengiamai bus.

Viskas, ką mes pasiunčiame į visatą, sugrįžta mums atgal. Žinodami apie tai, galite sėkminga valdyti savo ir kitų žmonių elgesį

Bumerango dėsnio efektai, kurie veikia

1. Pasikartojimų reikšmingumo efektas

Tai, kas vyksta dažnai, mes nesąmoningai pradedame laikyti neatsitiktiniu reiškiniu.

O vėliau imame manyti, kad šis pasikartojimas turi turėti svarbių priežasčių. Tai ir paaiškiną tokį dėsningumą:

*Jeigu jūs visą laiką atrodote laimingi, kai sutinkate kokius nors žmones, tai anksčiau ar vėliau jie padės džiaugtis jus matydami.

Šiam dėsniui yra artimas kitas.

2. “Veidrodžio“ efektas

Su lygiais mes akimirksniu perimame pašnekovo emocijas ir atsakome tuo pačiu (atkreipkite dėmesį, kad čia nekalbama apie „viršininko – pavaldinio“, „tėvo – vaiko“ situacijas).

Kai kurie žmonės tuo naudojasi, kad išvestų jus iš pusiausvyros ir tokiu būdu galėtų kontroliuoti jus. Todėl jūs galite persukti šį efektą į savo pusę.

*Būkite geri net niekšams. Bus smagu stebėti, kaip jie palaipsniui nusiramina, jeigu jūs nepasiduodate pykčiui.

Iš tikrųjų niekšas netaps geresnis ir savo elgesio nepakeis. Jis tik eis ieškoti kitos aukos. Tačiau ir tai jau yra teigiamas rezultatas. Kitaip jums būtų sugadinęs nuotaiką.

3. Mąstymo taupumo efektas

Žinoma, kad mūsų smegenys yra tingios ir nemėgsta per daug galvoti (tuo pačiu jos saugo rezervą ypatingos situacijos atvejui). Todėl labai dažnai smegenys daro skubotas išvadas, per daug nesigilindamos į niuansus (tai yra, taupydamos energiją). Tuo pagrįstos šios situacijos:

*Norite priversti žmones gerai apie jus manyti? Paprašykite jų paslaugos, net pačios menkiausios („Gal galėtumei porą sekundžių palaikyti mano rašiklį?“) Tai apgauna smegenis, nes jos reaguoja taip: „Aš sutikau padėti šitam žmogui, vadinasi, jis man patinka, kitaip to nebūčiau daręs“.

4.“Aš“ efektas

Tai yra triukas, kuris mus gelbsti nuo konfliktų ir padeda pasirodyti šviesios sielos žmogumi.

Neįžeidinėkite žmonių, o leiskite jiems suprasti, ko iš jų norite. Pavyzdžiui, jeigu kažkas akivaizdžiai storžieviškai elgiasi, pasakykite, kad jums labai patinka, kai jis kalbasi su jumis mandagiai. Jis nesugebės tam paprieštarauti ir pamažu suvoks savo klaidą.

5.“Nulio“ efektas

Emocijos turi savo ženklą – pliusą arba minusą, todėl kad jos laikomos teigiamomis arba neigiamomis. Būtent todėl žmonėms didelį įspūdį daro emocijų nebuvimas. Nulis, skirtingai nuo pliuso ar minuso, laužo šablonus ir padeda jums nugalėti.

Jeigu teks išklausyti kito asmens atsikalbinėjimus arba jis paprasčiausiai elgsis nekorektiškai, geriausias būdas bus tiesiog žiūrėti į jį su lengvu susidomėjimu ir nieko neatsakyti. Jeigu nieko neklausinėsite, jis pats įvarys save į kampą ir susipainios savo žodžiuose.

Pastebėkite, kad žmonės, kurie įvaldė šiuose efektus, pasitaiko labai retai. Tuo didesnį įspūdį jie daro.

„Econet.ru“

2021 02 04 10:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt