trečiadienis, spalio 20 d.
5 traškių marinuotų agurkėlių paslaptys ir korėjiečių pamėgtas receptas
Alfa.lt
Organizatoriai
Marinuoti agurkai

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu. 

Naudokite nedidelius, tvirtus agurkus. Marinavimui arba rauginimui visuomet rinkite pačius mažiausius ir tvirčiausius agurkus. Būtent jie net po ilgo laiko būvimo stiklainyje išliks traškiausi ir nesuminkštės. Jeigu rauginimui ar marinavimui renkatės didelius, peraugusius ir jau suminkštėjusius agurkus – gautas rezultatas tikrai nenudžiugins. Tiesa, renkantis agurkėlius rauginimui ar marinavimui svarbu dėmesį atkreipti ir į jų rūšis. Marinavimui skirtų agurkų veislės paprastai pasižymi trumpumu ir tvirtumu.

Kuo šviežesni agurkai – tuo geresnis rezultatas. Dar vienas svarbus aspektas – greitas agurkų užmarinavimas. Kuo greičiau po nuskynimo arba nupirkimo bus suraugti ar sumarinuoti agurkai – tuo jie bus skanesni.

Pamirkykite agurkus ledinio vandens vonelėje. Jeigu ką tik nuskintų arba šviežiai nupirktų agurkų iš karto užraugti nepavyko – ne bėda.  Prieš konservuojant pusvalandį agurkus reikėtų palaikyti šaltame vandenyje su ledukais. Tokiu būdu konservavimui paruošti agurkai įgaus tvirtumo.

Nupjaukite agurko galą. Sakoma, kad agurkų gale esančiuose žieduose yra fermentų, kurie marinuojantiems agurkams gali suteikti nepageidaujamo minkštumo. Todėl norint to išvengti, prieš konservuojant reikėtų nupjauti agurkų uodegėles.

Į stiklainį įdėkite taninų. Tai gali būti ąžuolo, vynuogių, juodųjų serbentų lapai. Kartais į stiklainius prieš juos užsandarinant dedami netgi ir keli šaukštai juodosios arbatos. Kaip teigia ekspertė, šie neįprasti ingredientai ne tik padės agurkams išlaikysi savo formą, bet ir pridės ypatingo skonio.

Maisto ekspertė siūlo agurkų užsikonservuoti namuose ir dalijasi korėjietiškų agurkų receptu.

Korėjietiškai užmarinuoti agurkai

Jums reikės: 

Pusės kilogramo nedidelių agurkų

3 šaukštelių jūros druskos

2 šaukštelių čili miltelių

2 šaukštų susmulkinto imbiero

6 susmulkintų česnako skiltelių

2 šaukštų sojų padažo

3 supjaustytų svogūnų

1 puodelio vandens

Pagaminimas:

Nupjaukite agurkų galus ir juos supjaustykite išilgai, į keturias dalis. Tuomet agurkus sudėkite į dubenį.  Berkite druską, čili miltelius, imbierą, česnaką, sojos padažą ir sudėkite supjaustytus svogūnus. Viską gerai išmaišykite ir dėkite į stiklainius. Tuomet agurkus užpilkite karštu vandeniu. Tvirtai užsukite ir palikite juos tamsioje, vėsioje vietoje fermentuotis. Tokius agurkus galite patiekti ir po 24 valandų, tačiau kuo ilgiau juos laikysite – tuo daugiau skonio jie įgaus. Skanaus!

 

 

 

2021 07 26 14:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt