pirmadienis, gegužės 10 d.
5G ryšio saugumui didžiausią riziką kelia patys vartotojai
Alfa.lt

Švedijos 5G tinklas nebus saugesnis, jei iš jo bus pašalinta „Huawei“ įranga. Taip teigė teisme liudyti pakviestas Thomas Helbo, buvęs „Tele2“ technologijų vadovas.

Praėjusią savaitę Th. Helbo davė parodymus Stokholmo administraciniame teisme, kuriame nagrinėjamas „Huawei“ ieškinys prieš Švedijos pašto ir telekomunikacijų agentūrą, uždraudusią Kinijos kompanijai tiekti įrangą 5G tinklams. Apie tai rašė Švedijos verslo dienraštis „Dagens industri“.

„Kai turi daugiau tiekėjų, turi daugiau galimybių pasirinkti tą, kuris yra saugiausias“,– teisme kalbėjo Th. Helbo. Advokato paprašytas palyginti „Huawei“, „Ericsson“ ir „Nokia“ patikimumą, jis tvirtino, kad jokio skirtumo tarp šių bendrovių nėra. „Huawei“ yra skaidresnė, nes operatoriams atveria daugiau duomenų nei konkurentės“,– pridūrė liudytojas.

Specialistas teisme tvirtino, kad silpnoji 5G ryšio saugumo grandis yra vartotojai ir jų įrenginiai – esą vartotojai diegdami programėles dažnai suteikia visą prieigą prie duomenų, kokios tik paprašo programėlių kūrėjai. 

2021 04 28 08:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt