ketvirtadienis, gegužės 6 d.
7 Miyamoto Musashi kovos būdai, už kuriuos jis vertinamas šiuolaikinėje Japonijoje
Alfa.lt

Miyamoto Musashi – garsus japonų samurajus, laikomas labiausiai įgudusiu kardininku Japonijos istorijoje (1584–1645 m.). Šiuolaikiniame pasaulyje jis žinomas kaip veikalo „Penkių ratų knyga“ autorius. Tai kūrinys apie karinę strategiją ir filosofiją. Jis populiarus visame pasaulyje. Pavyzdžiui, „Honda Motor“ įkūrėjas laikė šią knygą savo gyvenimo vedle.

Musashi rašė: „Jeigu jūs įsisavinsite mano strategiją, jums neliks nieko neįgyvendinamo... Jūs turėsite kelią į viską“. Šią tezę jis patvirtino savo gyvenimu. Jam nebuvo nieko neįmanomo. Kad ir ko jis imdavosi, viskas pavykdavo.

Musashi tapo iškart kelių menų ir amatų meistru. Šlifuodamas savo kovos menų meną, jis tapė paveikslus, buvo neprilygstamas kaligrafas, skulptorius, metalo graviravimo meistras... Jis taip pat rašė eiles ir kūrė dainas, tačiau jos neišliko. Kaip jam tas pavykdavo? Paslaptis glūdi jo strategijoje.

I technika. „Pokyčiai – kalnas ir jūra“

Žalinga kartoti vieną ir tą patį metodą. Kartais tenka kažką pakartoti antrą kartą, bet tą patį daryti trečią kartą negalima. Bandykite pritaikyti kažką naują, apstulbinkite priešininką. Jeigu tas nepavyks, vėl bandykite kažką nauja. Tad kai priešininkas tikisi kalno, duokite jam jūrą, o kai – jūros, iškelkite kalnus.

II technika. „Tapkite priešininku“

Tapti priešininku, vadinasi, įsivaizduoti, kad jūsų kūnas virto priešininku. Jeigu atsistosite į priešininko vietą, pamatysite, ką jis jaučia. Čia slypi gili prasmė.

III technika. „Atsinaujinimas“

Atsinaujinimas taikomas tada, kai atsiduriate aklavietėje. Jeigu jūs susipainiojote savo apskaičiavimuose („pasimetę sieloje“) ir negalite pasiryžti, atmeskite savo pirminį planą, nuteikite save pradėti kažką nauja, ir įgavę tokį ritmą, sugebėsite surasti būdą laimėti.

IV technika. „Žiurkės galva ir jaučio kaklas“

Šis metodas tinka tam atvejui, kai jūs kreipiate daug dėmesio į smulkias detales ir atsiduriate keblioje padėtyje. Šioje situacijoje jums reikia staigiai atsiplėšti nuo smulkmenų ir persijungti į stambų dalyką. Tai suteiks jums pranašumą.

V technika. „Palankios padėties žinojimas“

Reikia žinoti priešininko pakilimo ir smukimo laiką, intervalų tarp jų ritmą, matyti jame žmogiškus bruožus, silpnąsias ir stipriąsias savybes. Kuo didesnė bus jūsų proto jėga, tuo geriau matysite palankią visų dalykų padėtį.

VI technika. „Prilaikyti galvūgalį“

Kai priešininkas kovoja prieš jus, reikia palikti jam tai, kas neturi reikšmės, ir sulaikyti jį nuo to, kas gali padaryti jums žalos. Juk svarbiausia neduoti priešininkui galimybės valdyti save. Sulaikyti priešininko smūgį reikia dar ir iki to momento, kai sąmonėje kyla garsas „u“ (nuo žodžio „smūgis“) – čia glūdi posakio „prilaikyti galvūgalį“ prasmė.

VII technika. „Kelio ritmo sekimas“

Visur egzistuoja savo ritmas. Kiekvieno kelio ritmui būdingi savi ypatumai. Egzistuoja tarnavimo ritmas ir nesėkmės ritmas, vykdymo ir įsipareigojimų nevykdymo ritmas. Nereikia pamiršti apie visokių menų ir dailės ritmą. Taip pat egzistuoja savas ritmas nematomoje tuštumoje. Yra praturtėjimo ir nuskurdimo ritmas. Reikia gerai suprasti ir skirti žydėjimo ir vytimo ritmą. Visų pirma reikia sužinoti tinkamą ritmą ir atmesti tą, kuris jam prieštarauja. Neatmetę šio prieštaraujančio ritmo, niekada netapsite tobuli kelyje.

Kluber.com.
2021 05 02 11:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt