antradienis, sausio 26 d.
8 ligos, kurias mums dovanoja nerimas
Alfa.lt

Nerimo būsena pažįstama kiekvienam. Ji būna labai nemaloni, bjauri, slegianti. Galvoje sukasi įkyrios mintys, kūnas įsitempęs, jėgos silpsta. Deja, mažai kas žino, kuo tokia būsena gresia sveikatai.

Bjauriausia tai, kad tikrosios nerimo priežastys dažniausiai būna giliai paslėptos nuo mūsų. Jei žinotume priežastis, galėtume išgyventi nerimą naudingai. O dabar tarsi kovojame su kažkuo, tarsi ginamės, slepiamės nuo kažko. Viskas miglota ir neaišku

Nustatyti nerimą galima pagal jo apraiškas kūne. Kūnas, stengdamasis apsaugoti mus, sugeria nerimą į save ir kaupia jį. O iš tų sankaupų išauga ligos ir įvairūs negalavimai.

1. Nemiga

Įkyrios mintys, kurios kankina visą dieną, nenurimsta net naktį Jos padidina adrenalino kiekį ir trukdo užmigti. Jūs jaučiate nuovargį, akys limpa, kūnas bejėgis, o užmigti negalite ir vartotės porą valandų ar net iki ryto.

2. Kraujotakos ligos

Nerimas gali baigtis net infarktu ar insultu. Su juo būna susijusi hipertonija, širdies ritmo sutrikimas, anemija ir net diabetas. Sveika kraujo apytaka organizme būna neįmanoma, kai kankina stiprus nerimas.

3. Panikos atakos

Panika – stiprios baimės būsena, alinanti psichiką ir kūną, gąsdinanti. Susidūręs su ja žmogus jau nebegyvena normaliai. Panikos atakos dažnėja ir stiprėja.

4. Uždegimai, alergija, grybeliai

Galima tai vadinti psichosomatika, bet faktas lieka faktu. Cheminiai pokyčiai, kuriuos organizme sukelia nerimas ir stresas, veikia praktiškai visą kūną. Nusilpsta imunitetas, kūnui pasidaro sunku apsiginti nuo virusų, bakterijų, grybelių alergenų. Padidėjęs kortizolio kiekis gali sukelti ir apsunkinti uždegiminius procesus.

5. Virškinimo sutrikimai

Pykinimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo spazmai, dirgliojo žarnyno sindromas – visa tai nerimo pasekmės. Kūnas negali normaliai virškinti, kai jūs kažko bijote.

6 .Antsvoris

Nerimas pakeičia mūsų mitybos įpročius, skatina persivalgyti, dėl to didėja svoris. Virškinimo ir medžiagų apykaitos sutrikimas dar labiau apsunkina padėtį.

7. Migrena

Kas su ja susidūrė, žino, kad tai nėra paprastas galvos skausmas. Nuo šio jėgas atimančio, kelias valandas trunkančio duriančio skausmo negelbsti nei vaistai, nei miegas.

8. Erekcijos sutrikimai

Vyrams nerimas baisus tuo, kad jis gali sukelti impotenciją. Erektilinė disfunkcija susijusi su emocine būsena. Nerimas veikia ir potenciją, ir fiziologiją.

Psichologinis nerimo krūvis dažnai neįvertinamas. Mes galvojame, kaip tai veikia mūsų požiūrį į save ir į aplinką, bet pamirštame, kad nerimu mes tiesiogiai žudome save.

Jeigu visa tai apie jus, pirmiausia pasistenkite nusiraminti ir suimti save į rankas. Suvokę, kaip nerimas kenkia sveikatai, pradėsite sąmoningai ieškoti būdų, kaip jį įveikti.: b17.ru  

Šaltinis: B17.

2020 12 03 16:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt