pirmadienis, birželio 1 d.
8 požymiai, įrodantys, kad jūs atliekate aukos vaidmenį
Alfa.lt

Aukos būsena trukdo žmogui jaustis laimingam. Gyvenime, pripildytame neigiamų emocijų, nėra vietos džiaugsmui ir naujoms galimybėms.

Kai žmogus yra aukos būsenoje, jis pyksta, įsižeidžia, kaltina dėl visų bėdų save ir aplinkinius. Tokia padėtis kenkia psichikai ir sveikatai, rašo portalas „Econet“. Įsidėmėkite pagrindinius požymius, rodančius, kad atliekate aukos vaidmenį.

Žinant šiuos požymius, galima bus lengvai pakeisti savo padėtį. Jūs galėsite adekvačiai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir surasti išeitį.

Kaip atpažinti auką?

1. Nuolatiniai skundai

Kai tik pastebite, kad nuolat skundžiatės gyvenimu (savimi, artimaisiais, draugais, valdžia, oru), atsakykite sau sąžiningai į klausimą: „Ką aš darau, kad pakeisčiau tokią padėtį?“

Jeigu esate nepatenkinti valdžia, pagalvokite, kokios naudos galėtumėte gauti iš susiklosčiusių aplinkybių.

Jeigu pabjuro oras ir sužlugo planuojama išvyka, pagalvokite, kuo seniai norėjote užsiimti, bet vis atidėliodavote.

2. Skriaudos jausmas

Kol jaučiatės įsižeidę, negalėsite blaiviai įvertinti situacijos ir įžvelgti jos privalumų. Pirmiausiai reikia išmokti kontroliuoti savo emocijas. Niekas nekaltas dėlto, kad jums sunku.

3. Pretenzijos kitiems

Supraskite, kad niekas neprivalo atitikti jūsų lūkesčių. Be to, keldami pretenzijas kitiems, jūs slepiate savo kaltės jausmą dėl to, ko negalite pasakyti arba padaryti taip, kaip manote reikalinga. Kad išsivaduotumėte nuo kaltės jausmo ir nesmerktumėte kitų žmonių, būtina pirmiausia priimti save .

4. Baimė, nerimas, panika

Išgyvenant tokia emocijas, neįmanoma kontroliuoti situacijos ir priimti adekvačių sprendimų. Kol būsite apimti panikos, jūsų sąmonė bus aptemdyta. Tokiu atveju galima pridaryti daug kvailysčių, o paskui dėl jų gailėtis. Neigiamos emocijos niekada nepadės surasti išeities. Teisingą sprendimą galima priimti tik ramybės būsenoje.

5. Nepasitikėjimas savimi

Nepasitikėjimo jausmas įspraudžia mus į griežtus rėmus. Liaukitės lyginti save su kitais. Iš kur ištraukėte, kad nesate verti gyventi geriau?

Prisiminkite savo artimuosius, kurie gali jus palaikyti ir suteikti pagalbą bet kokioje situacijoje. Kad ir kas atsitiktų, šie žmonės visada bus šalia.

Yra vienas efektyvus būdas sustiprinti pasitikėjimą savimi. Bet kokioje sudėtingoje situacijoje įsivaizduokite, kad ant jūsų galvos yra nuostabi, brangakmeniais nusagstyta karūna. Prisiminkite tą jausmą ir vizualizuokite karūną visada, kai jums bus sunku. Prisiminkite, kad karaliai ir karalienės negali būti menki.

6. Neigiamas požiūris į pasaulį

Jeigu nuolat būsite įtampos būsenoje, tarytum lauktumėte, kad artimiausiu momentu jus gali užpulti priešas, jūs eikvojate beprasmiškai energiją. Jūs naikinate, o ne pildote savo resursus. Jie greitai išseks, ir jūsų sveikata pablogės.

Susikoncentruokite į pozityvą, mėgaukitės kiekvienu gyvenimo momentu, dažniau šypsokitės, vaikštinėkite gryname ore, bendraukite su maloniais žmonėmis. Gyvenimas yra daugiabriaunis ir labai įvairus, jame yra daugybė įdomių dalykų.

7 .Atsikalbinėjimai

Liaukitės teisintis ir manyti, kad jums nieko neišeis. Ieškokite ne savo neveiklumo priežasties, o būdų pakeisti gyvenimą ir liautis būti auka.

Pagalvokite apie savo baimes, apie tai, kas stabdo jus ir kaip galima įveikti kliūtis. Stenkitės neatidėlioti svarbių klausimų sprendimo, nebijokite rizikuoti. Jūs tikrai pralaimėsite, jeigu nepabandysite išspręsti problemos.

8. Bejėgiškumas, neviltis

Jeigu dėl menkiausios priežasties išsiliejate ant artimųjų, tai rodo, kad esate nusivylę. Išeitį galima surasti iš bet kokios situacijos, tik auka paprastai jos nepastebi. Jeigu jums sunku dabar, tai pagalvokite, ar bus tai svarbu po kelerių metų. Juk viskas praeina ir keičiasi, reikia surasti savyje jėgų žengti toliau, nuolat gerinant savo gyvenimo kokybę

Jeigu patekote į sunkią gyvenimo situaciją, tai pabandykite suprasti, kodėl taip atsitiko su jumis, pasimokykite iš to ir veikite. Žinoma, jūs kaip ir bet kuris kitas žmogus galite patirti neigiamų emocijų, bet neleiskite joms veikti ilgai. Užtenka porą valandų pabūti tokioje būsenoje ir reikia ją pakeisti.

2020 05 10 10:36
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt