šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
9 smulkmenos, kurios gadina sveikatą mums to nepastebint
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Silpna sveikata

Net ir tie, kurie rūpinasi savimi, maitinasi sveiku maistu ir lankosi sporto klubuose, nėra apdrausti nuo žalingo aplinkos poveikio savo organizmui.

Apie toliau išvardintų kasdienių smulkmenų žalą sveikatai mažai kas susimąsto. Ir visai be reikalo!

1. Didelis skalbimo ir valymo priemonių kiekis

Valymui, plovimui, skalbimui skirtos priemonės mūsų kasdienybėje jau tapo nepakeičiamos. Deja, kai kurie šių „šeimininkės pagalbininkų“ ingredientai ne tik išvalo, bet ir neigiamai veikia žmogaus organizmą. Daugumoje tokių priemonių yra toksinių medžiagų. Labai smarkiai rūpinantis švara, šie ingredientai kaupiasi ir ima kenkti žmogaus odai. Atsiranda alergijos, odos ir akių sudirgimai.

2. Nagų kramtymas

Kai kurie žmonės turi nesveiką įprotį kramtyti nagus. Regis, nekaltas įprotis, bet jo pasekmės gali būti blogos.

Tie, kurie graužia nagus stresinėse situacijose, skiriasi nuo tų, kuriems šis veiksmas yra įprastas. Nagų kramtymo pavojus neapsiriboja neetiška rankų išvaizda. Tokiems žmonėms gresia pavojus užsikrėsti bakterine nagų ir rankų infekcija bei susirgti rimtomis skrandžio ir žarnyno ligomis.

3. Greitas alkoholio vartojimas

Didelio alkoholio kiekio vartojimas kenkia sveikatai: pažeidžiamos kepenys, pakyla kraujo spaudimas, padidėja kūno svoris.

Didelis pavojus sveikatai, net mirties rizika gali grėsti ir tiems, kurie paprastai nepiktnaudžiauja alkoholiu, bet tik kartą pabandė išgerti jo daug. Kodėl? Alkoholyje yra toksinių medžiagų, kurias kepenys stengiasi pašalinti iš organizmo. Jei žmogus išgeria didelį kiekį alkoholio per greitai , jis apsinuodija dėl per didelės jo koncentracijos kraujyje. Jam gali aptemti sąmonė, sutrikti kvėpavimas. Jis gali prarasti orientaciją. Jam gresia koma ir mirtis, jei nebus laikus suteikta medicininė pagalba.

4. Stresinė būsena

Kartais žmogus nesusivokia, kada būna stresinėje būsenoje. Tai gali būti nedidelė įtampa, kai organizmas funkcionuoja gerai, tačiau ardo pats save.

Dauguma sveikatos problemų tiesiogiai susijusios su stresu. Ilgalaikis buvimas tokioje būsenoje gali nulemti Alzheimerio ligos, astmos, diabeto išsivystymą ir net nutukimą. Jeigu ilgą` laiką nekreipsite dėmesio į savo stresinę būseną, galite susirgti įvairiomis ligomis, kurių priežasties gydytojai ieškos visur, o nuolatinio streso net neįtars.

5.Angliarūgštė

Dauguma žmonių vartoja gazuotus gėrimus dėl vienos priežasties – gali greitai atsigaivinti. Tik neįtaria, kad kiekvienu gurkšniu daro didesnę žalą organizmui, nei gauna naudos.

Mokslininkai įrodė, kad dažnas gazuotų gėrimų vartojimas sukelia neigiamų šalutinių efektų, pavyzdžiui, gali nulemti atminties pablogėjimą, nutukimą, diabetą. Dažnas sodos vandens vartojimas gali sukelti hormonų sistemos pakitimus. Karamelinis dažas, naudojamas gazuotiems gėrimams nudažyti, sukelia vėžį, o fosfatai pagreitina organizmo senėjimo procesus.

6. Chloras geriamame vandenyje

Dažnai vandentiekio vanduo būna chloruojamas, o mes jį geriame, jame maudomės. Ir niekas nesusimąsto apie chloro žalą. Tiesa, jis naikina ligas sukeliančias bakterijas, tačiau lygiai taip pat žudo ir naudingas bakterijas. Dėl to mes tampame neatsparūs ligoms.

7. Wi-Fi naudojimas

Wi-Fi technologija jau įsigalėjo visur: ir darbe, ir namie, ir viešose vietose. Nepaisant jo naudos, bevielis internetas yra kenksmingas sveikatai. Jis sukelia nemigą, vaikų vystymosi defektus, neigiamai veikia ląstelių augimą, mažina galvos smegenų aktyvumą, neigiamai veikia spermatozoidus ir gali sukelti nevaisingumą.

8. Cukraus vartojimas

Cukraus būna daugumoje produktų, kuriuos žmonės valgo. Saldainių mėgėjams gresia širdies ligos, artritas, inkstų, tulžies pūslės akmenligė ir kiti susirgimai. Mat gausiai vartojant cukrų sutrinka kalcio ir fosforo pusiausvyra organizme.

9. Nešiojamo kompiuterio naudojimas ant kelių

Nešiojamą kompiuterį praktiškai galima naudoti bet kurioje vietoje, net ant kelių. Deja, pastarasis variantas gali turėti liūdnų pasekmių. Didelė tikimybė, kad išsivystys odos ligos dėl nuolat išskiriamos šilumos. Vyrai dėl to gali tapti nevaisingi, nes jų spermoje sumažėja spermatozoidų.

2021 09 01 07:51
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt