pirmadienis, sausio 25 d.
Aklas kurmis, arba trys vyrų tipai, su kuriais negalima sukurti laimingos šeimos
Alfa.lt

Remdamiesi pasaka „Coliukė“, panagrinėkime, kokių vyrų reikia vengti trokštančioms turėti laimingą šeimą.

Prisiminkime, kaip buvo aprašyta Coliukei „naudinga partija“ – aklas kurmis:

„Jis vilkėjo juodus aksominius kailinukus, buvo labai turtingas ir išsimokslinęs. Bet jis visai nemėgo nei saulės, nei nuostabių gėlių ir atsiliepdavo apie jas labai blogai – jis juk niekada jų nematė“.

Čia skamba akivaizdi pikta ironija. Ar gali tikrai „išsimokslinęs“ žmogus peikti kažką tik dėl tos priežasties, kad niekada nematė? Tai veikiau tikro nemokšos, nesistengiančio pažinti pasaulio žmogaus bruožas. Toliau savo nosies jis nieko nemato ir agresyviai nuvertina viską, kas jam nepasiekiama, ar net stengiasi sunaikinti.

Liūdniausia, kad toks kurmis dar vadinamas mokslininku.

Taip, jis – savotiškas mokslininkas, nepakantus, atitrūkęs nuo tikrojo mokslo, apsiribojęs savo siaurais interesais ir metodika. Toks tipas gali parašyti mokslinį traktatą „Apie saulės ir gėlių žalą“ ir surasti sekėjų. Jis bus publikuojamas ir cituojamas studentų paskaitose. Štai kas yra baisu!

Tad kokio vyro reikia vengti protingoms, išsilavinusioms moterims?

Reikia bėgti tolyn nuo tokio vyro, kuris agresyviai neigia tai, ko nesupranta. Kadangi jis supranta labai mažai, tai atkakliai peiks ir neigs labai daug ką pasaulyje, nemaloniai nustebindamas aplinkinius ir tapdamas stabdžiu kitų geriems darbams ir iniciatyvoms įgyvendinti. Jis gali turėti bet kokį išsilavinimą, net iki akademiko.

Kitas, ne mažiau pragaištingas tipas kultūringai, subtiliai, jautriai moteriai yra vyras, kuris šykšti pritarimo, palaikymo ir kurio jausmų išraiška labai skurdi.

Vienoje savo knygoje Agata Kristi aprašė damą, kuri niekada nepagirdavo savo virėjos, kai jai pavykdavo patiekalas, užtat visada išbardavo, kai kas nors nepasisekdavo. Kartą virėja paklausė: „Kodėl jūs manęs niekada negiriate?“ Šeimininkė jai atsakė: „Mieloji, aš moku atlyginimą už tai, kad gamintum kokybiškai. Jeigu patiekalas pavyko, vadinasi, viskas gerai, ar ne taip? Ko dar iš manęs nori?“ Virėja atsakė: „Baikime šį pokalbį. Kitą mėnesį aš išeinu“.

Įsivaizduokite, kad tokį dvasinį bukumą ir šiurkštumą demonstruoja ne kokia nors bjauri viršininkė, o jūsų sutuoktinis, su kuriuo turite gyventi, miegoti, auginti vaikus, sulaukti senatvės. Čia tai nelaimė!

Pagalvokite, ar tinka jums toks vyras.

Vyras, kuris gaili žodžių pagyrimams ir komplimentams, nesugeba atsakyti į meilę ir gerumą tuo pačiu. Jis nemoka būti dėkingas, nėra jautrus kito žmogaus poreikiams.

Ir dar vienas dvasiniu atšiaurumu ir aklumu pasižyminčio vyro požymis. Pateiksime pavyzdį iš „Coliukės“

Kurmis paprašė Coliukę neišsigąsti negyvo paukščio, kuris gulėjo ten. O kregždutė nebuvo negyva, ji buvo tik labai sušalusi. Kurmis turėjo patikrinti prieš paskelbdamas nuosprendį. Jis nenorėjo jai padėti. Kam jam eikvoti savo resursus, kad padėtų kitam?

Šis epizodas užsimena apie realius žmones, kurie atkakliai nepastebi, kad šalia esantis žmogus kenčia ir jam reikia pagalbos. Tokie žmonės net neigia savo vaikų ligos simptomus: „Marš į mokyklą, tu – sveikas!‘ Juo labiau nepasirūpins žmona ar uošve: „Nieko jai neskauda!“.

Coliukės istorija primena ir kitą žmonių tipą, labai pavojingą šeimoje.

Jie greitai paskelbia susirgusį artimąjį beviltišku Jie praranda tikėjimą žmogumi, kuris kažko negali, nurašo jį visai, jie nenori jo slaugyti, jie netiki, kad jis pasveiks, nenori eikvoti jėgų, laiko, kantrybės, lėšų tam. Jiems paprasčiau pakeisti partnerę, pamesti ją, paskelbti žmoną „invalide“, o vaiką – „debilu, nesugebančiu mokytis“.

Dabar sujunkime visas tas savybes į vieną:

*tie žmonės nemoka slaugyti susirgusių savo šeimos narių ir laukti stebuklo:

*jie nesugeba iškęsti savo vaikų mokymosi nesėkmių ir jiems nepageidaujamo elgesio;

*jie nemoka palaikyti harmoningo intymaus santuokinio gyvenimo, neatsižvelgia į partnerės poreikius.

Kam jums toks vyras? Tokį pastebėti nesunku, todėl reikia dar iki vestuvių išsiaiškinti, kas tai per tipas, kad neapsigautumėte.

Kokio vyro nereikia Coliukei ir jums?

Tokio, kuris apkaltina nukentėjusius, prašančius pagalbos, užuot jiems padėjęs neteisdamas.

Tokio, kuris suranda priežasčių, kodėl kenčiantys „patys kalti“ (kartais tos priežastys būna išgalvotos apkalbo, o kartais realios, bet nežmoniškos, negailestingos).

*Ji pati kalta,, nereikėjo jai...

*Nėra dūmų be ugnies, vadinasi, nusipelnė, užsitarnavo tokį jos skriaudėjų elgesį.

*Matyt, Dievas nubaudė...

Patogi pozicija nieko nedaryti, neištiesti pagalbos rankos ir laikyti save doru teisuoliu. Juk geriausia gynyba – tai puolimas.

Nuo ko ginasi toks žmogus? Nuo savo sąžinės balso, kuris priekaištauja jam už tai, kad atsisakė padėti artimajam.

Aišku, kad tikėtis tokio žmogaus pagalbos negalima. Jeigu kažkas atsitiks su jumis, jis nusigręš. Beje, tokie žmonės lengvai išsižada savo vaikų, jeigu jie nepaklauso ir pasielgia ne pagal jų planą. Sūnaus „paklydėlio“ toks tėvas atgal nepriims.

Šaltinis: „Live-and-learn“. 

2020 09 14 07:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt