trečiadienis, spalio 28 d.
Alaus joga: viskas dar keisčiau, nei pamanėte
tiesa.com

Alus – kaip kava ar raudonasis vynas – yra vienas iš tų paradoksalių gėrimų: kenksmingų, tačiau periodiškai pagarbinamų dėl jo naudos sveikatai. Pavyzdžiui, kai kurie moksliniai tyrimai rodo, kad alus gali pagerinti smegenų funkciją, sustiprinti kaulus ir net padėti atsigauti po treniruotės.

Tačiau jei pamanėte turėsiantys pagrįstą priežastį po jogos treniruotės traukti tiesiai į aludę, nuvilsime – o gal pradžiuginsime?! Kalbant apie alaus jogą omenyje turima visai ne tai.

Ši praktika atsirado Vokietijoje – tuo turbūt nereikėtų stebėtis – ir dabar gerina visus populiarumo rekordus Australijoje. Alaus jogos (arba bogos – nuo „beer yoga“) madą propaguojanti kompanija „BierYoga“ labai rimtai žiūri į savo misiją.

„Tai smagu, bet tikrai nejuokinga“, – tvirtina viena jos įkūrėjų sertifikuota jogos mokytoja Jhula.

Gal ir tikrai nėra iš ko juoktis, jeigu šią keistą jogos atšaką praktikuojantys aistruoliai, keisdami vieną pozą po kitos, sugeba rimtais veidais periodiškai siurbčioti alų.

Kokia iš to nauda sveikatai – kitas klausimas. Nors alaus jogos išradėjai tvirtina, kad tai dviejų amžių senumo filosofijų sąjunga, „terapija protui, kūnui ir sielai“, veikiausiai sveikiau būtų pasilikti alų atokvėpiui po treniruotės. Visų pirma dėl to, jog alkoholis tikrai nėra tinkamas vandens pakaitalas. Be to, didžiąją dalį jogos pozų sunku išlaikyti ir visiškai blaiviam žmogui, taigi bandyti balansuoti su buteliu ant galvos gali būti net pavojinga.

Nepaisant smarkiai ginčytinos naudos sveikatai, alaus jogos mada atėjo. O ar ilgai išsilaikys, pamatysime.

2017 03 03 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt