šeštadienis, sausio 16 d.
Aliona Ušanovienė: Vyriškos gėlės tampa madingos
tiesa.com
Glamelija

Moterys ir gėlės - suprantamas ir įprastas sugretinimas. Gėlių puokštė, dovanota moteriai rodo vyro galantiškumą, pagarbą, dėkingumą. Sakoma, kad moterys renkasi tą, kuris sugeba jas sudominti. Didelė puokštė, egzotiškos gėlės, gėlės susijusios su prisiminimais – tai patikimi ginklai, kai kovojama dėl įnoringos širdies. Vyrams dėmesys taip nerodomas. Bet pagarba augalų vainikais žinoma nuo senų laikų.

Ne be reikalo sakoma – nuskynė visus laurus. Ąžuolo lapų vainikais puošiami varduvininkai, geriausi artojai, lenktynių nugalėtojai. Gėlių puokštėmis išreiškiamas dėkingumas už sportinius rekordus, gėlių margumynas atsiranda kūrybos parodų atidaryme, per jubiliejus.

Kartais jos dovanojamos, kai būna drovu kažką prisipažinti ar sunku pradėti pokalbį. Dovanojamos gėlės turi simbolinę prasmę, senovėje jos buvo naudojamos magiškiems veiksmams. Gėlių puokštė yra palinkėjimas ar prisipažinimas be žodžių. Raudoni gvazdikai – tai kariui palinkėjimas drąsos ir sėkmės, geltoni – gali reikšti panieką, jurginai dėkingumą, o pakalnutės norą susitaikyti.

Dovanoti našlaites vyrui esąs blogas ženklas. Gėlių kalba buvo itin paplitusi Turkijoje, šalyje, kur griežti bendravimo papročiai. Valdant karalienei Viktorijai Didžiojoje Britanijoje, buvo leidžiami gėlių kalbos žodynai. Kiekviena puokštė buvo laiškas be raidžių ir popieriaus. Tačiau įvairūs žodynai neretai pateikdavo skirtingus paaiškinimus. Antai narcizų puokštė reiškia šeimyninės laimės palinkėjimą, tačiau gali reikšti ir palyginimą su savimyla padavimo apie šios gėlės atsiradimą herojumi. Todėl, kad neįvyktų nesusipratimas geriausia į puokštę įdėti atvirutę su palinkėjimu. Jei gėlė geltonos spalvos – geriau paaiškinti savo požiūrį į geltoną spalvą ar užrašyti palinkėjimą. Nes įvairiais laikais, įvairiuose kraštuose geltonos gėlės buvo turto palinkėjimas arba išreiškiami įtarimai dėl neištikimybės.

Taigi, dovanojant gėles, yra etiketo reikalavimai, kuriuos dera žinoti, kad geri norai nepavirstų netaktišku poelgiu. Apie vyriškų gėlių madas pasiteiravom floristikos salono Glamelija vadovės Alionos Ušanovienės. Kokios gėlės yra vadinamos vyriškomis? Pačios gėlės gali kalbėti be žodžių. Pasirinktos gėlės ir atspalvis puokštėje geba iškalbingai perteikti jūsų požiūrį į vyrą. Neįmanoma išvardinti visų gėlių iš kurių daromos vyriškos puokštės. Tačiau yra pagrindinės gėlės, dažniausiai naudojamos tokioms puokštėms - tai kardeliai, antūriai, amariliai, delfiniumai, strelicijos, vilkdalgiai, jurginai, kardeliai. Kokios vyrauja šiuo metu mados? Mada palietė ir vyriškas puokštes. Šiuo metu populiariausios yra gėlių puokštės dėžutėse, papildytos vaisiais, uogomis ir saldumynais. Kokias gėlės rekomenduotumėte dovanoti vyrams? Dovanojant gėles vyrui gimtadienio proga reikia atkreiptį dėmesį į jo amžių ir pasiekimus. Bet kuriuo atveju stipriosios lyties atstovams bus malonu gauti rožių puokštę. Jeigu tai yra jūsų artimas žmogus, galima pasirinkti vilkdalgių ar kardelių puokštę. Renkantis puokštę viršininkui ar verslo partneriui, geriausia pasirinkti egzotiškas gėles. Tai gali būti puokštė su antūrių, delfiniumų ar protėjos žiedais. Tokia solidi dovana dar kartą pabrėš jūsų skonio originalumą. Jei mes kalbame apie viršininką, renkantis puokštę reikia atkreipti dėmesį į puokštės dydį. Tai gali būti pasiekta gėlių skaičiumi ir žalumos kiekiu.

Miniatiūrinės gėlių puokštės netiks. Jei sveikiname jauną, aktyvaus gyvenimo būdo vyrą, pirmenybė gali būti teikiama saulėgrąžoms. Jei vyras turi hobį, gimtadienio puokštė gali būti teminė. Ji gali būti padaryta tam tikru stiliumi ir dekoruota teminiais dekoro elementais.

Ar vyrams įdomios gėlės? Mūsų visuomenėje yra nuomonė, kad gėlės gali būti dovanojamos tik moterims. Vis dėlto vyrams gimtadienio ir kitų švenčių proga taip pat įteikiamos gėlės. Anot sociologų, dauguma vyrų mielai gautų gėlių ne tik per jubiliejų ar gimtadienį, bet ir kitom progom.

Anksčiau buvo manoma, kad gėlės neturėtų būti skiriamos vyrui, jei nenorite patekti į dviprasmišką situaciją: jei vyras dovanoja vyrui puokštę arba neištekėjusi moteris dovanoja vedusiam vyrui tokius dėmesio ženklus.

Šiandien gėlės pripažintos tinkama dovana stipresnei lyčiai. Vyrai ne mažiau nei moterys sugeba suvokti tokios dovanos grožį, be to, dėmesys visada malonus.

Kaip prižiūrėti gėlės?

Atsinešę skintas gėles namo, išlart patrumpinkite kotą, taip sakant atnaujinkite pjūvį, kai keisite vandenį ir vėl patrumpinkite. Taip pat nelaikykite gėlių saulės kaitroje ar skersvyje. Kalbant apie gėlių pasirinkimą - iš tikro išsirinkti gėles nėra taip sunku.

Žiedas turi būti tvirtas ir be jokių rudų, geltonų taškų ar dėmių. Lapai turi būti ryškūs, nepageltę ir nenuvytę, be kitokios spalvos dėmelių, kotai turi būti tvirti, pjūvio vieta žalia arba balta (naujai nupjauti). Jei kotelio galiukas patamsėjęs, reiškia tokia gėlė ilgai nesilaikys.

Na, o jei vis dėlto išsirinkti pačiam atrodo sunku, visada galite ateiti į vieną iš gėlių salonų „Glameliją“, kur mūsų floristai parinks Jums tik šviežiausias gėles.

Su kokiais pageidavimais susiduriate salonuose?

Gėlių salonas „Glamelija“ specializuojasi kurti originalias puokštes. Mūsų gėlių puokštės ir kompozicijos atspindi žmogaus, kuriam yra dovanojama puokštė, individualumą. Unikalios kompozicijos ir egzotiškos gėlės – tikrai nustebinsite artimą žmogų. Įdomiausi užsakymai – gėlių meškiukai, kompozicijos iš gėlių ir saldainių, gėlių-vaisių puokštės.

Kaip atrodo tos vyriškos gėlės?

Neegzistuoja grynai vyriškų ar moteriškų gėlių. Dauguma gėlių gali būti dovanojamos tiek vyrams, tiek moterims. Nepaisant to, pripažįstama, kad vyriškai puokštei labiau tinka didelės vienspalvės, turinčios griežtą formą gėlės su ilgais kotais.

Dažniausiai vyrams dovanojamos rožės, kardeliai, gvazdikai ir jurginai. Vyrams nedovanojamos švelnių, pastelinių atspalvių gėlės – jos labiau tinka moterims.

Vyriškos spalvos - raudona, violetinė, mėlyna, žalia. Vyriškoje puokštėje taip pat tinkami šilti tonai – geltoni, oranžiniai ir raudoni.

Stipriosios lyties atstovams nedovanojamos gėlės, turinčios saldų aromatą.

2019 12 26 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt