antradienis, sausio 19 d.
Angliški trapios tešlos ir džiovintų vaisių pyragaičiai
Alfa.lt

Šie džiovintų vaisių krepšeliai yra puiki alternatyva kreniniams pyragaičiams ir tortams. Juose mažiau kalorijų ir daugiau naudingų maistingųjų medžiagų.

Ingredientai: 

125 g sviesto,

50 g  cukraus,

2 kiaušiniai

1 apelsinas,

250 g miltų,

2 šaukštai brendžio (nebūtinai),

1 šaukštelis cukraus.

Džiovintų vaisių džemui:

150 g džiovintų slyvų

100 g džiovintų abrikosų

50 g džiovintų datulių

0,5 l vaisių sulčių

Gaminimas

Paruošti džiovintų vaisių džemą: džiovintus vaisius nuplauti, užpilti sultimis ir palikti brinkti per naktį. Tada susmulkinti elektriniu trintuvu iki norimo tirštumo. Įpilti kelis lašus citrinų sulčių.

Orkaitę įkaitinti iki 200°. Sviestą ištrinti su cukrumi, kad gautųsi trupiniai. Įmušti kiaušinį, įdėti dalį apelsino žievelės ir vanilės, išmaišyti. Sumaišyti su sijotais miltais. Tešlos gabalą apvynioti maistine plėvele ir padėti į šaldytuvą 30 min. Tada iškočioti plonai tešlą. Išpjauti apskritimus ir sudėti į riebalais išteptas formeles. Tešlą pabadyti šakute. Džiovintų vaisių džemą sumaišyti su likusia apelsino žievele, vanile ir brendžiu. Uždėti įdaro ant kiekvieno pyragaičio. Iš likusios tešlos išpjauti žvaigždutes ir uždėti ant įdaro. Tešlą aptepti plaktu kiaušiniu ir pabarstyti cukrumi. Kepti orkaitėje 12 – 15 min., kol įgaus gražią auksinę spalvą ir taps traškūs.

2020 12 30 14:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt