ketvirtadienis, liepos 9 d.
Apie sekso priešus ir draugus
tiesa.com

Sakoma, kad gyvenimas be sekso – tai pyragas... be uogienės.

Daugelis tyrimų neginčijamai įrodė sekso svarbą žmogaus psichinei ir dvasinei sveikatai, darbo produktyvumui, santuokos tvirtumui ir dar daugeliui mūsų gyvenimo sričių. Taigi, visi mes norėtume džiaugtis šia gamtos suteikta dovana, bet, kaip žinia, viskas gamtoje turi ir priešų, ir draugų. Ir seksas – ne išimtis.

 

Kas sumažina seksualinį potraukį?

Nuo seno žinoma, kad seksualinį potraukį gali sumažinti nemažai maisto produktų. Britų mokslininkai labiausiai pavojingu seksui laiko karvės pieno sūrį. Anot jų, piene gali būti antibiotikų ir augimo hormonų, kurie apskritai pakeičia žmogaus hormoninį foną.

Antroje jų sąrašo vietoje atsidūrė saldūs gazuoti gėrimai. Piktnaudžiavimas jais skatina karieso, diabeto, kaulų ligų vystymąsi, o šios ligos, savo ruožtu, susijusios su seksualinio pajėgumo sumažėjimu.

Trečioje sąrašo vietoje įrašyti maisto produktai, kurie gaminami aukštoje temperatūroje kaitinant aliejų (pavyzdžiui, bulvių traškučiai). Termiškai veikiant aliejų susidaro ir išsiskiria junginiai, pažeidžiantys ląsteles, audinius ir hormonų reguliacijos sistemą.

Parduotuvėse parduodama daug maisto produktų, kuriuos gaminant buvo naudojamas skonio stipriklis natrio glutamatas. Jis neigiamai veikia kraujagysles ir tiesiogiai atsiliepia lytiniam aktui. Taigi, atidžiai skaitykite etiketes!

Libido priešu mokslininkai pavadino ir kavą, nes ji veikia lytinius hormonus gaminančių antinksčių funkciją.

Be maisto, prie sekso nedraugų galima priskirti ir sportą. Australijos mokslininkų tyrimai įrodė, kad aktyvus sportavimas norą mylėtis veikia neigiamai. Pasak jų, sportuojantis vyras praranda „seksualinio alkio“ jausmą. Tačiau į rizikos grupę, tyrėjų tvirtinimu, patenka ne tie, kurie rytais išbėga pabėgioti. Didžiausios neigiamos įtakos seksui turi dvi sporto šakos: sunkumų kilnojimas ir kultūrizmas. Libido smarkiai susilpnėja tiems, kurie sportuoja daugiau kaip trisdešimt valandų per savaitę arba vartoja specialius preparatus, stimuliuojančius raumenų augimą.

Kodėl susilpnėja sportininkų seksualinė energija? Tyrimai parodė, kad dėl visko „kalti“ staigūs hormoniniai pokyčiai, vykstantys organizme. Aktyviai besitreniruojančio sportininko, tarkim, kilnojančio svarsčius, organizme išsiskiria hormonas, kuris prilygsta tam, kuris išskiria mylintis. Todėl atsitinka taip, kad pirmasis pakeičia antrąjį, ir vyras praranda „seksualinio alkio“ jausmą. Be to, esant nuolatiniam krūviui atsiranda nuovargis, kuris taip pat slopina seksualinį geismą. Australijos mokslininkų manymu, profesionalus sportas neigiamai atsiliepia sportuojančiojo seksualinei sveikatai, o dažnai ir negrįžtamai suardo jo organizmą.

Tyrėjai nustatė, kad moterims nuo didelio fizinio krūvio atsiranda frigidiškumas, susilpnėja jų libido. Tačiau yra sporto šakų, kurios turi kaip tik teigiamą poveikį moters seksualumui – tai plaukimas, gimnastika ir joga.

Be abejo, seksualinio potraukio „žudikų“ galima būtų išvardyti kur kas daugiau – tai ir kasdienybės rutina, ir partnerio nevalyvumas, ir stresas ir kiti veiksniai.

Kas yra seksualinio potraukio „sąjungininkai“?

Be abejo, didžiausias „afrodiziakas“, galima sakyti, yra pats partneris. Bet jei jau kalbėsime apie „papildomus“ komponentus, tai pirmasis iš jų gali būti taip pat maistas, kaip, beje, ir jo valgymo procesas dviese.

Per amžius, norėdami išsaugoti seksualines galias, indai, arabai ir kinai naudojo migdolus ir marcipaną – saldžią migdolų masę. Tokią pat „pagalbininko“ reputaciją turi artišokas. Artišokai, farširuoti marinuotomis krevetėmis, – geidulingas maistas, suteikiantis nepamirštamų pojūčių.

Šparagas, savo forma primenantis falą – vaistas nuo prostatos ligų ir maistas, kuris teisėtai priskiriamas geismą sužadinantiems produktams. Jau seniai žinomas ir geismą didinantis avokado poveikis. Yra daugybė avokado atmainų, o iš jų maistingiausias auga Kalifornijoje.

Dėl falą primenančios formos ir bananas visada buvo daugybės anekdotų herojus. Štai vienas bananų patiekalas, sužadinantis aistrą: pertepkite bananą kariu ir sviestu su graikiškais riešutais. Šis patiekalas, suvalgytas ryte, padidins jūsų seksualinį apetitą visai dienai! Ajurveda teigia, kad kokosas didina spermos kiekį ir valo šlapimo pūslę.

Gėrimas iš ananasų sulčių, šviežios papajos ir sutarkuoto šviežio kokoso – delikatesiniai, jauninantys ir gaivinantys pusryčiai, kurie papildo fermentų atsargas ir sužadina lytinį potraukį. Datulės, kiaušiniai, medus, petražolės, salierai, kviečių daigai, netgi česnakas ir svogūnas – tai vis produktai, kurių specialistai dėl vienų ar kitų priežasčių rekomenduoja neatsisakyti meilės dievo gerbėjams. Be abejo, svarbiausia ir čia – nepiktnaudžiauti ir nepersivalgyti, antraip rezultatas gali būti ir priešingas.

Sekso „sąjungininkas“ gali būti ir tinkamas paros laikas. Ar žinote, kad vyrai patiria net 5 erekcijos būsenas miegodami, o rytą jie gali būti daug labiau ištroškę meilės, nei vakare. Tik svarbu atsibusti ne vėlai, kad turėtumėte pakankamai laiko malonumams ir nereiktų dėl to vėluoti į darbą. Rytmetinė „mankšta“ yra bene pats geriausias būdas pradėti dieną. Tik seksu ryte nereikia piktnaudžiauti kiekvieną dieną, kitaip tai taps rutina ir ilgainiui nusibos.

2013 05 31 22:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt