sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Apsauginė mantija
tiesa.com

Pats švelniausias žmogaus rūbas yra rūgštinė apsauginė odos mantija, sudaryta iš riebalų ir prakaito. Iš išorės ji apsaugo kūną nuo ligų sukėlėjų: virusų, bakterijų, grybelių, lengvesnių chemikalų. Kiekvieną kartą prausiantis arba maudantis ši mantija pašalinama. Reikia dviejų–keturių valandų, kol ji vėl atsistato. Sutrikus odos funkcijoms, ji kompensuoja jas tik iš dalies. Tose vietose, kur mantijos nėra, oda neapsaugota, todėl lengviau pažeidžiama. Dėl to kyla odos ir plaukų problemos (nešvari, sausa ar pleiskanojanti oda), tad labai svarbu atsižvelgti į odos rūgštingumą.

Rūgštingumas matuojamas pH pagal vandens jonų koncentraciją tirpale. Matavimo skalė siekia nuo 1 iki 14, tačiau gyvybiniai procesai gali vykti tik nuo pH4 ir pH9. (kiti tirpalai ėda ir ardo.) Didėjant pH, rūgštingumas mažėja, neutralus tirpalas yra tada, kai pH būna apie 7, o esant didesniam pH, jis tampa šarminiu.

Idealus normalios moterų odos riebalų ir vandens apsauginės mantijos pH siekia 5,5, vyrų – 5. Jeigu pH žemesnis negu nurodyta, oda blogai sugeria drėgmę ir yra sausa. Jeigu pH aukštesnis, oda – nevienoda, jei pH siekia 6 ir 7, mantija taip prastai saugo, jog odoje gali įsikurti ligų sukėlėjai. Tai – labai riebių odos dalių problema, kaip būna nevienodos mišrios arba riebios odos atveju.

Nešvarios odos pH – 6–8, inkštirų turinčios odos – dažniausiai 7–8, pūlinių – 7,5–9. Kūdikių odos pH – 3,4.

Palyginkime šiuos skaičius su kitomis medžiagomis: skrandžio rūgšties pH – 0,9–2,3, citrinos sulčių – 2,3, acto – 3, obuolio – 4, rūgštaus pieno – 5, kraujo – 7,4. Muilas ir skalbimo milteliai yra šarminiai: muilo pH maždaug 8–10, skalbimo miltelių – 12.

Lakmuso popierėliu (jų galite įsigyti vaistinėje) Jūs pati galite išmatuoti pH. Pasitikrinkite maisto produktus, kosmetikos preparatus, skalbimo ir valymo priemones, lietų – ar jis iš tikrųjų rūgštus (jo normalus pH – 7, t. y. jis turėtų būti neutralus) ir kt.

Būtinai atkreipkite dėmesį, ar muilo ir kosmetikos preparatų pH yra didesnis, ar mažesnis už Jūsų apsauginės odos riebalų ir vandens mantijos pH, ar skirtumas, išreikštas procentais, yra dešimteriopai didesnis, ar mažesnis. (Pabandykite pasūdyti patiekalus dešimt kartų stipriau, nei esate įpratusi – tuoj pastebėsite skirtumą.)

Iš pradžių patikrinkite kosmetikos priemones ir tik po to jas pirkite! Rimtai į savo darbą žiūrintys kosmetikos priemonių gamintojai nurodo gaminio pH. Tuomet tik belieka orientuotis į kiekvienai odai tinkamiausią pH.)

Pagalbinė kosmetikos priemonių lentelė

Veido tonikas pH apie 5,5

Valymo priemonės pH apie 6

Apsauginiai ir odos priežiūros preparatai:

sausai odai pH apie 6

normaliai odai pH apie 5,5

riebiai odai pH apie 5

mišriai odai pH apie 5

nešvariai ir inkštiruotai odai pH apie 4

kūdikio odai pH apie 5

Priemonės nuo inkštirų ir nešvarumų pH apie 3–4

Preparatai akims, kaklui, nuo raukšlių pH apie 6–7

2012 11 16 20:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt