ketvirtadienis, liepos 9 d.
Ar galima įbristi į tą pačią upę antrąkart?
tiesa.com

Lyg ir visi žinome, kad antrąkart įbristi į tą pačią srovę neturime jokių galimybių. Bet gal yra išimčių? Taip, jei kalbama apie porų tarpusavio santykius, tvirtina psichologai.

Atrodytų, jei žmonės nutaria skirtis, jie paprasčiausiai nebemyli vienas kito, tad nebėra prasmės gaišti laiko su nemylimu žmogumi. O kas, jei išsiskiria iš kvailumo, susiklosčius tam tikroms, dažniausiai buitinėms, aplinkybėms, nors meilė dar neužgesusi? Juk neretai jauni žmonės, maksimalistai, nuovargį, pernelyg didelę aistrą darbui ir pan. sutapatina su meilės pabaiga, todėl skiriasi, kad ir labai skausmingai.

Meilė praeina – ta pati aistringiausia ir romantiškiausia meilė, ir partneriams jau norisi ne vien žodžių – reikia veiksmų, poelgių, kurie įrodytų meilę. Na, myli, tą jau visi girdėjo – bet kuo ta meilė pasireiškia? Jei tai tik nuobodus laisvalaikis po darbo, kai kiekvienas įbedęs nosį į savo kompiuterio ekraną, – ar čia meilė? Lengva tuo suabejoti, o dar lengviau, užuot stengusis ką nors pakeisti, tiesiog susitvarkyti skyrybų dokumentus, ar ne?

Kita dažna neapgalvotų skyrybų priežastis – pavydas. Jei viena pusė visur įžvelgia konkurenciją, grėsmes, ima kompleksuoti ir visaip riboti savo partnerio laisvę, gero nebus. Arba „iniciatorius“ ilgai nelauks, nes „jaunystė praeis“, arba ir „įtariamasis“ neatlaikys – ir vėl nelemtos skyrybos, nors širdis plyšta iš meilės.

Tiesa, skyrybos gali būti irgi ne galutinis atsisveikinimas, o tam tikra santykių pakopa, proga galiausiai stabtelti ir susimąstyti, ar verta kartu žygiuoti visą likusį gyvenimą, ar ne.

Kitaip tariant, jei partneriai po bendro gyvenimo metų, kai jau nebeturi tų „rožinių akinių“, nebepriima vienas kito, ar verta stengtis ir lipdyti tai, kas, sakytume, jau įskilo?

Niekas į šį klausimą negali atsakyti geriau, nei kiekvienas pats sau. Vis dėlto, psichologų nuomone, santykiai gali atsinaujinti ir turėti „laimingą pabaigą“ tik tuo atveju, kai abu partneriai įsivertina savo ankstesnį elgesį, viską išanalizuoja, padirbėja su savimi ir pradeda suprasti vienas kitą.

Ir dar: norite tikėkite, norite ne, bet sakoma, kad apskritai dažniausiai laimingos būna tokios poros, kur vyras karščiau myli savo moterį, o ji, savo ruožtu, neveidmainiaudama nesavanaudiškai priima jo meilę. Tokios poros stiprios, nes vyras turi stimulą, paskatą: dėl mylimos moters jis pasirengęs nuversti kalnus, kad tik ji būtų laiminga...

Vadinasi, tikėti meile netgi po išsiskyrimo įmanoma. Bet stiprius santykius su tuo pačiu partneriu vėl galima sukurti tik tada, jei abi pusės nelaiko širdy pykčio ir nuoskaudų, jei išsaugo pagarbą vienas kitam, kai vienąkart patyrę skaudų praradimo jausmą pradeda daug labiau vertinti tai, kas brangiausia.

Parengė Edita Lankauskienė

2016 09 26 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt