penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Ar ilgam skrydžiui pasiruošęs?
tiesa.com

Artėjančių šventinių atostogų laikotarpiu ne vienas galbūt susigundysite pakeliauti ir pamatyti atokesnius pasaulio kampelius, o gal skrisite aplankyti artimųjų ir po keleto dienų vėl grįšite į savo gyvenamąją šalį. Kad skrydžiai neprailgtų ir būtų kuo malonesni, pasinaudokite ilgų kelionių organizatorių „Travel planet“ patarimais. Nepasigailėsite!

Kur geriausia vieta išsimiegoti?

Gebėjimas pamiegoti ilguosiuose skrydžiuose leis lengviau juos ištverti ir nesugadins pirmos atostogų dienos. Tam svarbu pasirinkti tinkamą vietą. Jei nėra galimybės rinktis ištiesiamas verslo ar pirmos klasės vietas, daugelis aviakompanijų siūlo ir „premium economy“ vietas. Paprastai jos kainuoja papildomai 50–80 eurų vienam skrydžiui. Išsipirkti geresnę vietą galite ir už savo sukauptus avialinijų lojalumo programų taškus.

Jei papildomai mokėti nenorite, pasistenkite pagal galimybes iš anksto pasirinkti sėdėjimo vietą lėktuve.

Daug skraidantieji sako, kad sėdėti reikia toje lėktuvo pusėje (žiūrint į lėktuvo priekį) ant kurio šono mėgstate miegoti. Dažnai vietos už lėktuvo sektorių atskyrimo sienelių turi daugiau vietos kojoms, tačiau tose vietose paprastai įkurdinamos šeimos su kūdikiais, tad ramybės jose gali būti mažai. Kitos daugiau vietos turinčios sėdynės yra prie avarinių išėjimų, tačiau kartais jose nėra galimybių atlenkti atlošo arba pakelti ranktūrių. Beje, kai kurios aviakompanijos šių abiejų tipų vietas apmokestina papildomai.

Jei skrendate su vaikais – pamirškite apie vietas prie avarinio išėjimo ar net eilėje už jo.

Kai kurie keliautojai pataria vengti ir vietų pačiame lėktuvų gale – jų atlošai neatsilenkia, greta yra tualetai. Tačiau rinkdamiesi paskutines eiles kartais galite ir išlošti – jei lėktuvas nepilnas, paprastai tuščias lieka galas, tad galėsite užimti dvi ar net visas keturias sėdynes.

Prie lango ar prie krašto? Prie lango visada bus patogiau atremti galvą, nereikės stotis, jei jūsų kaimynas norės eiti į tualetą. Tačiau jei jūsų kojos ilgos ar ir pats dažniau einate į tualetą – vieta prie krašto leidžia patogiau ištiesti kojas ir turėti daugiau laisvės.

Vertingas puslapis yra Seatguru – jame pagal savo skrydžio numerį ir datą galite pasitikrinti, kokie konkrečios vietos matmenys, kiek atsilenkia atlošas ir pan.

Papildoma „įranga“

Pagrindiniai dalykai, jei nori pamiegoti – kaklo pagalvė, miego kaukė, ausų kištukai ir kojinės. Miegojimui patogiau ne pripučiamos kaklo pagalvės, nors tinka ir jos, tik svarbu nepripūsti iki galo. Viena iš sėkmingo miegojimo su tokia pagalve paslapčių – apsukite ją atvirkščiai. Taip bus patogiau ir sveikiau kaklui.

Miego kaukė apsaugos nuo išsibudinimo, kai greta mirksi kaimyno ekranas ar vaikšto žmonės.

Ausų kištukai turėtų būti kiekvieno tikro keliautojo kuprinėje – niekada nežinai, ar šalia neatsisės knarkiantis keleivis ar neramus vaikas. Įsigykite gerus kištukus, nepasikliaukite dalijamais nemokamai. Jei esate jautrus aplinkos triukšmui, turėkite savo ausines: jos sustiprins tylą ir tiks, jei norėtumėte permušti garsų triukšmą raminančia melodija ar miško ošimu. Prieš kelionę tokį muzikinį takelį galite įsirašyti į savo telefoną.

Kompresinės kojinės sumažina tikimybę susirgti venų tromboze. Tai tipiška keliautojų bėda, o tokios kojinės (iki kelių) skatina geresnę kraujo cirkuliaciją, kai tenka sėdėti ilgas valandas. Pasiimkite ir šiltas kelionines kojines, kad iš karto galėtumėte išsispirti iš batų. Jei jos su guminiais padukais, galėsite drąsiai vaikščioti po lėktuvą, nereiks lenktis norint susirasti batus ir vargti aunantis.

„Sluoksniuota“ apranga – tinkamiausia

Labai svarbu ilgam skrydžiui pasirinkti tinkamus drabužius – kad ir kaip būtų šilta, reikia visada turėti ir šiltesnį megztinį bei skarą ant kaklo, mat labai dažnai skrydžiuose oro cirkuliacija labai sušaldo. Pagrindinė taisyklė skrydžiuose – renkitės sluoksniais, kad galėtumėte neperkaisti tik įsėdę į lėktuvą, kol dar neįjungtas vėdinimas, ir nesušaltumėte, kai jis pagaliau ims veikti.

Pirmenybė – vandeniui

Prieš ilgą skrydį venkite gėrimų su kofeinu ar gazuotų gėrimų. Nepamirškite gerti daugiau vandens. Keliaujant pravartu turėti buteliuką ar gertuvę, kuriuos galima pripildyti vandens kolonėlėse praėjus saugumo patikrinimą ir nepermokėti už vandenį oro uostų kavinėse. Tačiau negerkite per daug, kad nereiktų lakstyti į tualetą.

Idealu skrydžio metu gerti vandenį ir žolelių arbatą, nors kartais taurė vyno irgi padeda užmigti. Paprastai sunkus maistas prieš miegą neleis to padaryti, tad tikrai nebūtina suvalgyti viską, ką duos avialinijos. Puiki mintis prieš skrydį būtų užsisakyti vegetarišką maistą, jis bus lengviau virškinamas. Jei avialinijų maistas kelia jūsų skrandžiui siaubą, geriau lengvai užkąskite prieš naktinį skrydį oro uoste, taip išvengsite nemalonaus pilvo pūtimo skrydžio metu.

Migdomieji vaistai tikrai ne išeitis – jie taip pat gali padidinti trombų susidarymo riziką. Geriau jau tiesiog skrydžio dieną atsikelti anksčiau, nei įprasta.

Ir dar keli praktiški patarimai

Atlenkite savo kėdės atlošą. Žinoma, pirmiausiai pasižiūrėkite atgal: galbūt už jūsų sėdinčio žmogaus kojos jau ir taip remiasi į atlošą, galbūt jis ką tik pasidėjo ant staliuko karštą gėrimą. Kai kurie žmonės mėgsta miegoti padėję galvą ant atlenkto staliuko ar atrėmę ją į priekinį atlošą, tačiau taip ne tik labiau vargsta kaklas, bet ir yra rizika būti pažadintiems prasidėjus turbulencijai. Jei jau jums pasisekė, kad šalia yra laisva vieta, galite ten susikelti kojas. Tik svarbu, kad tai netrukdytų kitam eilės kaimynui.

Jei užsiklojate pledu, užsisekite saugos diržą ant jo, taip stiuardesei nereikės jūsų budinti, jei prasidės turbulencija, o ji nematys, kad esate saugus.

Apgalvokite, kokių daiktų jums gali prireikti skrydžio metu, ir susidėkite juos į priekinę kišenę.

Apsiribokite žurnalu ar knyga bei nedideliu higienos rinkiniu (dantų šepetukas, drėkinamasis kremas) ir aprašytaisiais miego pagalbininkais. Nelaikykite rankinio bagažo po kojomis, nebent naudosite jį kaip priemonę aukščiau pakelti kojoms.

Jei jau teko „nelaimė“ sėdėti vidurinėje vietoje, nerašyta skrydžio etiketo taisyklė sako, kad turite pirmenybę užimti ranktūrius.

Būtinai nueikite į tualetą dar oro uoste, o jei prireiks lėktuve – pasistenkite prisiderinti prie šalia sėdinčio žmogaus, kol jis dar nepradėjo žiūrėti filmo ar neužmigo.

Žiūrėti filmą ar ne? Yra dvi patirties pusės. Šviečiantis ekranas tikrai nepadeda užmigti, kita vertus, nuobodus filmas kartais padeda.

Jei nesiseka užmigti – pamankštinkite kojas, tam nebūtina eiti pasivaikščioti, galite padaryti tempimo pratimus kojoms. Miegui tai nepadės, bet jūsų kraujotaka padėkos.

2015 11 29 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt