sekmadienis, gegužės 31 d.
Ar iš tiesų gandai kenkia?
tiesa.com

Pažįstu vieną moterį. Ji žino viską ir apie visus. Ne tik apie savo bendradarbius, giminaičius ar pažįstamus – apie visus. Jei kas kalbasi apie savo šeimą ar sugyventinius, Moteris net įsitempia bandydama nepraleisti nė menkiausios smulkmenos. Su saldžia šypsena ji apsimeta Tikra Drauge, o iškamantinėjusi kokią smulkmeną, netrunka apipinti ją pagražinimais, interpretacijomis ir neša lyg kokią dovaną ne ką mažiau pletkinti mėgstančioms draugėms. Neaišku, kaip tarp pletkinimo turėdami laiko dirbti ir gyventi, tokie žmonės gimdo ir palaiko gandus. Beje, anot Asmens sveikatos klinikos specialistų, polinkis kurti ar „nešioti“ gandus parodo paties žmogaus nesaugumo jausmą ir neurotiškumą – dalydamiesi pletkais tokie asmenys ieško pripažinimo.

Bet šį kartą daugiau ne apie tuos, kurie mus apkalba. Svarbiau yra kas kita. Vieną dieną supranti, kad pats tapai gandų auka. Ir jei nesi Ryčio Cicino tipo žvaigždė arba gandai nėra tavo paties planas matomumui ir girdimumui pasiekti, darosi pikta ir skaudu. Skaudu, jei apkalbėjo tavo darbą, kuriam pastarąjį pusmetį atidavei visas savo jėgas, siekdamas kuo geresnio rezultato. Ir dar skaudžiau, jei pasaulis nusprendžia apkalbėti intymiausią gyvenimo kertelę – tavo šeimą, jausmus.

Kodėl apkalbėjo? Taip, šitas klausimas kartu su padažnėjusiu pulsu tvinksi gandų aukos galvoje. Ogi visų pirma dėl to, kad esame kažkam svarbūs. Tai, kad apie mus skleidžiami gandai, reiškia, kad mus identifikuoja. Apkalbėdami žmonės mus priskiria prie kažko, pastebi. Ir kažkuria dalimi – tai mūsų sėkmės garantas. Nes pastebėtam, ar pozityviai, ar negatyviai, yra lengviau kažką pasakyti apie save pasauliui, nei visiškai nepastebėtam, kurio niekas negirdi ir nemato. Be to, pletkai gali reikšti pavydą – vadinasi, arba mes, arba mūsų sutuoktiniai (o gal abu?) esame vertinami. Žinoma, būna ir absurdiškų, šabloniškų apkalbų, na, pavyzdžiui, visi verslininkai ar politikai, jų asmeniškai net nepažįstant, apkalbami kaip vagys, o padariusios karjerą moters biografijoje ieškoma turtingo sponsoriaus pėdsakų…

Pletkai būtų beveik nekenksmingi, jei mums dėl jų neskaudėtų. Kita vertus, pripažinkime, beveik visi gandai (na, bent jau tie, į kuriuos reaguojame) turi tam tikrą, kad ir labai mažą, dalelę tiesos. Gali būti, kad tą tiesą žinome tik mes, na, gal dar tas, kas apkalbėjo. Bet ji kaip rakštis ar sena nuospauda – gelia. Tačiau nors gandų auka jaučiasi nekaip, be didesnių moralinių pasekmių išgyventi šią situaciją padėtų kelios mintys.

Pirmiausia, prisiminkime, kad jautriausiai į bet kokius pletkus reaguojame patys, o ne aplinkiniai. Mat pastarieji, aš jums garantuoju, turi ne mažiau rūpesčių nei mes. O jei jie turi pakankamai draugų, tai turi ir tai, kas apkalba juos pačius. Aiškintis su gandonešiu prasminga tik vienu atveju – jei iš tiesų įvyko apmaudus nesusikalbėjimas, ir dėl to pasklido netiksli informacija. Visais kitais atvejais geriausia išeitis – išlaikyti ramybę, nereaguoti, užsiimti sau svarbiais dalykais, ir… pralaukti savaitėlę. Tiek išgyvena tik patys gajausi gandai. Priešingu atveju pokalbis su gandonešiu virs emocijų lavina, po kurios, beje, tikėtina ir nauja pletkų dozė.

Šiaip jau gandai nėra pats baisiausias dalykas. Jei mus apkalba, vadinasi, dar nesame „nurašyti“, ir tai teikia vilčių, kad šioje žemėje nebūsime visiškai vieniši ir niekam nereikalingi. Apkalba, vadinasi, pripažįsta, įvertina, o tai – didelis pliusas. Ir prisiminkime, kad nekalba tik apie tuos, kurie tarsi po stebuklinga kepure, nes mes gyvi tol, kol apie mus kalba.

2019 04 30 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt