sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Ar siekti tobulybės?
tiesa.com

„Ar kada pagalvojote, kad mes visi turime vieną bendrą priklausomybę?– klausia asmeninio tobulėjimo trenerė Ilona Tamošiūnienė ir gvildena šią problemą – priklausomybę nuo kitų žmonių nuomonės ir to nelemto klausimo „Kokia/koks aš esu?“

Pasak jos, lyg ir nieko baisaus čia neįžvelgtume, jeigu ne vienas aspektas: iškeldami šį klausimą į pirmąją vietą mes savanoriškai atsisakome gyvenimo džiaugsmo, paaukojame savo svajones, norus, tikslus. Nes... pasiekti galvoje susikurtus idealus – „misija neįmanoma“, o nuolatinės pastangos atitikti tobulybę mus išvargina ir atima jėgas. Todėl neverta stebėtis, kad jų nebelieka tiems dalykams, kurių mes norėtume.

Ką daryti?

Negalvoti, kokie mes esame kitų žmonių akyse, sunku, todėl neverta užsikrauti dar vienos nepakeliamos naštos. Na, galbūt kada nors, jeigu pasirodys, kad to tikrai reikia.

O dabar tiesiog pripažinkime, kad mums visada bus svarbu, ką kiti galvoja, kalba apie mus, bus svarbu ir kaip mes atrodome kitų žmonių akyse.

Klausimas tik vienas: kurioje gyvenimo vietoje bus šis klausimas? Ką pasirinksite: tą gyvenimą, kurio norite, ar tai, ką apie jūsų pasirinkimą sakys kiti? Juoko pliūpsnį ar norą atrodyti rimtu? Šokį lietuje ar ilgesingą žvilgsnį į šokančiuosius pro uždarą savo kambario langą?

Visi pasirinkimai teisingi, bet...

Taip, kiekvienas pasirinkimas bus teisingas. Tik prieš pasirinkdami prisiminkite, kad VISADA – kad ir ką padarytumėte, ką pasakytumėte (net ir tada, kai nedarysite ir nesakysite nieko) – žmonės VISADA pasiskirstys į tris grupes: bus tokių, kurie jums pritars, bus ttų, kurie jus pasmerks, ir bus tų, kuriems visiškai nerūpėsite nei jūs, nei jūsų pasirinkimai. Juk, jeigu įsižiūrėsite, taip yra jau dabar.

Tad ar verta tiek energijos skirti tam, ką nerealu pasiekti?

„Kol tu neįsisąmoninai visos priklausomybės nuo kitų nuomonės, tu bijai, kad tave atstums aplinka, kurios išmokai baimintis. Kaip ir visi. O gyvenimo bebaimės kaina yra būtinybė būti tokiais, kokiais „mylintys mus žmonės“ priverčia mus būti. Elgtis ir galvoti taip, kaip iš mūsų tikisi jie.“ Argentiniečių rašytojas, psichoterapeutas Jorgė Buckay.

Pagal www.108studija.lt

2016 07 17 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt