ketvirtadienis, sausio 21 d.
Ar žiemą šunims tikrai reikia drabužių?
Alfa.lt

Pasidairę po gyvūnų reikmenų parduotuves, neabejotinai atkreipsite dėmesį į gausią drabužių pasiūlą. Šiuo metu striukę keturkojui jau galima įsigyti ir dideliame prekybos centre. Net madų dizaineriai, kurie specializuojasi moterų, vyrų ar vaikų drabužiuose, jau pradėjo kurti ir pardavinėti aksesuarus šunims.

Savo geriausiam draugui galima nupirkti šortus, šalį, kepurę, batus, striukę, megztinį ar net varlytę. Jei kai kurie drabužėliai bent iš pažiūros atrodo funkcionalūs, tai kiti daugiau primena maskarado kostiumus. Ir prekių kaina smarkiai skiriasi, priklausomai nuo gamintojo markės ir populiarumo.

Kokiems šunims reikia striukės?

Dauguma šunų per šalčius puikia išsiverčia su savo natūraliu kailiu, todėl jiems tikrai nereikia jokių papildomų drabužių. Šunų augintojai turėtų atkreipti dėmesį ir pasistengti, kad jų keturkojai nebūtų ištisas valandas šaltyje ir kad lauke galėtų pakankamai judėti, tada jie nesušals. Jeigu šuo žiemą, nepaisant didelio fizinio aktyvumo, dreba, vadinasi, jam šalta. Tada riekia jį parvesti į šilumą, kad sušiltų ir neapsirgtų.

Jeigu šuo greitai sušąla, patartina šaltą žiemą jį apvilkti megztiniu ar striuke. Šie drabužiai dažniausiai būna be rankovių, sukirpti kaip liemenės, kad nevaržytų šuns kojų judesių ir kad niekur jam neveržtų, netrintų. Tai pirmiausia galioja šunyčiams, nes jie yra dar maži ir turi ploną kailiuką, bei seniems šunims, kurie jau nepajėgia pakankamai energingai judėti ir tampa jautrūs šalčiui.

Kartais tai nepriklauso nuo keturkojo kūno sudėjimo, dydžio ar amžiaus. Kai kurie šunys, priklausomai nuo jų veislės, iš prigimties neturi šildančio apatinio pūkelių sluoksnio, todėl greičiau sušąla. Jeigu kyla abejonės dėl jūsų šuns kūno šilumos apykaitos, pasiteiraukite veterinarijos gydytojo.

Į ką reikia atkreipti dėmesį perkant šuniui drabužėlius?

Šuns apranga turi būti patogi, stabili ir funkcionali, be didelio vargo apvelkama ir nuvelkama. Ji turi užtikrinti judėjimo laisvę ir jokiu būdu nesuvaržyti ar būti nepatogi.

Drabužėliai, su kuriais šuo žaisdamas gali kur nors užsikabinti, arba modeliai, turintys palaidų elementų, kuriuos keturkojis gali nukąsti ir praryti, iš principo yra nenaudotini. Idealiai tinka stiprios, vėjui ir lietui atsparios medžiagos, kurias galima lengvai skalbti ar valyti.

Svarbu visada atkreipti dėmesį į tai, kada augintiniui tikrai reikia drabužėlio, o kada nebūtina. Jeigu šuniui pasivaikščiojimo pradžioje būna šaltoka, tačiau pabėgiojęs jis pradeda intensyviai kasytis, vadinasi, jis sukaito ir reikia nuvilkti striukę ar megztinį.

Ryškumas reiškia saugumą

Spalva ar raštas renkantis šuniui drabužėlius neturi jokios reikšmės. Tačiau yra prasminga naudoti atšvaitus arba šviesias spalvas, kad šuo patamsyje būtų geriau matomas. Taip pat rekomenduojami specialūs antkakliai ir pasaitėliai su švieselėmis ar atšvaitais, kai šuo vedamas pasivaikščioti vakarais.

Prasmingi keturkojų drabužiai

Striukė nuo vėjo, žieminė striukė ar švarkelis, megztinis ar liemenė sušildo augintinius žvarbią žiemą.

Per išvykas prie vandens net siūloma šunį apvilkti maudymosi liemene. O keliaujantiems po aštrius kalnų akmenis ar karštą asfaltą rekomenduojama šuns letenėles apsaugoti specialiais bateliais.

Jeigu šuo neseniai buvo operuotas, neįgalus ar turi žaizdą, kurią reikia saugoti, tai šalia tvarsčių augintiniui galima parūpinti blauzdines, kelnaites, kojines ir kitus specialius aprangos dalykus, kuriuos paprastai rekomenduoja ar suteikia veterinarijos gydytojas.

Gelbėjimo tarnybų šunims reikalingos aliarminės liemenės ir apsauginiai drabužėliai.

Kiti drabužėliai, pavyzdžiui, berankoviai marškinėliai, kepurės, skrybėlės, sijonai, suknelė, kaklaraiščiai, varlytės ar kostiumėliai yra nepateisinami, beprasmiški ir sukurti tik dėl įvaizdžio. Nuo tokių dalykų reikėtų savo augintinį išvaduoti.

Šaltinis: Blick.ch
2020 12 14 17:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt