trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Atsisakote apatinių? Štai, ką turite žinoti
tiesa.com

Šveisti apatinius per petį – vienas labiausiai išlaisvinančių pojūčių, kuriuos gali patirti vyras. Net kvėpuoti, atrodo, pasidaro lengviau! Todėl nesunku suprasti, kodėl kai kurie iš mūsų ta laisve mėgaujasi nuolat.

Tiesą sakant, net gydytojai urologai sutinka, kad nėra visiškai jokių medicininių priežasčių mūvėti trumpikes. Fiziologiškai jos nereikalingos, kad prilaikytų mūsų brangenybes. Taigi drąsiai grūskite jas atgal į stalčių, deginkite ar meskite pro langą – jūsų reikalas. Tik svarbu prieš tai įsikalti į galvą šias gyvenimiškas tiesas.

1. Saugokite savo turtą arba pasiruoškite nutrynimams

Viskas elementaru: nėra apatinių – nėra jokio apsauginio barjero tarp jūsų kūno ir kelnių audinio su visomis jo siūlėmis, raukšlėmis, kniedėmis, užtrauktukais ir kitais priedais. Patys suprantate, kad tai gali labai skausmingai suerzinti odą pačiose jautriausiose vietose.

Specialistų patarimas – prieš atsisakydami apatinio drabužių sluoksnio pabarstykite atitinkamas kūno vietas trupučiu pudros kūdikiams arba išsitepkite vazelinu. Ne kažin kas, bet padės sumažinti trintį.

2. Nesitikėkite, kad nė karto neišbers

Kaip tvirtina gydytojai dermatologai, šansai, kad mėgėjai mūvėti kelnes ant nuogo kūno niekada nesusidurs su raudonu, žiedo formos ir labai niežintinčiu bėrimu „apatiniame aukšte“, yra beveik nuliniai.

Nors bus menka paguoda, žinokite, jog tai gana dažna atletų bėda, kurią sukelia grybelis. Visi grybai mėgsta šiltą ir drėgną aplinką. Kaip tik tokią, kokia yra jūsų kelnėse, kai prakaituojate, bet nėra tą prakaitą galinčių sugerti apatinių.

Vienintelis būdas apsisaugoti nuo grybelio – laikyti savo brangenybes sausai. Tam dažniausiai visiškai pakanka rytais užsiberti naujagimiams skirtos pudros ir reguliariai skalbti drabužius. Iš čia – dar viena taisyklė.

3. Skalbkite dvigubai dažniau

Norite vaikštinėti be apatinių – privalėsite už tai sumokėti, įspėja specialistai.

Jeigu tas pačia kelnes apsimaunate, tarkime, keturis kartus prieš įmesdami jas į skalbinių krepšį, tai pradėkite tą daryti po dviejų sykių. Mat kai audinys kontaktuoja tiesiogiai su oda, jis greičiau susitepa. Ir greičiau įgauna nemalonų kvapą. Gerai, kad džinsus galėsite įmesti tiesiai į skalbyklę. Tačiau jei kiekvieną dieną dėvite kostiumines kelnes, kurias galima tik valyti valykloje, noras prasivėdinti gali brangiai atsieiti ir tiesiogine prasme.

Tiesa, storesnio, tankesnio audinio kelnės paprastai ilgiau „tempia“ tarp plovimų nei lengvos ir plonos.

4. Pasiruoškite prakaito dėmėms

Tokie dalykai neišvengiami, kai nėra papildomo audinio sluoksnio kūno išskiriamai drėgmei sugerti. Turbūt nereikia nė sakyti, jog prakaito dėmės ryškiau matosi ant plonesnio ir šviesesnio audinio kelnių, pavyzdžiui, chaki. Kad netektų patirti tokios gėdos, naudokitės tuo pačiu patarimu, kaip ir bėrimų ar nutrynimų prevencijai: nusipirkite pudros kūdikiams. Ji sugers drėgmę, o kai nebus drėgmės, nebus ir dėmių.

Jeigu dėmių vis dėlto atsirado, sumaišykite šaukštelį indų ploviklio su dviem šaukšteliais vandenilio peroksido, įtrinkite suteptą audinį ir palaikykite 30 minučių. Tada išskalbkite kelnes kaip esate pratę – vėsiame vandenyje su paprastais skalbimo milteliais.

5. Atsispirkite siaurų džinsų pagundai

Itin siauros „skinny“ tipo kelnės – ypač siūtos iš kietesnio audinio, tokio, kaip džinsai, – atsisėdus gali labai nemaloniai įsirėžti į pačią jautriausią vietą. Bet tai dar ne baisiausia, kas gali nutikti. Jeigu audinys bus nepakankamai storas arba pernelyg šviesus, surengsite aplinkiniams „Chippendales“ tipo šou už dyką. Dėl tos priežasties specialistai visiems apatinių netoleruojantiems džentelmenams pataria mūvėti vilnones arba storesnes medvilnines kelnes.

6. Neikite pirkti kelnių

Kad ir kaip nemaloniai nuskambės, bet net ant švariausio kūno knibžda daug bakterijų, įskaitant ir galinčiųjų sukelti viduriavimą (tai ne legenda, o mikrobiologų verdiktas). Todėl būkite gailestingi kitiems savo giminės atstovams, užsuksiantiems į parduotuvę po jūsų, – nesimatuokite drabužių parduotuvėje nedėvėdami apatinių. Dalis bakterijų neišvengiamai persikraustys ant audinio.

2017 07 16 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt