penktadienis, rugsėjo 18 d.
Atspindžio dėsnis paaiškina, kodėl pritraukiame į savo gyvenimą tuos pačius žmones, situacijas ir problemas
Alfa.lt

Atspindžio dėsnis byloja apie tai, kad mes ne tik pritraukiame į savo gyvenimą tam tikras aplinkybes, bet ir per savo kitų žmonių suvokimą galime sužinoti, kas mes tokie esame. Skausmas ir kančios padeda suprasti, kurią vietą reikia gydyti, o džiaugsmas nurodo tai, kas mums neša laimę.

Įsidėmėkite: gyvenimas ne vyksta su mumis, o yra mūsų pačių atspindys.

Vieną svarbią gyvenimo paslaptį žino tik tikrai galingi ir sėkmingi žmonės. Visa jos esmė slypi grįžtamajame ryšyje. Kai pastebite, kad jūsų nepasisekę santykiai vis kartojas ar kelintą kartą prarandate darbą dėl savo neefektyvumo, jūs galite reaguoti į tai dvejopai.

Vieni žmonės laiko pasaulį neteisingu, o save – tos neteisybės aukomis. Kitų mintys sukasi kita kryptimi – jie supranta, kad pasaulis visai nesistengia jų nubausti, o tik suteikia jiems grįžtamąjį ryšį.

Amerikiečių rašytoja Iyanla Vanzant sako: „Tai, kas mums patinka kituose žmonėse, yra tai, už ką mes mylime save. O tai, ko mes nekenčiame juose, parodo mums, ko mes nepastebime savyje“.

Mūsų pasaulio suvokimas priklauso nuo mūsų proto išsivystymo lygio. Šią išvadą patvirtina plataus mokslinio tyrimo rezultatai: žmonės nepajėgūs užjausti tol, kol nenubrėžia paralelės tarp savęs ir kito žmogaus. Kai tik jie sugeba įsivaizduoti save kito žmogaus vietoje („ji tokia pat motina kaip ir aš“ arba tas žmogus kilęs iš to paties miesto kaip ir aš“), jie įgauna sugebėjimą išreikšti užuojautą ir supratimą.

Sąmoningas žmogaus protas yra ribotas. Didelę darbo dalį atlieka pasąmonė. Pagal kai kuriuos mokslinius apskaičiavimus pasąmonė nulemia 95 proc. mūsų protinių ir fiziologinių procesų. Tuo metu mūsų akys, ausys ir visi kiti pojūčių organai dirba kartu su smegenimis, filtruoja visą gaunamą informaciją ir parenka tik labiausiai aktualią jos dalį perdavimui į sąmonę. Štai kodėl jaudintis kur kas lengviau nei būti dėmesingam, jautriam – smegenys paprasčiausiai teikia pirmenybę su grėsme susijusiai informacijai.

Nemažai žmonių nežino, kad egzistuoja daugybė elgsenos šablonų ir dėsningumų, atsakingų už mūsų rutininę sąveiką su pasauliu, kuri vyksta be mūsų žinios, tai yra, per pasąmonę. Laimei, pasaulis mums visies pasitarnauja kaip savotiškas veidrodis: mes galime pamatyt, kokie esame, paprasčiausiai pažvelgę į tai, kokią reakciją mums sukelia aplinkiniai.

Jeigu jūs iš tikrųjų norite žinoti, kiek pasiekėte savo gyvenime, apsidairykite aplinkui. Ne viena atskirai paimta aplinkybė gali suteikti apie jus daug informacijos. Jūsų veiksmų dėsningumai, santykiai ir elgesio stilius nėra atsitiktiniai.

Jeigu jūs pasijuntate įtraukti į toksinius santykius, tai yra aiškus užsitęsusios sielos žaizdos požymis, į kurią jums reikia atkreipti dėmesį. Jeigu nuolat jaučiate džiaugsmą ir ramybę, vadinasi, gyvenate subalansuotą gyvenimą arba elgiatės pagal savo vertybes, troškimus ir poreikius.

Kur kas lengviau patikėti pasaulio chaotiškumu ir neteisingumu, o taip pat tuo, kad gauname tik tai, ką mums duoda. Lengviau todėl, kad taip mes atsisakome atsakomybės ir kontrolės. Tapę aukomis, mes garsiai rėkiame apie tai į tuštumą, klaidingai manydami, kad dėl mūsų kaltės nebuvimo tai automatiškai tampa ne mūsų problema.

Žmonės su sustabarėjusia aukos pasaulėžiūra dažnai skundžiasi ne tik tam, kad pritrauktų kitų dėmesį ir simpatiją, bet ir tam, kad įtikintų kitus žmones išspręsti jų problemą, parodydami pasauliui, kokia ji svarbi. Bet gyvenimas sudarytas kitaip, todėl tokie žmonės nuolat atsiduria tokioje pat situacijoje vėl ir vėl.

Yra daug būdų šiai problemai interpretuoti. Populiariausias iš jų yra atspindžio dėsnis. Jis pagrįstas įsitikinimu, kad pati žmogaus egzistencija yra energinė matrica, pripildoma to, ką sukuria žmogus, tai yra, viskas mūsų gyvenime vyksta neatsitiktinai: tai yra būdas išbandyti save.

Beverly Blanchard aiškina: „Atspindžio dėsnis pagrįstas faktu, kad viskas, ką matome apink save, yra mūsų vidinio pasaulio atspindys. Šį dėsnį žmogui nelengva suprasti ir priimti, nes mes įpratę manyti, kad laimės ar pykčio jausmus mums sukelia tik kiti žmonės ar aplinkybės. Kadangi viskas aplinkui yra virpesiai, tai mes patys pritraukiame tas išorines situacijas. Atitinkamai, mus erzinantis asmuo atsirado mūsų gyvenime tik todėl, kad dabar tai yra mūsų aktyvi vidinė vibracija, o jis pats yra veidrodinis mūsų vidinio pasaulio atspindys.“

Čia glūdi pagrindinė atspindžio dėsnio veikimo priežastis: jeigu mes nesuvokiame, kad savyje palaikome tam tikro dažnio virpesius, tai mes niekada nesusitaikysime su ja ir nepakeisime to dažnio, kad gautume iš gyvenimo tai, ko norime. Supratimas, kad mes patys esame atsakingi už savo gyvenimo sunkumus, yra labai vertingas, nes jame slypi reikšmingų permainų potencialas.

Suvokę, kad visa mūsų gyvenimo patirtis yra mūsų asmeninio pasirinkimo klausimas (nuo nesąmoningo prisirišimo, nepaaiškinamų poelgių iki sąmoningų įsitikinimų), mes dovanojame sau galimybė rinktis. Štai ką turi galvoje žmonės, kurie sako, kad 90 proc. gyvenimo susideda iš to, kaip mes reaguojame, o 10 proc. – iš to, kas vyksta aplinkui, todėl mūsų gyvenimo kokybę nulemiame tik mes patys. Tai, kaip mes mąstome, ką jaučiame ir ką darome kasdien, kur kas glaudžiau susiję su mūsų sugebėjimu kontroliuoti, nei manėme iki šiol.

Vienas iš būdų, kaip panaudoti atspindžio dėsnį savo naudai – tai kurti savo gyvenimą pagal atgalinio projektavimo principą, rašo portalas „Kluber“. Nustatykite, kur norite būti po metų ar penkerių, o po to suskirstykite galutinį tikslą į dienos, savaitės, mėnesio poskyrius. Tai padės jums tapti sąmoningesniems, geriau suvokti, ką jūs darote kasdien ir kaip tai dera prie jūsų gyvenimo planų.

Suvokimas, kad galite kontroliuoti didžiąją dalį savo gyvenimo, kyla iš supratimo, kad viskas aplink jus vyksta neatsitiktinai. Tai, kaip jūs sąveikaujate su žmonėmis, kaip kopiate karjeros laiptais, kokia jūsų sveikata, su kokiais žmonėmis leidžiate laiką, yra dalykai, kuriuos veikiate tiesiogiai. Žinoma, pasitaiko ir kai kurių išorinių veiksnių, kurie gali trukdyti ar spartinti jūsų progresą. Bet iš esmės visą darbą padarote būtent jūs.

Atspindžio dėsnio supratimas perkelia jus iš gyvenimo keleivio į vairuotojo vietą. Jis primena jums, kad viskas, kas jus erzina, neramina ar sukelia diskomfortą, atveria jums augimo, permainų ir vystymosi galimybes, priartina jus prie tokio gyvenimo, kurio siekiate.

2020 08 24 09:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt