antradienis, gegužės 26 d.
Beveik du milijonai skubios pagalbos skyriaus pacientų į gydymo įstaigą grįžta tepraėjus savaitei nuo išrašymo
tiesa.com
facebook nuotrauka

Nauja statistika skelbia šokiruojančią žinią: beveik du milijonai skubios pagalbos skyriaus (A&E) pacientų į gydymo įstaigas dėl sveikatos problemų buvo priversti grįžti praėjus vos savaitei nuo išrašymo dienos.

Teigiama, kad kylantys tokių atvejų skaičiai - socialinės priežiūros krizės kaltė. Trapios būklės pacientai galimai paleidžami iš gydymo įstaigų per anksti, be to, jiems nesuteikiama tinkama pagalba namuose.

Pernai metais beveik du milijonai skubios pagalbos skyriaus pacientų grįžo į gydymo įstaigas tepraėjus savaitei po to, kai buvo paleisti namo - tai reiškia, kad vienam iš dvylikos pacientų nebuvo suteikta tinkama pagalba, tad net 8% priėmimų Anglijoje yra grįžtantys pacientai.

Tokie skaičiai - aukščiausi per šešis metus, nuo šios statistikos rinkimo pradžios. NHS gairės nurodo, kad toks aukštas grįžtančiųjų skaičius atspindi prastą priežiūros kokybę, nurodoma, kad šie rodmenys turėtų būti nuo 1% iki 5%.

Teigiama, kad tokia situacija iškilo dėl socialinės priežiūros krizės. Pacientams neskiriama tinkama pagalba namuose.

Dr. Taj Hassan, Karališkojo Skubiosios Medicinos Pagalbos koledžo (Royal College of Emergency Medicine) prezidentas teigė, kad situacija atspindi tai, kad ligoninės neturi pakankamai resursų priimti tiek pacientų, kiek jų kreipiasi į gydymo įstaigas.

2019 04 13 10:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt