pirmadienis, gegužės 17 d.
Brandus amžius meilei – ne riba!
tiesa.com
Pixabay.com

Apie garbaus amžiaus žmonių seksą kalbėti nepriimtina. Jaunimas mano, kad šis užsiėmimas priklauso tik jiems. Tokią nuomonę skatina reklamos ir filmai. Amerikiečių aktorė Linda Kelsey paneigia tokią nuostatą.

Savo straipsnyje apie seksą po 60 metų L. Kelsey rašo: „Mano kartos seksas yra tabu. Tačiau noriu atskleisti paslaptį. Dar niekada gyvenime taip nesimėgavau seksu kaip dabar. Subtili ir seksuali braziliška bosanova, žvakės ir jauki atmosfera lengvai nubraukia nuo mano amžiaus kelias dešimtis metų. Kaip vilioju vyrus? Pasiūlau šokti... Retas vyras šiais laikais mėgsta šokti, tačiau pamatę, kaip moku judinti klubus, nebegali atsispirti. Žinoma, mano amžiaus vyrai nedrąsūs. Jie mano, kad jų vieta ne miegamajame, o ant sofos priešais televizorių.“

„Kai pažvelgiu į savo amžiaus vyrus, suima panika. 57 metai, nesportuoja, prastai maitinasi ir skundžiasi širdies skausmais. Tačiau viliojantis šokis ir dėmesys akimirksniu paverčia pagyvenusius vyrus valiūkiškais it jauni vaikinai. Aš dažnai juokiuosi, nes juokas yra vienas geriausių afrodiziakų. Išsiskyriau labai jauna – man buvo šiek tiek daugiau nei 20 metų. Turiu vaiką. Šiuo metu man 60 metų ir turiu gyvenimo draugą. Mano pomėgiai paprasti: mėgstu apsipirkinėti, vaikščioti į kiną ir mylėtis.

Žinau, kad mano amžiaus žmogui mylėtis atrodo nepriimtina. Bent jau taip mano visuomenė. 60 metų moteriai nedera būti jausmingai ir geidulingai. Šiuo metu visuomenė žavisi tik kompiuterinėmis programomis išgražintose nuotraukose matomomis jaunomis moterimis, kurioms buvo atlikta ne viena plastinė operacija. Visuomenė vertina tik jaunatviškumą ir jaunystę. Net ketvirtis 18–30 metų apklausoje dalyvavusių respondentų sakė, kad seksas po 60 metų yra šlykštus ir tinka tik seniems gašlūnams. Žinoma, suprantu, paaugliai bijo pagalvoti, kad jų tėvai užsiima seksu. Tačiau mane pykdo, kad taip pat mano ir suaugę, vidutinio amžiaus žmonės.

Didžiosios Britanijos šeimos planavimo asociacija pradėjo kampaniją, kurios tikslas paskatinti žiniasklaidos priemones kalbėti apie vyresnių žmonių seksą, jo naudą sveikatai ir jausmams. Manau, kad tokia praktika sveikintina.

Neseniai lankiausi „Aldwych“ teatre iš žiūrėjau pjesę pagal rašytojos Jane Juskos memuarus. Scenoje brandaus amžiaus aktorė Sharon Gless gulėjo gundančiai išsitiesusi lovoje ir užsiiminėjo telefoniniu seksu. Mane sužavėjo ta scena. Rašytoja J. Juska savo memuaruose prisipažįsta: „Kol man sueis 67 metai, aš noriu visą laiką užsiminėti seksu.“ Derėtų paminėti, kad ši autorė JAV yra labai garsi ir aktyvi vyresnių žmonių sekso propaguotoja. Pastebėjau, kad 80 proc. spektaklio auditorijos – moterys.

Užsiiminėti seksu pradėjau anksti – nuo 16 metų. Jau tada suvokiau, kad seksas bus malonus ir teiks pasitenkinimą, kol neprarasiu dėl jo galvos. Taip pat žinojau, kad privalau mylėti savo kūną ir turiu jaustis jame patogiai. Žinoma, per gyvenimą įsitikinau, kad vyrai lovoje kartais gali prikalbėti labai žiaurių žodžių, bet svarbiausia – neprarasti pasitikėjimo savimi. Kai man buvo 20 metų, mylėjausi su ausų, nosies ir gerklės chirurgu. Jis, įvertinęs mano krūtis, paklausė, ar nenorėčiau, kad jis rekomenduotų man gerą plastinės chirurgijos specialistą. Kvailys, pamaniau aš. Pamiršau tuos žodžius. Pamiršau visus įžeidimus ir atmintyje išsaugojau tik man pasakytus komplimentus.

23 metus trukę santykiai su vyru, su kuriuo seksas buvo tiesiog puikus, pakeitė ir subrandino mane. Seksualinio gyvenimo patirtis man leidžia ir sulaukus 60 metų jautis geidžiamai. Mylėdamasi nejaučiu metų naštos ir nuovargio, nejaučiu menopauzės padarinių ir senatvinės silpnaprotystės sindromų. Žinoma, kartais pasvajoju, kaip norėčiau turėti švelnią lygią jauną odą, bet dažniausiai svajoju apie seksą. Kuriu seksualines fantazijas.

Seksas nėra tik lytinis aktas. Tai menas jausti geismą ir būti geidžiamai. Bent jau taip galvoja moterys. Prieš 30 metų buvau susižavėjusi feministinėmis pažiūromis. Jei išgirsdavau, kad vyras geidžia moters ne dėl jos proto, o dėl kūno, norėdavau jį sudraskyti į gabalus. Kai mane paliko vyras (man buvo 55 metai), maniau, kad mano libido niekada nepadidės. Po skyrybų galvojau, kad esu bjauri ir niekas manęs negeis. Tačiau permąsčiusi viso savo gyvenimo patirtį suvokiau, jog tokios mintys kvailos. Po skyrybų praėjus 3 mėnesiams buvau pasirengusi naujiems santykiams. Nuo to laiko seksas man tapo žaidimu. Tai žaidimas su kūnu ir pojūčiais. Mano libido šiuo metu yra kur kas didesnis nei bet kada anksčiau.

Neseniai atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo vyresnės nei 65 metų susituokusios poros, atskleidė, kad beveik 80 proc. tokio amžiaus žmonių mylisi kartą per mėnesį, ir tai tiesiogiai susiję su geresne gyvenimo kokybe.“

2019 07 29 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt