pirmadienis, birželio 1 d.
Britanijoje koronavirusu užsikrėtęs lietuvis įvardino vienintelį simptomą: čia į mano ligą reaguojama visai kitaip
tiesa.com
pixabay.com

Koronaviruso pandemijai įsigalėjus visame pasaulyje, pranešama, kad koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 200 tūkst. žmonių. Kol Lietuvoje bandoma atsekti, su kuo kontaktavo ir kur ėjo užsikrėtę asmenys, į plintantį virusą ne visur žiūrima taip pat rimtai. Didžiojoje Britanijoje COVID-19 infekuotas lietuvis „Delfi“ pasakojo, kad įtaręs galimą užsikrėtimą net dusyk prašė medikų dėmesio, o galiausiai į ligoninę buvo atgabentas greitosios pagalbos automobiliu.

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis Raimundas (vardas redakcijai žinomas – „Delfi“) dirba automobilių sporto srityje, rūpinasi lenktynine technika, jos būkle ir gelbėja šią techniką valdantiems pilotams. Kaip pasakojo vaikinas, koronavirusu užsikrėtė dirbdamas. „Komanda samdosi lenktynininką, o aš visada turiu su juo tiesioginį kontaktą – prisegu saugos diržus, bendrauju, aiškinuosi įvairias smulkmenas, susijusias su automobiliu. Ir kaip tik kovo 10-ąją jis atkeliavo pas mus tiesiai iš Australijos, kur dalyvavo varžybose“, – pasakojo emigrantas apie praėjusios savaitės įvykius.

Liepė eiti namo

Raimundas aiškino, kad kelių žmonių komanda nieko blogo neįtarė – dirbo kaip įprasta, tikrino ir bandė varžyboms skirtą techniką. Visgi prabėgus kelioms dienoms, kovo 15-ąją, lenktynių komandos vadovas sulaukė samdomo piloto žinutės, kad jis – susirgo.

„Paaiškėjo, kad koronavirusą pilotas parsigabeno iš Australijos. Žinodami, kad bendravome visi, nusprendėme „prisiduoti“ medikams“, – kalbėjo vaikinas. Neturėdami tikslios informacijos, kaip reikėtų elgtis tokioje situacijoje, sakė Raimundas, komandos nariai nuvažiavo tiesiai į ligoninę, tačiau čia priimti nebuvo. Buvo liepta paskambinti duotu telefono numeriu, o po skambučio sportininkai buvo nukreipti į kitą vietą.

„Nukeliavome ten, kur mums liepė, ir sėdome į bendrą laukiamąjį su maždaug dar 30 žmonių, patiriančių galimus užsikrėtimo koronavirusu simptomus arba bendravusiais su jau sergančiais“, – kalbėjo pašnekovas. Nepaisant to, kad autosportininkai papasakojo, jog turėjo artimą tiesioginį kontaktą su sergančiu žmogumi, Didžiosios Britanijos medikai jiems pamatavo temperatūrą ir liepė keliauti namo. „Pamatavo temperatūrą mums visiems ir sakė, kad nieko mums nėra, liepė važiuoti namo, tik, jeigu galime, neiti į didelius renginius ir parduotuves“, – pasakojo Raimundas, pridūręs, kad samdomas pilotas šiuo metu yra išties sunkios būklės, su itin didele temperatūra, be to, jam prijungta ir dirbtinė plaučių vėdinimo įranga.

Lietuvis pabrėžė, kad medikai, nepaisydami fakto, kad visa komanda kontaktavo su koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi, neėmė atėjusiųjų mėginių nustatymui, ar šie išties neužsikrėtę koronavirusu.

Užteko poros dienų

Situacija pasikeitė po poros dienų, kai vienas iš komandos narių ėmė karščiuoti. Raimundas pasakojo, kad paskambino tuo pačiu telefono numeriu, kurį gavo ligoninėje, paaiškino situaciją ir šįkart į ją nebuvo numota ranka.

„Atvažiavo žmonės su „skafandrais“ ir išvežė kolegą. Deja, dabar jam jau prasidėjęs plaučių uždegimas“, – apgailestavo Raimundas, pridūręs, kad stipriai susirgęs žmogus neturėjo jokio tiesioginio kontakto su pilotu, parsivežusiu virusą iš Australijos, tik buvo ten pat, kur buvo atliekami bandymai.

Tą pačią dieną užsikrėtimo koronavirusu simptomus pajuto ir lietuvis. Pasak Raimundo, jis pradėjo kosėti, tačiau temperatūros neturėjo. Supratęs, kad tai gali būti taip pat COVID-19 infekcija, jis išsikvietė greitąją pagalbą. Šįkart lietuvis taip pat pateko į medikų rankas ir tik tuomet buvo atlikti tyrimai ir patikrinta, ar lietuvis užsikrėtęs koronavirusu. Atsakymas buvo teigiamas. Raimundo skaičiavimu, nuo realaus kontakto su užsikrėtusiu pilotu buvo praėję 8 dienos, kai jam pasireiškė toli gražu ne visi, o tik dalis koronavirusui būdingų simptomų.

Vienintelis simptomas Į skubios pagalbos ligoninę paguldytas Raimundas pasakojo, kad palatoje – guli vienas, akylai stebimas gydytojų, kad neprasidėtų komplikacijos. Pasak jo, jeigu pablogėtų ar prasidėtų komplikacijos, būtų taikomas gydymo procesas antibiotikais, tačiau lietuvis tik kosėja, tad jam antibiotikų neskirta. Paprašytas apibūdinti, koks yra kosulys, jis pasakojo, kad kosėja sausai, dusinančiai, o bandant įkvėpti giliau – duria plaučius.

Tokių simptomų, kaip viduriavimas, aukšta temperatūra, kaulų laužymas ir pan. – nepatyrė. Įdomi detalė ta, kad kai Lietuvoje bandoma išsiaiškinti, kur užsikrėtęs virusu žmogus keliavo, su kuo bendravo, ir stebima dešimtys tūkstančių žmonių, britai dėl to nesivargina.

„Tikrai susidaro toks įspūdis, kad niekam neįdomu nei su kuo kontaktavau, nei ką pasakoju ar kur buvau“, – sakė pašnekovas, pasakojęs, kad apskritai šalyje didelės sumaišties dėl koronaviruso nejusti, mat netgi automobilių sporto renginiai buvo atšaukti vos prieš dieną, o žmonėms liepiama tiesiog plautis rankas ir izoliuotis, jei šie yra vyresnio amžiaus.

2020 03 20 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt