antradienis, rugsėjo 22 d.
„Bučinių parazitas” į Angliją atnešė mirtiną infekciją
tiesa.com

Blakės giminaitis, vadinamasis „bučinių parazitas”, kėsinasi į ramiai miegančių Anglijos gyventojų gyvybes. Sveikatos ekspertai įspėjo, kad kandžiodamas žmonių veidus ir palikdamas savo išmatų, kraujasiurbys platina žmonėms mirtinas infekcijas.

Dėl to, kad jo sukeltų ligų simptomus itin sunku nustatyti, parazitas pramintas tyliuoju žudiku. Jis sukelia Chagas ligą – parazitinę infekciją, kuri žmonėms gali sukelti rimtas širdies ir žarnyno komplikacijas ir netgi mirtį.

Kaip pranešė portalas express.co.uk, „bučinių parazitas” kanda miegantiems žmonėms į veidus ir infekciją perduoda per savo išmatas, kurias palieka prie akių, burnos ir nosies.

Manoma, kad nuo šio parazito yra nukentėję aštuoni milijonai žmonių visame pasaulyje. Anksčiau jį mokslininkai aptikdavo tik Brazilijoje, tačiau ekspertai perspėjo – „bučinių parazitas” atkeliavo ir į Angliją.

„Jau kuris laikas Chagas liga plinta ir už Brazilijos ribų, paskutinė jos stotelė – Europa,” – sakė parazitologė Charles Ebikeme iš Paryžiaus.

Mokslininkai nustatė, kad pavojingą parazitą, sukeliantį Chagas ligą, platina ne tik „bučinių parazitai”, bet ir blakės. Abu parazitai minta krauju ir paparastai slepiasi namuose esančiuose plyšiuose, kur tyliai laukia nakties, kada galės pasimaitinti miegančiais šeimininkais.

Dar baisiau yra tai, kad, kaip perspėjo Ligų kontrolės centras, Chagas liga gali būti perduodama ir per kraujo perpylimus, organų transplantacijas ir mamos dar negimusiam vaikui.

Nors 70 proc. žmonių sergančių Chagas liga niekada nepajaučia jos simptomų, užkratą jie vis tiek gali perduoti kitiems.

Egzistuoja tik du vaistai nuo ligos: benzidazolis ir nifurtimoxas, atrasti 1970-aisiais. Juos reikia vartoti du mėnesius ir abu turi labai stiprius šalutinius efektus – alerginį dermatitą, kurį sukelia benzidazolis, bei polineuropatiją, perferinę nervų sistemą paliečiančią ligą, gydantis nifurtimoxu.

Kovoti prieš šią ligą skatina ir vienu geriausių pasaulio futboloninkų laikomas argentinieits Leonidas Messis.

2015 04 28 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt