sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Chaosas ligoninėse: nėra nei vietos sunkiausiems ligoniams, nei personalo
tiesa.com

Jau devynios ligoninės Anglijoje paskelbė darbinčios tarsi per „didžiausius incidentus”, mat skubiosios pagalbos skyriai nebegali sustivarkyti su pacientų antplūdžiu. Sunkios būklės ligoniai medikų pagalbos turi laukti ilgiau nei keturias valandas, kai kurie paliekami šalti nelaimės vietoje arba greitosios pagalbos automobiliuose.

Peterborough ligoninė tapo 9 gydymo įstaiga šalyje, kuri savo skubios pagalbos skyriuose nebesutalpina ligonių. Iki pietų ligoninėje be vietos laukė 19 skubios pagalbos reikalavusių pacientų. Ligoninėje atšauktos viso, išskyrus reiklaujančias didžiausios skubos, operacijos.

Kitos 8 ligoninės – „Gloucestershire Royal Hospital”, „Cheltenham General Hospital”, „Scarborough Hospital”, „Croydon University Hospital”, „Royal Stoke” ligoninė Staffordshire, „Norfolk and Norwich Hospital”, „St. Peter\'s Hospital” ir „Ashford Hospital” Surrėjuje – taip pat paskelbė dirbančios „didžiausių incidentų” režimu.

Paprastai ligoninėse toks darbo kodas skelbiamas ištikus lėktuvų katastrofoms arba per teroristinius išpuolius, kai galima tikėtis daugybės aukų. Ligoninėms oficialiai paskelbus apie tokį darbo režimą, joms leidžiama į darbą iškviesti ir besiilsintį personalą.

Tą padarė ir Nacionalinės sveikatos tarnyba (NHS). Kaip pranešė „Daily Mail”, NHS puolė ant kelių prieš laisvas dienas turinčias medicinos sesutes, „Twitteryje” maldaudama jų padirbėti papildomas valandas.

Gydomi automobilių aikštelėse

Nebesutalpindama skubios pagalbos reikalaujančių pacientų, „Great Western Hospital” Swindone juos gydė specialiai įrengtose palapinėse ligoninės automobilių parkavimo aikštelėje.

Kitur pranešama apie pacientus, gydytojų dėmesio po porą valandų laukiančius greitosios pagalbos automobiliuose.

Mažiau laimingiems medikų tenka laukti šaltyje ant žemės. Taip nutiko regbio žaidėjui Welse. Jis per treniruotę pasisuko koją beveik 90-ia aipsnių ir sukniubęs ant žolės greitosios laukė tris valandas. Ligoninė nuo regbio lauko yra vos už penkių minučių kelio.

Ilgiausias laukimas per dešimetį

Pranešimai apie visiškai su ligonių srautais nesusitvarkančias Anglijos ligonines pasirodė po to, kai buvo išplatinti duomenys, jog laukimo laikas skubios pagalbos skyriuose Anglijoje šią žiemą yra pats ilgiausias per dešimtmetį.

Pernai spalį-gruodį 92,6 proc. pacientų skubiosios pagalbos gydytojai apžiūrėjo per keturias valandas. Tai – gerokai mažiau pacientų nei prieš dešimtmetį ligoninėms nustatytas reikalvimas per tokį laiką pagelbėti mažiausiai 95 proc. ligonių.

„Tiesa” neseniai rašė apie slaptą planą dvigubai prailginti ir privalomą laiką, per kurį greitosios pagalbos automobiliams leidžiama atvykti į nelaimės vietą.

Įsisenėjusi problema

Skubios pagalbos krizę sukėlė vis pasikartojančios problemos, kai pacientai, negalėdami užsirašyti pas bendrosios praktikos ar šeimos gydytojus, pagalbos ieškoti vyksta tiesiai į ligonines. Jau dešimtmetį

Anglijoje šeimos gydytojai gali atsisakyti suteikti pagalbą pacientams, jei jie į medikus kreipėsi po darbo valandų.

Prie krizės prisideda ir NHS nesugebėjimas pritraukti skubiosios pagalbos skyriams taip reikalngų darbuotojų.

Ligoninės teigia, kad pastarąją savaitę į juos kreipėsi maždaug dešimtdaliu daugiau pacientų. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę į Nottinghamo ligoninės skubiosios pagalbos skyrių kreipėsi 3419 žmonių, tačiau tik 845 iš jų buvo paguldyti į ligoninę.

Sveikatos skyrius pranešė, kad „tam, kad nusamdytų daugiau gydytojų ir slaugių, taip pat atrastų daugiau lovų, šią žiemą ligoninėms buvo skirti rekordiniai 700 milijonų svarų.”

2015 01 07 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt